Radnici sami grade fabriku

Denca PA

Ističe se
Poruka
2.224
:rtfm:

Radnici koji poseduju akcije preduzeća u kojima rade, uglavnom se nadaju danu kada će te iste akcije da unovče, tj prodaju, i priča sa akcijama se tu završava.
Koliko je meni poznato, jedan jedini i usamljeni slučaj udruživanja malih akcionara kod nas, dogodio se u Zrenjaninu.
Lično mislim da je ideja odlična, i da će ovaj primer slediti i drugi, jer uskoto je i Telekom na tenderu, pa možda neko od akcionara Telekoma vidi bolji način za "šta činiti sa akcijama"

Uložili su pare, kupili plac, napravili projekat nove hale i učestvuju u radovima, dok im pasulj kuva lično dr Nebojša Popov

http://pokret.net/cms/index.php?mac...nt01dateformat=%d. %m. %Y.&cntnt01returnid=62

jaguar b p

Elita
Banovan
Poruka
23.453

icon14.gif
Radnici sami grade fabriku

Lično mislim da je ideja odlična, i da će ovaj primer slediti i drugi

Uložili su pare, kupili plac, napravili projekat nove hale i učestvuju u radovima
Ti izgleda misliš da je "bavljenje nekim poslom" najnovija ideja.

Pa pre 200.000 godina su ljudi isto pravili stvari

Han Pritcher

Elita
Banovan
Poruka
16.622
:rtfm:

Radnici koji poseduju akcije preduzeća u kojima rade, uglavnom se nadaju danu kada će te iste akcije da unovče, tj prodaju, i priča sa akcijama se tu završava.
Koliko je meni poznato, jedan jedini i usamljeni slučaj udruživanja malih akcionara kod nas, dogodio se u Zrenjaninu.
Lično mislim da je ideja odlična, i da će ovaj primer slediti i drugi, jer uskoto je i Telekom na tenderu, pa možda neko od akcionara Telekoma vidi bolji način za "šta činiti sa akcijama"

http://pokret.net/cms/index.php?mac...nt01dateformat=%d. %m. %Y.&cntnt01returnid=62

ko drzi vecinu akcija u toj firmi? mali akcionari ili strani investitori/drzava?
u tom grmu lezi zec vidis, ako radnici drze vecinu akcija preduzeca onda im se moze da odluchuju.
ne vidim pak kako ces ti mile i zika sa manjiskim akcijama telekoma to isto da radis

Poslednja izmena:
Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.