Radna akcija sa Tamarom 1prva tv

mario80

Legenda
Poruka
62.261
Povremeno gledamo tu emisiju tj keva a ja uz kafu kako renoviraju odabranoj sirotinji kuće. Uvek je ista priča gips karton prozori stiropor laminat krov. I to je sve super po meni mada uglavnom suludo kuće samo što se ne sruše al' ajde.

Stvarno to lepo odrade, ne lepe pločice preko pločica i slično. Sasvim korektno.

Stave novu stolariju, stiropor izolaciju, dakle potenciraju energetsku efikasnost što je za pohvalu. Od pre godinu dana montiraju i solarne panele što je recimo glupost tj reklamiranje kredita u bankama al ajde sad...

Niko od njih nema vodu ni kanalizaciju ok iskopaju septičku jamu. Ono što je meni upalo u oči je VODA. Dakle ili kopaju neki bunar ili ako nema uslova iskopaju rupu i stave cisternu, hidrofor i uvedu vodu. Plan je da ta sirotinja kupuje vodu i da im neko dovozi na adresu (uglavnom nema puta) ali ni pod razno neće da spoje kišnicu da ide sa krova u taj rezervoar.

Toliko priče i bajke ali ni slučajno da se izbegne gradski vodovod u budućnosti. Silna ekologija i energetska efikasnost al voda u vukojebini da se plaća.

Niko od njih nema vodu ni kanalizaciju ok iskopaju septičku jamu. Ono što je meni upalo u oči je VODA. Dakle ili kopaju neki bunar ili ako nema uslova iskopaju rupu i stave cisternu, hidrofor i uvedu vodu. Plan je da ta sirotinja kupuje vodu i da im neko dovozi na adresu (uglavnom nema puta) ali ni pod razno neće da spoje kišnicu da ide sa krova u taj rezervoar.
Ma pijaću vodu i struju ima gotovo svaka kuća u Srbiji.

Emisija je humanitarnog + reklamnog karaktera.
Gledala sam nekoliko epizoda, tuga je u kakvim uslovima i predelima žive ljudi.

Sponzori doniraju materijal, zauzvrat dobiju reklamu tokom cele emisije.
Ako se uzme u obzir cena reklamnog televizijskog minuta, sponzorima je isplativo.
Tamara nije u emisiji doterana, našminkana i pozer.
Najbolje da gura kolica sa malterom da bi zadovoljila kritičare sa Krstarice.
Njen posao je najteži. Treba sve organizovati, držati situaciju pod kontrolom, biti na terenu po nedelju dana u ne baš lakim uslovima.

Samo ljudi velikog srca mogu sa toliko entuzijazma i ljubavi da rade takav posao.
Tamara :heart:

Back