RADIJACIJA PRETI,SRBIJA BEZ PLANA

FataMorgen

Legenda
Poruka
64.174
nuke-v.jpg

Naša zemlja potpuno nespremna za nuklearnu krizu
Radijacija preti, Srbija bez plana!
Utorak - 15.03.2011
Eksplozija samo jednog od reaktora nuklearne centrale „Fukušima“ u Japanu u svetu će izazvati globalnu nuklearnu krizu, goru od Černobilja, a Srbija će je dočekati potpuno nepripremljena!

Šta treba preduzeti, ko je za šta nadležan i slični propisi u slučaju vanrednih situacija odbrane od jonizujućeg zračenja su kod nas nedorečeni i loši, nezvanično saznaje „Alo!“ od naših stručnjaka u iz Nuklearnog instituta „Vinča“ i Instituta za radiološku zaštitu „Dr Dragomir Karajović“.
Da Srbija može samo da se pomoli za vremenske uslove koji će usporiti prenos radioaktivnih čestica, potvrdio je i direktor UO Agencije za zaštitu od jonizujućih zračenja i nuklearnu sigurnost Srbije dr Ištvan Bikit. On navodi da nisu doneti neki od propisa za regulisanje vanrednih situacija i da nedostaje centralna koordinacija.
- Postoje onlajn sistemi za rano upozorenje i detektori koji su stalno uključeni i mere situaciju u vazduhu. Taj sistem funkcioniše i čak većinu podataka možete videti na sajtu agencije. Ipak, dešavalo se da kada sistem pruži neki od
parametara, mi jednostavno ne znamo šta da radimo sa tim.

Naši kritičari su ipak donekle u pravu za neke propise u vezi sa koordinacijom u slučaju globalne nuklearne krize i mi smo spremni da pomognemo da se ti propisi donesu kako bi ta situacija bila bolje regulisana - kaže dr Bikit. Japanski inženjer Masashi Goto, koji je radio na dizajniranju zaštitnog omotača za reaktor nuklearne elektrane „Fukušima“ u Japanu, istakao je juče da dizajn nije dovoljno snažan da izdrži potres te jačine, a potom i cunamija, dok američki list „Njujork tajms“ tvrdi da će radijacija iz oštećene nuklearne elektrane curiti i narednih meseci. Ukoliko nuklearka ipak eksplodira, radioaktivne čestice bi do Srbije stigle za 48 sati, a njihova inhalacija bi dovela do nesagledivih posledica. U Srbiji je juče, međutim, zvanična vest bila da se incident u Japanu neće ni osetiti kod nas. Naime, naučni
saradnik Instituta u Vinči Ilija Plećaš, izjavio je da ne treba očekivati da će radioaktivne čestice iz Japana stići do Srbije.


Ne izlazite napolje po kiši!

Eksplozije nuklearnih reaktora, prouzrokovane zemljotresom i cunamijem u Japanu, počele su da osećaju i po mernim stanicama u Evropi. Nivo radioaktivne kontaminacije vazduha u Minhenu, u Nemačkoj, od prve eksplozije u japanskoj nuklearki bio je 10-15 puta veći od normale. U Italiji je porodicama savetovano da ne izvode decu, niti borave napolju po kiši, odnosno padavinama koje mogu sadržati radioaktivnu prašinu.


Stiglo do Italije,kazu "do Srbije nece" :eek: I da stigne,vlast nema ni protivgradne rakete,a tek da se brani od nuklearke :mrgreen::mrgreen::sad2:
 
Ma alko kad kaze to je sigurno istina. ovom doktoru treba oduzeti licencu za rad i dati mu otkaz. Verovatno su i izmisli ime doktora i nalupali tekst da bude sto dramaticniji da bi bolje prodali novine. majmuni!

Etinger : Situacija u Fukušimi van kontrole, moguć najgori scenario
Međunarodni Radio Srbija - Pre 55 minuta

Evropski komesar za energetiku Ginter Etinger je ocenio da su japanske vlasti praktično izgubile kontrolu nad situacijom u nuklearnoj centrali u Fukušimi, zbog čega se nesreća može nazvati apokaliptičnom. Govori se o apokaliptičnom događaju i verujem da je reč vrlo dobro izabrana - izjavio je Etinger na sastanku resornog komiteta Evropskog parlamenta. Navodeći da je situacija u Fukušimi sada faktički van svake kontrole, evropski komesar je rekao da ne isključuje ni najgori scenario u satima i danima koji dolaze. Etinger je napomenuo da je EK u stalnom kontaktu sa Međunarodnom agencijom za atomsku energiju, čiji stručnjaci na terenu pokušavaju da nađu rešenje za najveću nuklearnu nesreću posle černobilske katastrofe.

Blazeno neznanje...
 
Šta treba preduzeti, ko je za šta nadležan i slični propisi u slučaju vanrednih situacija odbrane od jonizujućeg zračenja su kod nas nedorečeni i loši, nezvanično saznaje „Alo!“ od naših stručnjaka u iz Nuklearnog instituta „Vinča“ i Instituta za radiološku zaštitu „Dr Dragomir Karajović“.
Da Srbija može samo da se pomoli za vremenske uslove koji će usporiti prenos radioaktivnih čestica, potvrdio je i direktor UO Agencije za zaštitu od jonizujućih zračenja i nuklearnu sigurnost Srbije dr Ištvan Bikit. On navodi da nisu doneti neki od propisa za regulisanje vanrednih situacija i da nedostaje centralna koordinacija.

Ето, решење се само по себи намеће из ових редова, али га многи не виде.
Поставити свештено лице на чело Агенције за заштиту од јонизујућих зрачења.
 
nuke-v.jpg

Naša zemlja potpuno nespremna za nuklearnu krizu
Radijacija preti, Srbija bez plana!
Utorak - 15.03.2011
Eksplozija samo jednog od reaktora nuklearne centrale „Fukušima“ u Japanu u svetu će izazvati globalnu nuklearnu krizu, goru od Černobilja, a Srbija će je dočekati potpuno nepripremljena!

Šta treba preduzeti, ko je za šta nadležan i slični propisi u slučaju vanrednih situacija odbrane od jonizujućeg zračenja su kod nas nedorečeni i loši, nezvanično saznaje „Alo!“ od naših stručnjaka u iz Nuklearnog instituta „Vinča“ i Instituta za radiološku zaštitu „Dr Dragomir Karajović“.
Da Srbija može samo da se pomoli za vremenske uslove koji će usporiti prenos radioaktivnih čestica, potvrdio je i direktor UO Agencije za zaštitu od jonizujućih zračenja i nuklearnu sigurnost Srbije dr Ištvan Bikit. On navodi da nisu doneti neki od propisa za regulisanje vanrednih situacija i da nedostaje centralna koordinacija.
- Postoje onlajn sistemi za rano upozorenje i detektori koji su stalno uključeni i mere situaciju u vazduhu. Taj sistem funkcioniše i čak većinu podataka možete videti na sajtu agencije. Ipak, dešavalo se da kada sistem pruži neki od
parametara, mi jednostavno ne znamo šta da radimo sa tim.

Naši kritičari su ipak donekle u pravu za neke propise u vezi sa koordinacijom u slučaju globalne nuklearne krize i mi smo spremni da pomognemo da se ti propisi donesu kako bi ta situacija bila bolje regulisana - kaže dr Bikit. Japanski inženjer Masashi Goto, koji je radio na dizajniranju zaštitnog omotača za reaktor nuklearne elektrane „Fukušima“ u Japanu, istakao je juče da dizajn nije dovoljno snažan da izdrži potres te jačine, a potom i cunamija, dok američki list „Njujork tajms“ tvrdi da će radijacija iz oštećene nuklearne elektrane curiti i narednih meseci. Ukoliko nuklearka ipak eksplodira, radioaktivne čestice bi do Srbije stigle za 48 sati, a njihova inhalacija bi dovela do nesagledivih posledica. U Srbiji je juče, međutim, zvanična vest bila da se incident u Japanu neće ni osetiti kod nas. Naime, naučni
saradnik Instituta u Vinči Ilija Plećaš, izjavio je da ne treba očekivati da će radioaktivne čestice iz Japana stići do Srbije.


Ne izlazite napolje po kiši!

Eksplozije nuklearnih reaktora, prouzrokovane zemljotresom i cunamijem u Japanu, počele su da osećaju i po mernim stanicama u Evropi. Nivo radioaktivne kontaminacije vazduha u Minhenu, u Nemačkoj, od prve eksplozije u japanskoj nuklearki bio je 10-15 puta veći od normale. U Italiji je porodicama savetovano da ne izvode decu, niti borave napolju po kiši, odnosno padavinama koje mogu sadržati radioaktivnu prašinu.



Stiglo do Italije,kazu "do Srbije nece" :eek: I da stigne,vlast nema ni protivgradne rakete,a tek da se brani od nuklearke :mrgreen::mrgreen::sad2:


То што је Србија неспремна за било шта, можемо да се захвалимо Борису Тадићу и његовом слугерањском режиму.

Како? Тако што сматра да је довољно што је изјавио да "Србија никад више неће ратовати" па да Србију више никад ништа неће угрозити ни погодити. Зато је уништио војску, цивилну заштиту и оружје, а атомска склоништа свео на смејурију прадемократског доба, јер, да поновимо - "Србија никад више неће ратовати". :roll::dash:

Такође се тај слугерањски режим побринуо да у апотекама немамо ни маски, уосталом о каквим маскама говоримо - ни лекова нема а маске су чист луксуз. То смо приметили још ономад кад је харао :hahaha: свињски грип.
 
Такође се тај слугерањски режим побринуо да у апотекама немамо ни маски, уосталом о каквим маскама говоримо - ни лекова нема а маске су чист луксуз. То смо приметили још ономад кад је харао :hahaha: свињски грип.

Маске ти неће бити никакав проблем пошто у робним резервама нема ничег од намирница.
 
Ето, решење се само по себи намеће из ових редова, али га многи не виде.
Поставити свештено лице на чело Агенције за заштиту од јонизујућих зрачења.


Зашто свештено лице? Ево нам нове, фришке, владе, таман да заиграју анти-кишни плес...
 
То што је Србија неспремна за било шта, можемо да се захвалимо Борису Тадићу и његовом слугерањском режиму.

Како? Тако што сматра да је довољно што је изјавио да "Србија никад више неће ратовати" па да Србију више никад ништа неће угрозити ни погодити. Зато је уништио војску, цивилну заштиту и оружје, а атомска склоништа свео на смејурију прадемократског доба, јер, да поновимо - "Србија никад више неће ратовати". :roll::dash:

Такође се тај слугерањски режим побринуо да у апотекама немамо ни маски, уосталом о каквим маскама говоримо - ни лекова нема а маске су чист луксуз. То смо приметили још ономад кад је харао :hahaha: свињски грип.
kad smo kod atomskih sklonista bilo je jedno u fabrici Krusik koja proizvodi mine i rakete i slicno namensko naoruzanje. I sada kad je bilo bombardovanje 99 tukli su i tu fabriku bombama,jednog dana avion je dosao bacio bombu,bomba je upala u ventilacioni sistem,odbila se i uletela kroz ventilacioni otvor pravo u atomsko skloniste i eksplodirala. U sklonistu nije bilo radnika,ali je bilo sakrivene opreme koja je unistena. Da su ljudi bili tu kao sto su se prethodnih dana sakrivali,svi bi bili mrtvi. Toliko o sigurnosti i za vreme Slobe.
 
Маске ти неће бити никакав проблем пошто у робним резервама нема ничег од намирница.


Хехе, стварно свашта и од мене што уопште споменух маске, заборавивши на свакодневније стање... :confused:

Али, мислим да ће нас "фабрика" "Премиа" спасити, они праве производе од игле до локомотиве, од саламе до шећера. :mrgreen:
 
Pa ,ne stvarajte paniku ljudi šta vam je .
Japan je 13000 kilometara odavde ,da je opasno opasno je ali ne treba pretjerivati .
Srbija je vjerovatno prenijela zakone i pravila iz SFRJ ,zna se kako se treba i šta u takvim situacijama.
Bio je i Černobil pa su ljudi preživjeli i bile su službe koje su to pratile i ispratile
 
kad smo kod atomskih sklonista bilo je jedno u fabrici Krusik koja proizvodi mine i rakete i slicno namensko naoruzanje. I sada kad je bilo bombardovanje 99 tukli su i tu fabriku bombama,jednog dana avion je dosao bacio bombu,bomba je upala u ventilacioni sistem,odbila se i uletela kroz ventilacioni otvor pravo u atomsko skloniste i eksplodirala. U sklonistu nije bilo radnika,ali je bilo sakrivene opreme koja je unistena. Da su ljudi bili tu kao sto su se prethodnih dana sakrivali,svi bi bili mrtvi. Toliko o sigurnosti i za vreme Slobe.


Као што видимо из овог конкретног примера катастрофе у Јапану атомска склоништа не служе само као склоништа од бомби. Уосталом, само име (атомско) говори о њиховој намени.

Питам се да ли ћеш мислити на Слобу (ког, узгред буди речено, нико није спомињао :hahaha:) и кад будеш удисао радиоактивне честице из Јапана... :think: :roll:
 

Back
Top