Radić: Obavezni vojni rok od 90 dana je minimum za obuku

Da li je 90 dana vojnog roka dovoljno?

  • DA

    glasova: 7 30,4%
  • NE

    glasova: 16 69,6%

  • Ukupno glasova
    23
Meni najveci smor bilo pozarstvo ,em pozarstvo u hodniku em u auto parku ,em jedno vreme pozarstvo WC,zamisli dokle islo ludilo u vojsci da se i to davalo zbog idiota koji su zapusili wc tako sto su bacali flase plasticne .
Najvise sam voleo strazu e tada sam se osecao kao vojnik ,jeste da smo znali da se smrzavamo kad je hladno i puske znale da hvataju koroziju od vlage i kise ….ne mozes da se naspavas ko covek ….ali voleo sam strazu .
To je moj stari govorio, da su se svi uvijek "otimali" za pozarstvo.

:rotf:

Najbolje mi je bilo kada je prijateljev mladji brat otisao u vojsku i do prije zakletve nema van, valjda dva tri tjedna traje.
Pustili ga prvi vikend doma, vratio se on kao u vojsku kad prijatelju odjednom vojna policija na vrata.
Traze ovog.
Na kraju ga nasli, sakrio se kod bake u kuci.

:hahaha:
 
Vojni analitičar Aleksandar Radić ocenio je danas da je služenje obaveznog vojnog roka od 90 dana minimum vremena potrebnog za obuku.

Radić je rekao da se najava predsednika Srbije Aleksandra Vučića da će predložiti uvodjenje obaveznog vojnog roka od 90 dana „može čitati ne kao predlog već kao odluka“.

„Unazad, nekih četiri pet godina je ta tema na stolu i mislim da je predsednik odlučio da se služi obavezni vojni rok i da je to sada samo pitanje odredjenih mehanizama“, rekao je on.

Ocenio je da je vojska do sada mogla da pripremi sve za služenje obaveznog vojnog roka.

"Mislim da je šteta što vojska nije pripremila sve za to služenje s obzirom da je imala dovoljno vremena", rekao je Radić i dodao da ;možemo relativno skoro da očekujemo služenje obaveznog vojnog roka.

Upitan da li misli da je 90 dana dovoljno za obavezan vojni rok, on je odgovorio da je "90 dana možda minimum", dodajući da je to "rok unutar koga se može sprovesti obuka i ništa više od toga".

"Voleo bih kada bi to bio jedan kombinovani mehanizam sa 90 dana obavezne obuke i sa 90 dana u roku od tri do pet godina služenja u rezervi, na vežbama, na obukama, zbog kondicije", rekao je on.

Smatra da je rok od 90 dana proizvod kompromisa izmedju više ideja.

"Očigledno je da je prevagnuo stav, odnosno kompromis izmedju ideje da se uvede obavezno služenje vojnog roka i onog što može da se napravi za mlade ljudi kada je reč o njihovom vremenu, energiji i dobroj volji i finasiranju tog projekta", rekao je on.

Vučić je rekao sinoć da će njegov predlog biti da se u narednom periodu razmišlja o obaveznom vojnom roku od 90 dana, ali da je vojna neutralnost želja Srbije i da će država ostati na toj politici.

"Svaki čovek, svaki muškarac može da posveti svojoj zemlji 90 dana, to nije ni 365 dana, nije ni šest meseci, a na nadležnim vojnim organima je da nam pokažu računicu koliko bi nas to koštalo", kazao je on.

https://rs.n1info.com/vesti/radic-obavezni-vojni-rok-od-90-dana-je-minimum-za-obuku/

Jel dovoljno ili treba više?
a dal ce amerika da se slozi sa ponovnim uvodjenjem obaveznog vojnog roka u Srbiji?
Amerika je ulozila mnogo para po svetu da se uvede samo profesionalna vojska , pa nisam siguran da ce dozvoliti da joj takve investicije propadnu.
UVODJENJE OBAVEZNE VOJSKE U SRBIJI UGROZAVA AMERICKE NACIONALNE INTERESE.
 
Ma to je onaj sto mu treba 90 dana da izgovori slovo i glas R.....

Devedeset dana je neki minimum za obuku obicno u pocetku ide pesadijska jedno mesec i po dana a resto bi trebalo rodna obuka .
Uh, rodna obuka, a medjurodna dejstva.....
Sta bi ucili nas muskarce a sta zene.....?
U svakom slucaju na poligonu za medjurodna dejstva bi bilo zanimljivo....bilo bi atomskih na svakih pola sata...
 
Ma to je onaj sto mu treba 90 dana da izgovori slovo i glas R.....


Uh, rodna obuka, a medjurodna dejstva.....
Sta bi ucili nas muskarce a sta zene.....?
U svakom slucaju na poligonu za medjurodna dejstva bi bilo zanimljivo....bilo bi atomskih na svakih pola sata...
90dana je minimum , slažem se.
To ne znači da od tih 90 dana 60 provede u krugu kasarne sa metlom ?
 
#Jugoslav dolazi da sluzi armiju sns.
download (11).jpeg
 
90dana je minimum , slažem se.
To ne znači da od tih 90 dana 60 provede u krugu kasarne sa metlom 😂
Hoće. Ostalih 25 na požarstvu :lol: . Onih 5 preostalih će da opale koji metak. I toliko o tome.
Mogli su u srednju školu da ubace neku odbranu i zaštitu,jeftinije bi ispalo a isti efekat za obučenost na kraju. Nego vojsci treba besplatna radna snaga,pošto onu pravu slabo plaćaju i napuštaju je profesionalci.
Klinci ako imaju mozga iskuliraće ih najstrašnije i pisati pisma opravdanja iz Beča i Montreala,ako ne..pa neću ja za njih da se borim neka dignu guzce od tik-toka i neka brane svoja prava. Njih će da koriste neće mene.
 
dovoljno, nek vide da l treba i žene i zašto da ili ne
u izraelu i žene služe samo valjda godinu kraće
mada sam matora pa čće me zaobići

mada ne vredi to al eto
mislim da a. radić je nekako nato orijentisan
izvinite žene za ovo al odjednom je nestala briga o jednakosti od ovog rata, nema panike što samo muškarce drže unutra tamo. nije da smeta al eto
Koji crni Izrael?
CEO SVET

Amerika, Nemačka, Rusija, Kina...
I Istok i Zapad


pa i Turska čije modele ponašanja praktikujemo
Nama porodica po turski funkcioniše
Čik probaj da muško nema posao...
Cela njena familija na uzbuni ..

Mi smo dupe za Istok a kuurac za Zapad
Ponosni na svoju geostratešku ulogu
 
Vučić je, u Neresnici, na pitanje za detalje ideje o redovnom sluzenju vojnog roka , da li obaveza ostaje za one koji napune 18 godina, da li će se odnositi retroaktivno i postoji li gornja starosna granica, ukazao da ne može da govori o detaljima, jer je tek otvorena debata.

"Tek smo otvorili debatu, ne žurite sa zaključcima. Možda bude, a možda i ne. Ja sam rekao šta ja mislim. Ja sam za", podvukao je on.

Vučić je ukazao da postoji mnogo argumenata za i protiv.

Kako je naveo, odluku će na kraju doneti parlament, posle široke javne rasprave.

"Moj predlog je da se razmišlja o tome da se uvede obavezni vojni rok od 90 dana. Svaki muškarac može da posveti svojoj zemlji 90 dana, ne godinu niti šest meseci", rekao je Vučić u obraćanju javnosti.

Ministarstvo odbrane i Vojska Srbije formirali su radne grupe.

Radne grupe će analizirati sve segmente koji se tiču postavljenog zadatka i planiranja mogućnosti ponovnog uvođenja redovnog služenja vojnog roka.
 
Poslednja izmena:
Dobro je da barem jedna razmislja glavom.
Nece to Vucic uraditi, narocito kad mu vecinu glasaca cine zene. Kako da unizi sliku porodicnih vrednosti i patriotizma kod scojih glasaca? To sto je doveo lezbejku za premijera se ne racuna.

meni svejedno valjda sam dovoljno matora :think:
ali ako bi bilo neko raspoloženje o jednakosti i preveliko kukanje oko toga onda bi bilo fer da se potegne pitanje, mada opet matora sam :D
ionako džabe ako su svi i zaboravili da postoji vojska
 
Koji crni Izrael?
CEO SVET

Amerika, Nemačka, Rusija, Kina...
I Istok i Zapad


pa i Turska čije modele ponašanja praktikujemo
Nama porodica po turski funkcioniše
Čik probaj da muško nema posao...
Cela njena familija na uzbuni ..


Mi smo dupe za Istok a kuurac za Zapad
Ponosni na svoju geostratešku ulogu

misliš ebemo zapadu sve po spisku
 
meni svejedno valjda sam dovoljno matora :think:
ali ako bi bilo neko raspoloženje o jednakosti i preveliko kukanje oko toga onda bi bilo fer da se potegne pitanje, mada opet matora sam :D
ionako džabe ako su svi i zaboravili da postoji vojska
Nisi mala da ne znas da tu nema ni r od ravnopravnosti.
Eno ih ukrajinske borkinje za ravnopravnost brane Ukrajinu svuda po Evropi sa promenjenom lokacijom na Tinderu.
 

Back
Top