Рад у колективу, изазови и фрустрације

Slavenska

Domaćin
Poruka
4.255
ауторска тема

Рад у свакој врсти делатности , поготово ако је нека врста колектива у питању зна да буде веома комплексан .Од ситних оговарања , подметачина , до крупнијих ствари где су некада људи и губили здрав разум ..колектив као део једног друштва увек је био и мед и отров , и мелем за ране и њихов отварач ..Како се изборити са колективом , радним а да човек прође најбоље могуће , без било каквих трзавица и проблема ..

искуства .
 
Не радити и тражити од државе да уведе универзални лични доходак (вероватно кроз неку петицију), да свако има алтернативу да избегне злостављања у колективима а не да некима буде добро а некима лоше, тако се добија могућност да се избегну злостављачки колективи без страха од умирања од глади, и постоји могућност да свако сачува свој мир иако у крајњој скромности. Одштете је ионако немогуће наплатити и ишта такво доказати, тако да би то требало да се уведе.
 
Не радити и тражити од државе да уведе универзални лични доходак (вероватно кроз неку петицију), да свако има алтернативу да избегне злостављања у колективима а не да некима буде добро а некима лоше, тако се добија могућност да се избегну злостављачки колективи без страха од умирања од глади, и постоји могућност да свако сачува свој мир иако у крајњој скромности. Одштете је ионако немогуће наплатити и ишта такво доказати, тако да би то требало да се уведе.
Država da te izbavi iz života, je li
 
Не радити и тражити од државе да уведе универзални лични доходак (вероватно кроз неку петицију), да свако има алтернативу да избегне злостављања у колективима а не да некима буде добро а некима лоше, тако се добија могућност да се избегну злостављачки колективи без страха од умирања од глади, и постоји могућност да свако сачува свој мир иако у крајњој скромности. Одштете је ионако немогуће наплатити и ишта такво доказати, тако да би то требало да се уведе.

Мени је невероватно да људи гледају твој рад , да су љубоморни и да уместо да се труде и раде боље од тебе , они воде аброве и праве смицалице да би теби било горе а не да би себе унапредили ..постоји та колективна хистерија ,када дође до конкуренције, или те неко види као потенцијалног конкурента " или ти или ја "

био би добар твој предлог , али није остварљив ..борити се значи изгубити живце а предати се значи остати у неком кутку целу вечност ..који је други избор?
 
Work from home! 😁
Pogotovu za one 50+.
Ok je nositi se na poslu sa poslovnim izazovima,...sve dok se ne morate nositi i sa ličnim frustracijama zaposlenih.

Нема свако могућност да ради од куће , пословни изазов није проблем , проблеми су углавном личне природе .Можда ни превише истицања није добро , ако неко примети твоје квалитете он има тендецију да их уништи , да смрска ..Ако се ти истакнеш и то твоја конкуреција примети као личну претњу за сопствени положај , онда почиње пакао ..како то избећи или ако си већ ту, где си , како на најбољи могући начин заштити себе , емотивно ?

Пословнио ти може правити ситине смисцалице и проблеме са абровима , може емотивно да те исцрпљује ..питам се само да ли то прође или иде тако у недоглед ?
 
А како гризеш ?
U granciama zakona i to samo verbalno.
Mora da se postavi granica.
Posao prestajje OVDE, a privatno pocinje OVDE i to se naglasi mirnim tonom.
Doduse radim u drzavnoj firmi pa me stiti Statut firme i zakon.
Ali uvek ima pojedinaca koji misle da im je to djedovina i cacevina.
Mnogo ljudi kod privatnika trpi jer mora, i to shvatam.
Ali nismo u robovlasnickom drustvu i moramo se boriti za sebe.
Niko drugi necce...sindikati su odavno samo slovo na papiru.
 
U granciama zakona i to samo verbalno.
Mora da se postavi granica.
Posao prestajje OVDE, a privatno pocinje OVDE i to se naglasi mirnim tonom.
Doduse radim u drzavnoj firmi pa me stiti Statut firme i zakon.
Ali uvek ima pojedinaca koji misle da im je to djedovina i cacevina.
Mnogo ljudi kod privatnika trpi jer mora, i to shvatam.
Ali nismo u robovlasnickom drustvu i moramo se boriti za sebe.
Niko drugi necce...sindikati su odavno samo slovo na papiru.

Види , можеш ти да нагласиш шта год желиш , када окренеш леђа опет остаје исто ..

Једино ако у тој жељи да те теби нанесу зло , они нанесу зло себи и сами себе сатру ..не знам , можда ја грешим .
 
Za sprovodjenje zakona u delo zaduzeni su drugi ljudi, a ne ja.
Moje je da se ponasam po propisu i obavljam SVOJ posao a ne tudji.
Dok god radim posteno svoj posao ne mogu mi nista.
A podmetanja je uvek bilo i bicce...ali u mom poslu svaciji doprinis se lako proveri.
Nema mnogo prostora za prevarante.
Savete nikada ne dajem pa neccu ni sada jer svako ima svoju priccu.
Jedino sto znam je da treba zadrzati smirenost i hladnokrvnost.
Ulaskom u besmislene rasprave idemo na klizav teren.
Ne bih ja dalje sirio priccu.
Svako dobro!!!
 
Нема свако могућност да ради од куће , пословни изазов није проблем , проблеми су углавном личне природе .Можда ни превише истицања није добро , ако неко примети твоје квалитете он има тендецију да их уништи , да смрска ..Ако се ти истакнеш и то твоја конкуреција примети као личну претњу за сопствени положај , онда почиње пакао ..како то избећи или ако си већ ту, где си , како на најбољи могући начин заштити себе , емотивно ?

Пословнио ти може правити ситине смисцалице и проблеме са абровима , може емотивно да те исцрпљује ..питам се само да ли то прође или иде тако у недоглед ?
Niko normalan ne bi ni radio doživotno u takvom kolektivu.
Samo sam navela primer,...da se može raditi nešto i od kuće, ukoliko nije moguće naći nešto bolje.
Ljude sigurno ne možeš promeniti, svoje radno okruženje možeš!
 
Za sprovodjenje zakona u delo zaduzeni su drugi ljudi, a ne ja.
Moje je da se ponasam po propisu i obavljam SVOJ posao a ne tudji.
Dok god radim posteno svoj posao ne mogu mi nista.
A podmetanja je uvek bilo i bicce...ali u mom poslu svaciji doprinis se lako proveri.
Nema mnogo prostora za prevarante.
Savete nikada ne dajem pa neccu ni sada jer svako ima svoju priccu.
Jedino sto znam je da treba zadrzati smirenost i hladnokrvnost.
Ulaskom u besmislene rasprave idemo na klizav teren.
Ne bih ja da lje sirio priccu.
Svako dobro!!!
наравоучење
радити у државној фирми доноси мање проблема

у ствари можда је и до става , овај твој став не оставља простора за коментаре ..то је то јасно ограђивање и веома паметно постављање.
 
Niko normalan ne bi ni radio doživotno u takvom kolektivu.
Samo sam navela primer,...da se može raditi nešto i od kuće, ukoliko nije moguće naći nešto bolje.
Ljude sigurno ne možeš promeniti, svoje radno okruženje možeš!

И то си у праву , али то ми онда делује као да бежим од проблема а не решавам их ..Можда проблема свуда има , мора се можда променити став , начин на који прихваташ те проблеме и како се бориш са њима ..
 
Ako neko od kolega ili nadređeni pređu granicu daš otkaz zato što u takvom okruženju ne može da se radi. Npr neki šef/ica zaposlenima traže dlaku u jajetu. Požališ se glavnom gazdi, on kaze znamo, sredicemo bla bla i ne uradi se nista. Onda mora da se ode. Zasto firma ili kompanija ne otpuste šefa nekog odeljenja nego pustaju da se neko bahati je veliko pitanje. Verovatno ima dobra leđa i lakše je da se nadje nov radnik. Glavni bos nece da se zamera sa nekim jacim zbog malog radnika.
 
И то си у праву , али то ми онда делује као да бежим од проблема а не решавам их ..Можда проблема свуда има , мора се можда променити став , начин на који прихваташ те проблеме и како се бориш са њима ..
Ofc da svuda nailaziš na probleme,...samo što radom od kuće, rotisiljaš problema tog tipa, jednom za sva vremena.
Nailazićeš verovatno, samo na probleme druge vrste.
 
U većini kolektiva imaš jednog koji se šlihta svim živim šefovima, jednog koji je sujetan do neba, jednog koji je nezainteresovan za sve oko sebe i otaljava posao, jednog kome je životni cilj da sazna sve tračeve po firmi , jednog ko glumi najpametnijeg i najsavesnijeg..mogla bih ovako do jutra. Do nas samih je kako ćemo da se postavimo. Ako sam sigurna da svoj posao radim savesno, neće me interesovati mišljenje nijednog od gore navedenih. Ako pokušaju da ugroze moj integritet u firmi,mogu im samo još gore uzvratiti . Znači, do stava je koji zauzmeš i čvrsto se držiš njega . Ne mogu me nervirati niti ometati takvi, jer jednostavno i ne obraćam pažnju na njih .
 
И то си у праву , али то ми онда делује као да бежим од проблема а не решавам их ..Можда проблема свуда има , мора се можда променити став , начин на који прихваташ те проблеме и како се бориш са њима ..
Svuda ima problema gde god je kolektiv.
Nikad neces pogresiti da ti je bitno da radis dobro svoj posao, i da sve sto nema veze sa tim te jednostavno ne dotice.
Naravno, da je to kako sam napisla nemoguce, ali da ti je to okosnica i da se toga uvek setis.
Ja mogu sa nekim ko mi nije simpatican da imam odlicnu poslovnu saradnju, jer to stavim na prvo mesto.
 
ауторска тема

Рад у свакој врсти делатности , поготово ако је нека врста колектива у питању зна да буде веома комплексан .Од ситних оговарања , подметачина , до крупнијих ствари где су некада људи и губили здрав разум ..колектив као део једног друштва увек је био и мед и отров , и мелем за ране и њихов отварач ..Како се изборити са колективом , радним а да човек прође најбоље могуће , без било каквих трзавица и проблема ..

искуства .
Iskustva jako negativna, nađi par ljudi sa kojima deliš iste stavove i koji ne vole da vode abrove, a sa ostalima poslovno i na distanci.
 

Back
Top