Rad sa dial-up konekcijom?

klodovik

Početnik
Poruka
28
Operativni sistem: Windows 2000 Pro
Programski jezici: Prvenstveno Python, Eventualno VC++ 6.0, ako ne, daj sta das
Moj problem...
Da sad ne ulazim u pljuvanje telekomunikacione infrastrukture...

Naime, ono sto mi je potrebno je rad sa dial-up konekcijama koje su definisane u "Network and Dial-up Connections" odeljku podesavanja os-a. Da budem precizniji, pokretanje konekcije (okretanje broja), njen status, prekidanje iste itd... Naravno, podrazumeva se da su korisnicka imena i lozinke vec unesene. Da li postoji neki modul/biblioteka sa ovakvim funkcijama? Ima li neko iskustva/saznanja o ovim stvarima?

Napomena: ovo mi treba iskljucivo za privatnu upotrebu, da bi sebi ustedeo zivaca...

Hvala unapred...
 
Hocu da napravim program koji ce da se konektuje na internet (ekvivalent rucno: dupli klik na konekciju, Dial) i da se diskonektuje kada mu to odredim. Eventualno i da pokupi status ako se neka konekcija trenutno uspostavlja, mada je to manje bitno. Grubo bi mi algoritam bio ovakav:

1. Da li sam konektovan?
... Ako jesam, idi na 2, ako nisam: konektuj se i idi na 2.
2. Da li vidim neki server na internetu?
... Ako ne, diskonektuj se i idi na 1, ako da, pauza 1s, pa idi na 1.
itd...

Poenta je da, kada se nakacim na net, konekcija funkcionise neko vreme (<2,5 min), a onda mi odjednom zamre svaki protok sa internetom, ali i dalje ostajem konektovan. Nista se ne ucitava i ne radi. A vreme ide. Pa onda moram rucno da se otkacim, ponovo nakacim i nastavim gde sam stao.
To mi je pojelo gomilu zivaca do sada.
 
klodovik:
Hocu da napravim program koji ce da se konektuje na internet (ekvivalent rucno: dupli klik na konekciju, Dial) i da se diskonektuje kada mu to odredim. Eventualno i da pokupi status ako se neka konekcija trenutno uspostavlja, mada je to manje bitno. Grubo bi mi algoritam bio ovakav:

1. Da li sam konektovan?
... Ako jesam, idi na 2, ako nisam: konektuj se i idi na 2.
2. Da li vidim neki server na internetu?
... Ako ne, diskonektuj se i idi na 1, ako da, pauza 1s, pa idi na 1.
itd...

Poenta je da, kada se nakacim na net, konekcija funkcionise neko vreme (<2,5 min), a onda mi odjednom zamre svaki protok sa internetom, ali i dalje ostajem konektovan. Nista se ne ucitava i ne radi. A vreme ide. Pa onda moram rucno da se otkacim, ponovo nakacim i nastavim gde sam stao.
To mi je pojelo gomilu zivaca do sada.
Idi kupi drugi modem to je barem jeftino !!!!
 

Back
Top