Quantcast

Rad sa dial-up konekcijom?

klodovik

Početnik
Poruka
28
Operativni sistem: Windows 2000 Pro
Programski jezici: Prvenstveno Python, Eventualno VC++ 6.0, ako ne, daj sta das
Moj problem...
Da sad ne ulazim u pljuvanje telekomunikacione infrastrukture...

Naime, ono sto mi je potrebno je rad sa dial-up konekcijama koje su definisane u "Network and Dial-up Connections" odeljku podesavanja os-a. Da budem precizniji, pokretanje konekcije (okretanje broja), njen status, prekidanje iste itd... Naravno, podrazumeva se da su korisnicka imena i lozinke vec unesene. Da li postoji neki modul/biblioteka sa ovakvim funkcijama? Ima li neko iskustva/saznanja o ovim stvarima?

Napomena: ovo mi treba iskljucivo za privatnu upotrebu, da bi sebi ustedeo zivaca...

Hvala unapred...

klodovik

Početnik
Poruka
28
Hocu da napravim program koji ce da se konektuje na internet (ekvivalent rucno: dupli klik na konekciju, Dial) i da se diskonektuje kada mu to odredim. Eventualno i da pokupi status ako se neka konekcija trenutno uspostavlja, mada je to manje bitno. Grubo bi mi algoritam bio ovakav:

1. Da li sam konektovan?
... Ako jesam, idi na 2, ako nisam: konektuj se i idi na 2.
2. Da li vidim neki server na internetu?
... Ako ne, diskonektuj se i idi na 1, ako da, pauza 1s, pa idi na 1.
itd...

Poenta je da, kada se nakacim na net, konekcija funkcionise neko vreme (<2,5 min), a onda mi odjednom zamre svaki protok sa internetom, ali i dalje ostajem konektovan. Nista se ne ucitava i ne radi. A vreme ide. Pa onda moram rucno da se otkacim, ponovo nakacim i nastavim gde sam stao.
To mi je pojelo gomilu zivaca do sada.

snejks

Elita
Poruka
17.710
klodovik:
Hocu da napravim program koji ce da se konektuje na internet (ekvivalent rucno: dupli klik na konekciju, Dial) i da se diskonektuje kada mu to odredim. Eventualno i da pokupi status ako se neka konekcija trenutno uspostavlja, mada je to manje bitno. Grubo bi mi algoritam bio ovakav:

1. Da li sam konektovan?
... Ako jesam, idi na 2, ako nisam: konektuj se i idi na 2.
2. Da li vidim neki server na internetu?
... Ako ne, diskonektuj se i idi na 1, ako da, pauza 1s, pa idi na 1.
itd...

Poenta je da, kada se nakacim na net, konekcija funkcionise neko vreme (<2,5 min), a onda mi odjednom zamre svaki protok sa internetom, ali i dalje ostajem konektovan. Nista se ne ucitava i ne radi. A vreme ide. Pa onda moram rucno da se otkacim, ponovo nakacim i nastavim gde sam stao.
To mi je pojelo gomilu zivaca do sada.
Idi kupi drugi modem to je barem jeftino !!!!

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.