Quantcast

RAD OSLOBADJA

Da li rad oslobadja um od losih misli

• DA

• MOZDA

• NE

• Neumem da mislim

• NIKAD nista ne radim

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

AntunTun

Veoma poznat
Poruka
10.219
Choveku treba da sedmichno ulovi zeca, nadje par kila pechuraka, bobica, ulovi nekoliko riba, zhabe, gushteri itd itd. Tako da ne, rad ne oslobadja, nit je rad stvorio choveka. Rad kakav se danas podrazumeva je posledica agrikulturalne revolucije te zamajac progresa.

gost 300092

Primećen član
Poruka
743
Choveku treba da sedmichno ulovi zeca, nadje par kila pechuraka, bobica, ulovi nekoliko riba, zhabe, gushteri itd itd. Tako da ne, rad ne oslobadja, nit je rad stvorio choveka. Rad kakav se danas podrazumeva je posledica agrikulturalne revolucije te zamajac progresa.
Osoba koja tako zivi , radi u skladu sa prirodom ,i ona je oslobodjena svih nerealnih zelja.

Poruka
51.006
O da, naročito ... Rad je stvorio čoveka a nerad nesrećnika. Dosada je đavolje igralište, a kada radimo, zaboravimo
na bolest
na probleme u kući
na neplaćene račune
na to koliko smo želeli da se u životu bavimo nekim drugim poslom,
i onda radimo, radimo ... da bi nam bilo bolje, tj. dok potpuno ne odlepršamo od realnosti i zaključimo
da nismo bolesni
nemamo probleme u kući
nemamo neplaćene račune (ili račune uopšte),
da smo srećni što smo dovoljno zdravi, sposobni i privilegovani da radimo.
I svi rade zato što to vole a ne zato što moraju.
Naravno da vole; rad je korisno fizičko i mentalno angažovanje u cilju kratkotrajnog zaboravljanja ne-radnih muka.

AntunTun

Veoma poznat
Poruka
10.219
Jedna devojka koju ja znam, da ne kazhem drugarica, negde oko osamnaeste godine ode u manastir, i sad odem da je posetim jer to nije daleko od mene. Kao kao si shta radish shta ima shta se zbiva. Ceo dan rade, ona je iskushenica, pere prozore svaki dan, chupa korov svaki dan, seche ogradu svaki dan, chisti shtalu svaki dan, i sve drugo svaki dan. Zapita se chovek.
S druge strane, ako zatvorenicima ne omogutjish da rade nakon nekog vremena tje da popizde i dignu sve u k.
Postoji jedna viiiizija nekakvih anarhista, kazhu da chovek po defaultu radi, da kad bi zhiveli u drushtvu u kom ne moramo da radimo ipak bi radili. Chak su i matematiku odradili, tipa 30% radne snage ode na birokratiju iza svakog fizichkog rada, ako bi ukinuli svaku birokratiju ljudi bi radili, ne bi radili svaki dan 8 sati ali ne bi imalo ni potrebe jer bi onih 30% nadoknadilo. Ih ne mogu da nadjem link a super je vizija.
Rad oslobadja od svake misli, jer kad radish uglavnom ne mozhesh da mislish, upoznao sam, oh posedovao sam zhenu koja je 10god radila na traci, mosh misliti njene misli Dok radi ne misli kad ne radi misli samo o tome kako je gadno raditi to shto radi.

Gotika

Ističe se
Poruka
2.475
Srećan je onaj koji radi posao koji voli i koji ga ispunjava, rad iz moranja, a 90% ljudi imaju tu situaciju, donekle oslobađa ili ne oslobađa uopšte...ima mnogo faktora, recimo, posao slabo plaćen, težak, a okruženje pozitivno i ok., težak posao, slabo plaćen, prisutan mobing, gore nego logor.....ne oslobađa baš uvek rad.....to je biranje između dva zla, sedeti, ne raditi i ne zarađivati ne niiikako, bolje je ipak biti uposlen....
Zaista su veliki srećnici oni ljudi koji rade posao koji vole ili koji imaju fenomenalno okruženje i sa radošću idu na posao.
I ekonomski faktor je bitan, posao kao nije ispunjavajući, ali zato je zarada dobra....ako si iole kreativan i znaš šta te ispunjava, sa tim novcem ćeš sebi priuštiti neke lepe stvari....naravno govorim o novcu koji podrazumeva dostojanstven život...ne bogatstvo

gost 129086

Buduća legenda
Poruka
27.240
Pa vidiš, kako kažu, u radu je spas. Usredsrediš se na posao da ne misliš o teškoj bolesti, o propaloj vezi, o stresu,....ideš dalje i dalje, vreme prođe tako čovek pregura dan.

Rad može da te štiti od lutanja po kafićima, od samovanja, od lošeg društva, tera te na disciplinu i organizuješ porodičan i lični život i prostor. I dopunjuje ti čak kao hobi da ti ne bude dosadno.

A što se tiče obimnog rada, može da bude na štetu sopstvenog zdravlja, sve zavisi od delatnosti.

Druga stvar, ako misliš samo na zlo i loše jer imaš takav stav i pogled onda će ti se desiti nešto loše. Ko misli pozitivno i nada se dobrom i tako posmatra sve to dobrim se ti vraća. ;)

gost 300092

Primećen član
Poruka
743
Eto danas je ceo dan padala kisa , pa praznik , pa dremanje do besvesti , pa kafe do besvesti , pa politicari do besvesti , pa mi se sklinci i roje misli kako neki mlate lovu ili idu na ibicu na party dok se mi ovde mlatimo .

hibernated

Primećen član
Poruka
930
Eto danas je ceo dan padala kisa , pa praznik , pa dremanje do besvesti , pa kafe do besvesti , pa politicari do besvesti , pa mi se sklinci i roje misli kako neki mlate lovu ili idu na ibicu na party dok se mi ovde mlatimo .
musokeso, umesto da dremas, i pijes kafu, i slusas te besvesne politicare, i ne pobijes te dodole sto su dozvale kisu, bolje bi bilo da smislis kako ne raditi a namlatiti lovu i ibicharke za partijanje.
dopuna amandmana - ne radim nikad nista da bih dala slobodu svojim mislima. duhovni proleter.

Da...dok to chinish dobrovoljno i onoliko koliko zelish...
dobrovoljni rob sopstvenih zelja. ali je dobro ako si placen za ispunjenje svojih zelja.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.