Quantcast

Racunarske nauke ili informacione tehnologije

pivosok

Elita
Poruka
20.720
Dobro, hvala ti za savete. Jel mogu da ti se javim ukoliko mi bude trebalo misljenje za jos nesto? Ti si jedini na ovom sajtu koji je imao nesto da kaze.
pitaj opusteno. Ali pocni da ucis. web development je jednostavan za samostalan rad. https://www.w3schools.com/html/html_basic.asp .Predjes sve sto ima na w3 school. Bas je dobro odradjeno za pocetnike. Ceo sajt. Delujes da nemas pojma o programiranju a ovo ce ti biti sasvim solidan uvod. I kad sve zavrisis gledaj neku juniorsku poziciju. Ima bas brdo poslova kad sve to proradis

Bren

Veoma poznat
Poruka
13.715
Nebitno je kako se zove (informatika ili računarske nauke) ali drži se programiranja. Imaš par odličnih fakulteta u BG (ETF, PMF) koji će ti dati odličnu osnovu za dalje bavljenje programiranjem. Posle fakulteta nastavi da se (samo)usavršavaš. Ti izaberi čime želiš da se baviš. U svakom slučaju većina firma traži neki završeni fakultet(proveri na helloworld), mada poznajem dosta velemajstora programiranja koji su samouki. I ne boj se matematike.

bmaxa

Ističe se
Poruka
2.921
Pa neces biti strucna posle fakulteta. Osnove mozes sama da naucis a strucna ces postati kad se godinama budes bavila jednim poslom. Visu skolu upises samo radi diplome. Te price o kvalitetnim fakultetima su price za malu decu.
Bice dovoljno strucna da pocne posao.

edit:
osim toga postoje sanse da dobije posao u toku studiranja. Kod mene se uzimaju studenti koji rade sa pola radnog vremena
i kad zavrse dobiju full time posao. Neko ko nema fakultet nema teoretkse sanse da udje kao junior.

pivosok

Elita
Poruka
20.720
Nebitno je kako se zove (informatika ili računarske nauke) ali drži se programiranja. Imaš par odličnih fakulteta u BG (ETF, PMF) koji će ti dati odličnu osnovu za dalje bavljenje programiranjem. Posle fakulteta nastavi da se (samo)usavršavaš. Ti izaberi čime želiš da se baviš. U svakom slučaju većina firma traži neki završeni fakultet(proveri na helloworld), mada poznajem dosta velemajstora programiranja koji su samouki. I ne boj se matematike.
Uci matematiku nikad ti nece trebati.

pivosok

Elita
Poruka
20.720
Bice dovoljno strucna da pocne posao.

edit:
osim toga postoje sanse da dobije posao u toku studiranja. Kod mene se uzimaju studenti koji rade sa pola radnog vremena
i kad zavrse dobiju full time posao. Neko ko nema fakultet nema teoretkse sanse da udje kao junior.
posao najlakse mozes dobiti preko poznanstva. Ali svakako moras nesto da znas. Matematika za koju ja dodjem na prvo mesto pa onda 50 praznih ti nikad nece trebati u zivotu, tj nesto vise od srednjskolske matematike. Jedino ako se neces baviti istrazivanjima.

Carmen 01

Početnik
Poruka
35
Hvala na odgovoru :)

cronnin

Domaćin
Moderator
Poruka
4.916
Zelela bih da studiram nesto vezano za IT. Na fakultetu koji ja zelim da upisem postoje dva smera, a to su informatika i racunarstvo (racunarske nauke) i informacione tehnologije. Zanima me koji je bolji, koje su razlike? Neki su mi rekli da su racunarske nauke vise za zene, tj. da to zene vise zavrsavaju (mada to meni i nije toliko bitno). Vise me zanima za koji od ova dva ima vise posla.
Који је то факс?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.