Racunar usporava kada je na internetu - windows me

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
N

neledr

Gost
Imam problema sa mojim P II na 266Mhz.Naime radi se o tome da je sistem toliko nestabilan u zadnje vreme da ja neznam vise sta da radim.Instaliran je Win ME,ali kada sam na net-u toliko je spor u zadnje vreme da uopste neznam sta to moze da bude. Do skoro je bio relativno"brz" ako se to uopste moze smatrati brzinom za ovog dekicu od racunara.Molim misljenje
 
Ne bih mogao ovako da ti kazem sigurno sta je, ali vrlo moguce da je do Windowsa!
Dal si razmisljao mozda daprobas da stavis WIN 98SE,meni taj ME ne mirise nesto!!!
Pitanje je i kada si instalirao taj ME, jer WINDOWS posle nekog vremena od silnog pisi-brisi pocne da brljavi pa je najbolji lek reinstalacija!
 
Bosko:
Ne bih mogao ovako da ti kazem sigurno sta je, ali vrlo moguce da je do Windowsa!
Dal si razmisljao mozda daprobas da stavis WIN 98SE,meni taj ME ne mirise nesto!!!
Pitanje je i kada si instalirao taj ME, jer WINDOWS posle nekog vremena od silnog pisi-brisi pocne da brljavi pa je najbolji lek reinstalacija!
Bosko hvala ti na misljenju,ali ovo mi je druga reinstalacija za poslednjih mesec dana ali sve je isto.Probao sam i Win 98SE ali osim sto je malo stabilniji,nista se bitno ne popravlja.I dalje ima padova sistema,i blokiranja u izobilju.Hvala
 
E to je vec ozbiljniji problem!
Ajde malo daj preciznije sta ti se desava i kakva ti je konfiguracija,ako ima nekih poruka pri greskama i koje su, pa da se pozabavimo malo ozbiljnije temom!
Ako ja ne znam,ovde ih ima par koji ce ti nesto pametno reci,sigurno!!!
Samo daj malo konkretnije sta se desava!
Pozdrav!
 
Bosko:
E to je vec ozbiljniji problem!
Ajde malo daj preciznije sta ti se desava i kakva ti je konfiguracija,ako ima nekih poruka pri greskama i koje su, pa da se pozabavimo malo ozbiljnije temom!
Ako ja ne znam,ovde ih ima par koji ce ti nesto pametno reci,sigurno!!!
Samo daj malo konkretnije sta se desava!
Pozdrav!
E pa vidi sad! Konfiguracija je sledeca:Masina-Fujitsu-siemens PII 266Mhz,64Mb SDRAM,HDD 3.2Gb,mat.ploca AL440LX (ako nesto znaci).Vidi, ja sam ustekao i 128Mb memoriju unutra, medjutim BIOS pri podizanju sistema prijavljuje samo 127Mb SDRAM memorije!? Sta je sad pa to!?Sta se desava?Recimo kad ucitava neku stranicu sa net-a desava se da odjednom zastane po nekoliko sekundi- par minuta skoro,pa posle proradi, pa zatim se sve zablokira tako da nekada jedino da bi izasao mogu da ga resetujem... mislim desavaju se i cudnije stvari
 
To sto ti prikazuje 127 MB memorije a ne 128 i nije nesto zbog cega treba dase brines(1MB manje-vise) :D !
Salim se,i meni u nekim progrmima za citanje konfiguracije prikaze 255 umesto 256,ali to je to,mislim da to 128 ili 256 i nije bas to nego najpribliznije,sto znaci,nema veze!
E sad sto se tive zastajanja u prenosu na internetu moze da ima veze sa konekcijom,tj. modemom i tel. linijom!Ni to nije nista opasno!
Nego ne pada mi na pamet zasto toliko zablokira da moras da ga restartujes?!?! :?
Probaj da kad ti se desi nesto tako, pritisnes cuveno CTRL+ALT+DEL i da ugasus samo taj prozor koji ti je po tvom misljenju zablokirao ceo sistem!
Operativni sistemi pre NT-a NISU MULTIAPLIKACIONI,sto (najprostije) znaci da kad ti pukne jedan program, pucaju ti svi(jer svu memoriju dodeljuju jednom programu naizmenicno da izgleda kao da rade svi odjednom......)!
Nisam siguran da mogu da ti jos pomognem,al opet kazem,ima ovde sigurno neko ko se susreo sa tim!
 
Komp ti je ipak malo slab za ME...Drugi problem je sto Milenijum kao hibridni prozvod Microsofta dobro radi samo na masinama gde je ugradjen fabricki uz konfiguraciju koju zahteva...98SE je mnogo bolji od njega i takodje dobro podrzava igrice...Za NT tehnologiju tj. Win 2000 ili XP procesor ti je preslab.

Ako cesto ucitavas i brises programe i igrice onda cesto uradi i defragmentaciju diska...to ce malo ubrzati sistem. Mozes mu i zabraniti cuvanje DLL-ova koji pune memoriju bespotrebno.
start/run/(upisi regedit)/HKEY_LOCAL_MACHINE / SOFTWARE / Microsoft / Windows / CurrentVersion / Explorer

Kreiraj novu vrednost Dword i nazovi je AlwaysUnloadDll (desni klik/new/dword) Daj joj vrednost 1 pa restartuj komp 8)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top