Quantcast

Racunar ne radi posle ciscenja

Ekiman

Primećen član
Poruka
536
Ovako radio sam rutinsko ciscenje obriso prasinu sa graficke vadio je vratio, izvadio ventilator vratio ga(ovo sam radio sto puta i sve je bilo ok) sve vratio na mesto i kada upalim racunar na monitoru mi nema slike ko da ga uopste ne prepoznaje?kada otvorim kuciste vidim da crvena lapica gori,trepce na maticnoj ploci,a zelena lampica trepce pored dugmeta za paljenje racunara?Takodje dvd ne mogu da otvorim kada kliknem dugme tako da mislim da ima veze sa hardom ili maticnom plocom posto je ekran skroz crn nema ni biosa?
ps.monitor se prikljucuje na adapter iz graficke a ne maticnu plocu ako to pomaze
pomoc
-CPU Type DualCore AMD Athlon X2 250, 3000 MHz (15 x 200),
-Motherboard NamemBIostar TA790GX 128M (2 PCI, 2 PCI-E x1, 2 PCI- Audio, Video, Gigabit LAN)
-Ram- Kingston 2G-UDIMM,
-Graficka-ATI4830
-hdd-Hitachi HDT721032SLA360 (320 GB, 7200 RPM, SATA-II
-Monitor-Acer-21'

Ordinary Player

Iskusan
Poruka
6.042
ili je 4pinski zaboravio ili 24pinski nije lepo ubo,desilo mi se jednom,sve on pali ali ne daje sliku,jedna od grana nije imala kontak na atx-u i to je bilo to

ovo za dvd me cudi,on ne mora da bude ni prikacen ide/sata kablom da bi se otvarao vec samo molex-om. ako ga ne otvara nesto je do napajanja ili je uzrok predhodna recenica

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.