Ra - stvaranje

Antihejter

Iskusan
Poruka
6.191
Ako je Bog sve stvorio, suprotan pojam bi bio da se nešto "rastvori".
Kako?
@aeternum , imaš temu "Zli će biti uništeni", ali kako?
Bilo da je u pitanju materija ili energija, do sada je čovečanstvu poznat samo prelaz iz jednog stanja u drugi. Uništenje nije moguće.

Zaledi vodu, razbij kamen, spali čoveka...
Postaće led, prašina i pepeo. Itd.

Zašto nigde nije objašnjeno to "uništavanje", ja eventualno mogu da poverujem da Bog može da se kreće kroz vreme i da poništi mogućnost postojanja nekog ili nečeg pre nego što je postalo, ali to ne znam može li biti objašnjeno nama na Zemlji.

Kako?
Bilo da je u pitanju materija ili energija, do sada je čovečanstvu poznat samo prelaz iz jednog stanja u drugi. Uništenje nije moguće.

Zašto nigde nije objašnjeno to "uništavanje", ja eventualno mogu da poverujem da Bog može da se kreće kroz vreme i da poništi mogućnost postojanja nekog ili nečeg pre nego što je postalo, ali to ne znam može li biti objašnjeno nama na Zemlji.
Bog kao sto nesto stvara - materijalizuje ima moc i da dematerijalizuje.
Da da i da oduzme zivot.

Bog kao sto nesto stvara - materijalizuje ima moc i da dematerijalizuje.
Da da i da oduzme zivot.
Dobro.
Bog može da materijalizuje, rizikujem da zvučim kao tab, ali kako se iz "ništa" može stvoriti "nešto", jedino ako "ništa" ima svoju negativnu energiju ili slično tome?

Znaš na šta mislim, iz matematike kada smo učili negativne brojeve, -1+1=0, znači da "ništa" nije nula i da postoji i "gore" (da se tako izrazim), šta je uništeno više, ono čija je vrednost nula ili ono čija je vrednost -9, kao 9-ti krug pakla, npr?

Jesam li preterao sa temom, previše je vrućina za ovako teška pitanja?

Jesam li preterao sa temom, previše je vrućina za ovako teška pitanja?
Jednom je jedan čovek objasnio ovako. Zamisli jednu česticu. Al to nije ni čestica
vidljiva golim okom, nego nešto najmanje moguće što bi moglo da postoji. Zamisli
da se ta ''čestica'' može kretati neograničenom brzinom, jer na nju ne utiče trenje,
niti bilo kakvi fizički zakoni. Onda ona može da bude u bilo kom delu svemira u
trenutku. Sve što ti vidiš, sačinjeno je od te jedne ''čestice''.
Tako. Zamisli, pa onda pitaj ponovo to što si hteo da pitaš.

Kako?

Ti tražiš priručnik za dušu ili priručnik forenzike, fizike? Objašnjeno je sasvim dovoljno da znamo kakve su posljedice za bezakonje...

Jednom je jedan čovek objasnio ovako. Zamisli jednu česticu. Al to nije ni čestica
vidljiva golim okom, nego nešto najmanje moguće što bi moglo da postoji. Zamisli
da se ta ''čestica'' može kretati neograničenom brzinom, jer na nju ne utiče trenje,
niti bilo kakvi fizički zakoni. Onda ona može da bude u bilo kom delu svemira u
trenutku. Sve što ti vidiš, sačinjeno je od te jedne ''čestice''.
Tako. Zamisli, pa onda pitaj ponovo to što si hteo da pitaš.
Sad ne mogu da prestanem da zamišljam na taj način, idi u peršun, znaš kad bukvalno gledam u ekran i non stop mi u glavi da je to samo jedna čestica ali se kreće toliko brzo da stigne da formira ceo svet, a ionako sam pristalica takvih teorija, npr ovo bi se možda moglo uklopiti a i razjasnilo bi nekima šta pitam, mada ne znam koliko je za ovaj pdf, ali može da se provuče, ne zamišljaju svi Boga kao starca na oblaku :)
Pazi što sam još prošle godine našao citat:
Mičio Kaku, deo:
Elektroni se, zapravo, redovno dematerijalizuju i ponovo materijalizuju s druge strane zida u komponentama vašeg računara ili CD čitača. Moderna civilizacija bi se raspala da elektronima nije dozvoljeno da budu na dva mesta u isto vreme. (Da nije ovog bizarnog principa, i molekuli u našim telima bi se urušili. Zamislite dva solarna sistema koji se sudaraju u skladu s Njutnovim zakonom gravitacije. Solarni sistemi bi se raspali u haotičnu skupinu planeta i asteroida. Slično tome, ako bi se atomi povinovali Njutnovim zakonima, dezintegrisali bi se kad bi naleteli na drugi atom. Dva atoma opstaju zajedno u stabilnom molekulu usled činjenice da elektroni mogu istovremeno biti na toliko mnogo mesta da formiraju elektronski „oblak“ koji održava atome u tom stanju. Dakle, molekuli su stabilni, a kosmos se ne dezintegriše zato što elektroni mogu biti na mnogo mesta u istom trenutku.)

Sad ne mogu da prestanem da zamišljam na taj način, idi u peršun, znaš kad bukvalno gledam u ekran i non stop mi u glavi da je to samo jedna čestica ali se kreće toliko brzo da stigne da formira ceo svet, a ionako sam pristalica takvih teorija, npr ovo bi se možda moglo uklopiti a i razjasnilo bi nekima šta pitam, mada ne znam koliko je za ovaj pdf, ali može da se provuče, ne zamišljaju svi Boga kao starca na oblaku :)
Pazi što sam još prošle godine našao citat:
Mičio Kaku, deo:
Elektroni se, zapravo, redovno dematerijalizuju i ponovo materijalizuju s druge strane zida u komponentama vašeg računara ili CD čitača. Moderna civilizacija bi se raspala da elektronima nije dozvoljeno da budu na dva mesta u isto vreme. (Da nije ovog bizarnog principa, i molekuli u našim telima bi se urušili. Zamislite dva solarna sistema koji se sudaraju u skladu s Njutnovim zakonom gravitacije. Solarni sistemi bi se raspali u haotičnu skupinu planeta i asteroida. Slično tome, ako bi se atomi povinovali Njutnovim zakonima, dezintegrisali bi se kad bi naleteli na drugi atom. Dva atoma opstaju zajedno u stabilnom molekulu usled činjenice da elektroni mogu istovremeno biti na toliko mnogo mesta da formiraju elektronski „oblak“ koji održava atome u tom stanju. Dakle, molekuli su stabilni, a kosmos se ne dezintegriše zato što elektroni mogu biti na mnogo mesta u istom trenutku.)
Mi možemo da pričamo o kruženju materije i energije. To je jedan nivo stvaranja
i rastvaranja. Što u suštini nije ni stvaranje ni rastvaranje, nego samo prelazak
iz jednog oblika u drugi. Odakle sva energija/materija nastaje i u šta nestaje, o
tome ne znamo ništa. Zovemo to Bog.

Mi možemo da pričamo o kruženju materije i energije. To je jedan nivo stvaranja
i rastvaranja. Što u suštini nije ni stvaranje ni rastvaranje, nego samo prelazak
iz jednog oblika u drugi. Odakle sva energija/materija nastaje i u šta nestaje, o
tome ne znamo ništa. Zovemo to Bog.
Baš tako. U 🎯
Sad mi smešno dok zamišljam koliko njih je u fazonu WTF 🤣🤣🤣

iPPS, dali je Bog nastao od nešta ili nečega
Bog je večan. Uzmi na primer pravu i polupravu. Prava je večnost, koja se prostire
i u jednom i u dugom smeru, beskonačno. Jedino ako večnost zamisliš kao polupravu,
a ne kao pravu, možeš pitati šta je bilo pre toga.
Samo nema tačke u kojoj je nastao, jer onda nikako ne bi mogao da bude večan,
već poluvečan.. :think: il šta već..

Bog je večan. Uzmi na primer pravu i polupravu. Prava je večnost, koja se prostire
i u jednom i u dugom smeru, beskonačno. Jedino ako večnost zamisliš kao polupravu,
a ne kao pravu, možeš pitati šta je bilo pre toga.
Samo nema tačke u kojoj je nastao, jer onda nikako ne bi mogao da bude večan,
već poluvečan.. :think: il šta već..
ok tačno , ali samo malo ček

ajde, smišljaj dalje.. :kafa:
neee nego samo tehnički izgubljeno vreme))))
Screenshot_20240625-184036-760.png

Back