Putovao sam u vreme Korone avionom (3 aviona, 4 aerodroma, 20 sati ukupno) i napravio vlog

bobansky

Početnik
Poruka
9
Pozdrav,
putovao sam u avgustu sa Middle Easta za Srbiju Etihadom i Air Serbiom preko Frankfurta i napravio svoj prvi vlog.....
Za one koje planiraju letenje, mozete da vidite i cujete korisne informacije, a i da se unapred psiicki pripremite za prazne aerodrome i avione :)
Mogu da vam priznam da mi je ovo bilo najudobnije oputovanje ikada sa economy klasom.
:)

youtube link
 
Одлична прича и интересантно искуство
Глобална корона хистерија је непријатно променила задовољство летења и путовања и плашим се да ће још дуго времена након што се прогласи престанак опасности бити тако.

Интересантно ми је да приметим да су Етихадови авиони били више празни него попуњени. Знам да су им и широкотрупци на тим краћим летовима у стандардно време били пуни, а сада рекао бих да попуњеност није ни 20%. И у свему томе видим "гужву" на Ер Србијином лету од Франкфурта до Београда :)
 
Mi Srbi bi putovali i letovali i cak za vreme nuklearne zime...To nam je u krvi! Mora da se pocrni po svaku cenu!!! :)

Ничега се не бојимо, чак нам ни небо није граница :)

Заиста, језиво празни аеродроми, без живости на коју смо сви навикли, без салона, празни авиони, ако сам добро приметио чак и без сервиса током лета (или је то прескочено у опису), маске на лицима путника, па они формулари... све то убија вољу за летењем, сем оном који мора.
 
Pozdrav,
putovao sam u avgustu sa Middle Easta za Srbiju Etihadom i Air Serbiom preko Frankfurta i napravio svoj prvi vlog.....
Za one koje planiraju letenje, mozete da vidite i cujete korisne informacije, a i da se unapred psiicki pripremite za prazne aerodrome i avione :)
Mogu da vam priznam da mi je ovo bilo najudobnije oputovanje ikada sa economy klasom.
:)

youtube link

Mene iznenađuje da koriste dreamliner za let od sat i kusur koliko treba od Bahreina do Abu-Dhabi-ja. Gde im je isplativost da ga podignu inače a kamoli sada.
A za neverovati da Etihad nije obnovio direktan let za Beograd. Trebalo bi da im je ovo neki regionalni hub valjda za bliski istok...barem zvanično :lol:...ali dobro više posla za Turkish Airlines.

Inače majka mi je odletela nedavno za Berlin sa Air Serbia i isto mi je rekla da je avion bio krcat da igla nije mogla da padne.

Odlično :ok:
 
Ничега се не бојимо, чак нам ни небо није граница :)

Заиста, језиво празни аеродроми, без живости на коју смо сви навикли, без салона, празни авиони, ако сам добро приметио чак и без сервиса током лета (или је то прескочено у опису), маске на лицима путника, па они формулари... све то убија вољу за летењем, сем оном који мора.

Postoji i servis tokom leta, na zalost nisam snimio......sluze kao i u normalno vreme....
na zalost nije bilo alkohola :)
 
Mene iznenađuje da koriste dreamliner za let od sat i kusur koliko treba od Bahreina do Abu-Dhabi-ja. Gde im je isplativost da ga podignu inače a kamoli sada.
A za neverovati da Etihad nije obnovio direktan let za Beograd. Trebalo bi da im je ovo neki regionalni hub valjda za bliski istok...barem zvanično :lol:...ali dobro više posla za Turkish Airlines.

Inače majka mi je odletela nedavno za Berlin sa Air Serbia i isto mi je rekla da je avion bio krcat da igla nije mogla da padne.

Odlično :ok:

Е... па то им је редовна ствар свим превозницима на блиском истоку. Ја сам икс пута летео са А330 и Б777 на релацији Доха Маскат Доха и не сећам се да је попуњеност авиона била мања од 90%. Лет траје око сат и педесет због санкција које су Катар Ервејзу увели Емирати, па их авион обилази. Иначе би лет трајао мање од сат времена.

Емирејтс је чак увео А380 на линији Дубаи Маскат, лет који ефективно траје тридесетак минута и то је званично био најкраћи редован лет А380.
 
Postoji i servis tokom leta, na zalost nisam snimio......sluze kao i u normalno vreme....
na zalost nije bilo alkohola :)

А какав им је сервис сада, обзиром на корону и обзиром да је Етихад и пре корона хистерије био у дип шит што би рекли американци
 
Pa vidi, ok je.....
sto se mene tice,na letovima Ethada uvek mi pridje neka simpaticna Srpska stjuardesa, obzirom da nema bas puno Srba na svim letovima, tako da uvek imam "protekciju" i dobijem extra bombonu :) Generalno, ok mi je "etihad", mada nisam leteo sa njima odavno, obzirom da mi je na 3 leta zaredom 2017/18 kasnio prtljag u Srbiju...
Meni je usluga na svim Bliskoistocnim letacima odlicna, najbolje je u "Emirates", najgore u "Saudia" airlines gde je sve po malo povrsno i "mehanicki".....
 
Е... па то им је редовна ствар свим превозницима на блиском истоку. Ја сам икс пута летео са А330 и Б777 на релацији Доха Маскат Доха и не сећам се да је попуњеност авиона била мања од 90%. Лет траје око сат и педесет због санкција које су Катар Ервејзу увели Емирати, па их авион обилази. Иначе би лет трајао мање од сат времена.

Емирејтс је чак увео А380 на линији Дубаи Маскат, лет који ефективно траје тридесетак минута и то је званично био најкраћи редован лет А380.
Bukvalno ono...ima se može se. To ATR može da odradi :lol:
 
Mene iznenađuje da koriste dreamliner za let od sat i kusur koliko treba od Bahreina do Abu-Dhabi-ja. Gde im je isplativost da ga podignu inače a kamoli sada.
A za neverovati da Etihad nije obnovio direktan let za Beograd. Trebalo bi da im je ovo neki regionalni hub valjda za bliski istok...barem zvanično :lol:...ali dobro više posla za Turkish Airlines.

Inače majka mi je odletela nedavno za Berlin sa Air Serbia i isto mi je rekla da je avion bio krcat da igla nije mogla da padne.

Odlično :ok:

Ovde im je let na lokalu izmedju zemanja....normalna svakodnevna stvar, kao kod nas autobusom Bajcetina - Gornja Sabanta :)
Sto spomenu "Ljuta tica",veliki avioni na lokalnim letovima su uglavnom puni.
Prosecna arapska porodica je velika: obicno putuju MUZ, ZENA, 3 DECE, ZA SVAKO DETE PO JEDNA MAID, BABA, DEKA, ZENINE 2 SESTRE... u proseku sa 300 Kg torbi :)

Tako da nije promasaj sto salju tolike avione za tako male relacije :)
 
Pa vidi, ok je.....
sto se mene tice,na letovima Ethada uvek mi pridje neka simpaticna Srpska stjuardesa, obzirom da nema bas puno Srba na svim letovima, tako da uvek imam "protekciju" i dobijem extra bombonu :) Generalno, ok mi je "etihad", mada nisam leteo sa njima odavno, obzirom da mi je na 3 leta zaredom 2017/18 kasnio prtljag u Srbiju...
Meni je usluga na svim Bliskoistocnim letacima odlicna, najbolje je u "Emirates", najgore u "Saudia" airlines gde je sve po malo povrsno i "mehanicki".....

Мој блискоисточни фаворит је апсолутно Катар, то и не кријем на форуму :)

И мени се дешавала иста прича да ми приђе нека наша или са простора бивше државе, па добијем протекцију, али им приуштим и могућност краћег разговора са неким блиским бар што се тиче језика. На лету од Дохе до Јоханесбурга сам имао и једну Македонку, а од Мапута до Дохе био је момак из Ровиња. Свима је у манифесту интересантно да прочитају неко презиме које се завршава на "вић" па да приђу, поздраве и размене пар пријатних реченица.

Што се тиче сервиса код водеће три компаније су у питању нијансе, но некако сам више окренут као што рекох Катару
 
Pozdrav,
putovao sam u avgustu sa Middle Easta za Srbiju Etihadom i Air Serbiom preko Frankfurta i napravio svoj prvi vlog.....
Za one koje planiraju letenje, mozete da vidite i cujete korisne informacije, a i da se unapred psiicki pripremite za prazne aerodrome i avione :)
Mogu da vam priznam da mi je ovo bilo najudobnije oputovanje ikada sa economy klasom.
:)

youtube link

Zanimljiva priča, fino editovanje, dobar kvalitet snimka... što bi rekla deca - this deserves more views.
 
Видим да ти је и професија везана за снимање, а влог је урађен одлично па чисто да питам, пошто сам у размишљању коју да узмем за себе.
Го про макс, деветка или Ди Џеј Ај озмо 2020.

Pozz,
uzmi Go pro9-ku...
Ima odlicnu stabilizaciju, mozes da snimas iz ruke, a kao da imas gimbal!
Ima bolji senzor od Ozmoa, i bolja je kompresija....
Osmo mi se nikada nije svidjao...
 
Popunjenost letova nesretne Air Srbija je diskutabilna,zato sto se koriste kao bajpas,svi koji idu naprimer u EU ce sesti na njihov let do Frankfurta,zato sto jednostavno drugog nema,ili ih ima jako malo.Za Rusiju su svo ovo vreme leteli ili carteri za evakuaciju ili zakazani carteri za nase radnike i studente koji zive u Rusiji.Samim tim se i spisak popunjavao dok ima mesta u avionu.
Generalno je jako malo letova,polako neke aviokompanije pocinju da uvode letove na relacijama gde ima interesovanja ali ce proci podosta vremena da se sve vrati na staro,na zalost.Aerodromi su zaista sablasno prazni, meni licno pomalo tuzna slika.
 
После дуго времена Ер Србија има професионални менаџмент који прати дешавања и промптно реагује на кретања на тржишту.
Појачавају капацитет где постоји тражња, укидају оне где је нема или постоје баријере, па је летење неисплативо

Јесте да имају и државне дотације, али то је бар сада нескривени тренд у свету са готово свим компанијама које имају државни уплив
Авиони им имају завидну попуњеност за разлику рецимо од суседне Кроејше, која је практично конезрвирала своју флоту и употребљавају само Дашеве. Из Београда је дневно у просеку 35 до 40 полетања што је око 40% прошлогодишњег стања у ово доба.
 

Back
Top