Putin strahuje od "druge Srebrenice"

Putin: Ako Ukrajina zauzme granicu biće nove Srebrenice
Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je danas da će ukrajinski nacionalisti izvesti „drugu Srebrenicu“ ako ukrajinske snage bezbednosti preuzmu kontrolu nad granicom u Donbasu bez ustanovljenih garancija o zaštiti stanovništva.
h_55589431-e1572613741332-678x381.jpg


Kako prenosi agencija TASS, Putin je rekao i da Ukrajina još uvek nije donela zakon o amnestiji i da je sa ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim u Parizu razgovarao o mogućem sudskom gonjenju ljudi iz takozvanih republika Donjeck i Lugansk.

„Ukrajinska strana sve vreme govori ‘Dajte nam mogućnost da vojskom zatvorimo granicu’. Mogu da zamislim šta bi bilo sledeće. Srebrenica, eto šta“, rekao je ruski predsednik.

https://www.danas.rs/svet/putin-ako-ukrajina-zauzme-granicu-bice-nove-srebrenice/

Putko nas malo oklevetao.
 
Zašto ćute srpski nacionalisti kada NJIHOV PRIJATELJ PUTIN vadi SREBRENICU kao argument, kad njemu zagusti

https://www.blic.rs/vesti/politika/...campaign=push_67ee948e4c413be&utm_medium=push

Šešelj spustio slušalicu

"Blic" je upitao šefa Srpske radikalne stranke Vojislava Šešelja za komentar Putinove izjave, ali je on spustio slušalicu i zatim odbio naš poziv.

Šešelj se ranije ove godine pohvalio fotografijama koje je napravio sa Putinom, u toku posete ruskog predsednika Beogradu.

Boško Obradović: Bez odgovora

Poslali smo i pitanje i pokušali da stupimo u kontakt i sa liderom "Dveri" Boškom Obradovićem, na čiji je poziv u skupštini Srbije boravila i delegacija sa Krima, dakle koji podržava rusku spoljnu politiku.

Podsetimo, zbog boravka delegacije sa Krima, koja je raširila i zastavu te teritorije u skupštini Srbije, reagovao je i ukrajinski ambasador, podsetivši da Ukrajina nije priznala Kosovo, te da nije u redu da se u srpskom parlamentu ukazuje podrška ruskoj aneksiji Krima.

Jeremić: Dođite na KZŠ, pa mi postavite to pitanje

Komentar smo pokušali da dobijemo i od lidera Srpske narodne stranke Vuka Jeremića, ali on nije imao vremena da odgovori pismenim putem, već je insistirao da novinar dođe na konferenciju za medije, da bi mu odgovorio na pitanje.

:lol:
 
Zašto ćute srpski nacionalisti kada NJIHOV PRIJATELJ PUTIN vadi SREBRENICU kao argument, kad njemu zagusti

https://www.blic.rs/vesti/politika/...campaign=push_67ee948e4c413be&utm_medium=push

Šešelj spustio slušalicu

"Blic" je upitao šefa Srpske radikalne stranke Vojislava Šešelja za komentar Putinove izjave, ali je on spustio slušalicu i zatim odbio naš poziv.

Šešelj se ranije ove godine pohvalio fotografijama koje je napravio sa Putinom, u toku posete ruskog predsednika Beogradu.

Boško Obradović: Bez odgovora

Poslali smo i pitanje i pokušali da stupimo u kontakt i sa liderom "Dveri" Boškom Obradovićem, na čiji je poziv u skupštini Srbije boravila i delegacija sa Krima, dakle koji podržava rusku spoljnu politiku.

Podsetimo, zbog boravka delegacije sa Krima, koja je raširila i zastavu te teritorije u skupštini Srbije, reagovao je i ukrajinski ambasador, podsetivši da Ukrajina nije priznala Kosovo, te da nije u redu da se u srpskom parlamentu ukazuje podrška ruskoj aneksiji Krima.

Jeremić: Dođite na KZŠ, pa mi postavite to pitanje

Komentar smo pokušali da dobijemo i od lidera Srpske narodne stranke Vuka Jeremića, ali on nije imao vremena da odgovori pismenim putem, već je insistirao da novinar dođe na konferenciju za medije, da bi mu odgovorio na pitanje.

:lol:

Interesantan izbor.

šta ne pitaju đilasa, mlađu i šolaka?
 
Niste vi Putina shvatili, mislio je ako ukrajinci napadnu ruse proci ce ko bosnjaci u Srebrenici kad su napali srbe.
Znaci, posledice ce biti slicne?

Znaci

Porosenko i ovaj konj kako se zove vec Zelenski ce moci da idu u Moskvu potpuno slobodno i da karaju mlade Ruskinje ko sto je Naser Oric mogao dolaziti u Beograd pod Milosevicem da kara Srpkinje
 
Putin strahuje od "druge Srebrenice"

Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je da strahuje da bi, ako bi Kijev stekao kontrolu nad granicom u Donbasu bez davanja garancija zaštite svojim stanovnicima, nacionalisti mogli da ponove Srebrenicu, prenosi "Tas".


Vladimir Putin je izjavio da ukrajinska strana postavlja pitanje i traži "priliku da zatvori granice vojskom".

Volodimir Zelenski, Emanuel Makron i Vladimir Putin


Volodimir Zelenski, Emanuel Makron i Vladimir Putin

"Ja zamišljam šta bi se dogodilo posle toga. To bi bila Srebrenica", rekao je Putin na sastanku ruskog Saveta za ljudska prava.
Dodao je da je poznato kako ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski vodi razgovor sa nacionalistima.

"Jasno je ko je tamo jak. Šta će se dogoditi, i ko će ih predvoditi, te nacionaliste kada uđu na te teritorije bez datih garancija za tamošnji narod", rekao je Putin.

Prema njegovim rečima, na jučerašnjem sastanku u Parizu, on i Zelenski su se dotakli tih pitanja.

"Zakon o amnestiji još nije usvojen, iako smo se još 2015. godine složili da bi trebalo da ga usvoje. Oni su doneli neke odluke, ali ništa nije usvojeno", zaključio je Putin.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/10/svet/3769229/putin-strahuje-od-druge-srebrenice.html

Kakva šamarčina rusofilima od strane njihovog cara Putina? Putin je sada rekao da se u Srebranici desio genocid. Ovim je indirektono rekao da smo mi Srbi genocidan narod. Baš me zanima reakcija rusofila na ovo.
..da li je to bitno ko je rekao i sta...da li ti ovako mozes dvosmisleno da pises...?
 
Zašto ćute srpski nacionalisti kada NJIHOV PRIJATELJ PUTIN vadi SREBRENICU kao argument, kad njemu zagusti

https://www.blic.rs/vesti/politika/...campaign=push_67ee948e4c413be&utm_medium=push

Šešelj spustio slušalicu

"Blic" je upitao šefa Srpske radikalne stranke Vojislava Šešelja za komentar Putinove izjave, ali je on spustio slušalicu i zatim odbio naš poziv.

Šešelj se ranije ove godine pohvalio fotografijama koje je napravio sa Putinom, u toku posete ruskog predsednika Beogradu.

Boško Obradović: Bez odgovora

Poslali smo i pitanje i pokušali da stupimo u kontakt i sa liderom "Dveri" Boškom Obradovićem, na čiji je poziv u skupštini Srbije boravila i delegacija sa Krima, dakle koji podržava rusku spoljnu politiku.

Podsetimo, zbog boravka delegacije sa Krima, koja je raširila i zastavu te teritorije u skupštini Srbije, reagovao je i ukrajinski ambasador, podsetivši da Ukrajina nije priznala Kosovo, te da nije u redu da se u srpskom parlamentu ukazuje podrška ruskoj aneksiji Krima.

Jeremić: Dođite na KZŠ, pa mi postavite to pitanje

Komentar smo pokušali da dobijemo i od lidera Srpske narodne stranke Vuka Jeremića, ali on nije imao vremena da odgovori pismenim putem, već je insistirao da novinar dođe na konferenciju za medije, da bi mu odgovorio na pitanje.

:lol:
Pitam se i ja
 
Hhahahahaha pa ja pricam da je Putin go ***** od coveka a ovde odma skacu ti si izdajnik, eto vam sad
ma djubre od coveka................ja sam njega omrzao jos od 1999 kad nam je bombardovao bolnice, obdanista, stanbene zgrade..........Tolko nevinog stanovnistva pobi..........jos nas zasuo sa uranijumskim bombama pa nas ubi karcinom............
 
Ali mu ovo vrijedi dukata...

Botovi ne znaju šta da napišu....

Problem imaju samo oni koji nekog ili nešto idealizuju. Nama je Rusija prijateljska država, i narod takođe. To što je Putinu taj gradić metafora za masakr..(verovatno je na tako nešto mislio, vidi se kontekst) ne bi trebalo da bude razlog za ljutnju, mi svakako ne tvrdimo da tuda nije bilo ratnih zločinstava.
 

Back
Top