Putin planira da napadne i Moldaviju

ma ko zna sta je vladimiru u glavi
ovo mi svakim danom svise lici na opsadu kijeva i iznurivanje cekanjem
da se sami ukrajinci u kijevu rastosiljaju tog nazzi sljama
Pa nece... I kod njih je proradio inat, cak i oni koji nisu bili za ovu vlast i rat posle invazije su se okrenuli i postali patriJote.
Mislim da daje sansu Zelenskom da razmisli dok mu je sva ta sila za vratom. Ali Kijev nece tek tako lako uzeti, i nece brzo, vrlo je nezgodan kao teren za ulicne borbe bez prethodnog potpunog razaranja artiljerijom i avionima.....
 
Pa nece... I kod njih je proradio inat, cak i oni koji nisu bili za ovu vlast i rat posle invazije su se okrenuli i postali patriJote.
Mislim da daje sansu Zelenskom da razmisli dok mu je sva ta sila za vratom. Ali Kijev nece tek tako lako uzeti, i nece brzo, vrlo je nezgodan kao teren za ulicne borbe bez prethodnog potpunog razaranja artiljerijom i avionima.....
gledao sam tikove i pokrete koje je zeleni imao juce na onoj konferenciji za stampu
dosta toga je lagao, ali solidno skolovano bez da neki laik to oseti.
ne znam, al ja jos uvek imam neki uvrnut utisak da je on ruski covek...mozda se varam.
 
Pa profi glumac.... Ne verujem da je ruski covek, ima jevrejsko poreklo. Tu treba traziti vezu.....
politiku po meni treba posmatrati klinickom kriminalistikom :lol:
sta ko dobija necim...sta tvoji postupci koje cinis, nekome nesto doprinose a ko od toga ima stete.
politicari nisu tolika tocila da ne znaju sta rade i zasto rade... da ne govorim o nekad njihovoj perfidnoj igri
gde prosecan posmatrac ne razume sta je iza kulisa cele price.

dosad sve sto se desava, ide na stetu eu, a samo na korist usa i rusije koji ostaju jedini igraci, glavni glumci ove tragedije.
 
dosad sve sto se desava, ide na stetu eu, a samo na korist usa i rusije koji ostaju jedini igraci, glavni glumci ove tragedije.
Bogami najvise mogu da se ovajde Kinezi ako ne uvedu sankcije Rusiji. Dobice dodatno ogromno trziste, samim jacim uplivom u ekonomiju Rusije i prelaskom na placanje rublja-juan ce podrzati Rusku ekonomiju da potpuno ne kolabira (znaci kupovna moc tog trzista ce ostati koliko toliko valutabilna),dobijace sirovine i energente po dobroj ceni bez velikih troskova transporta.
EU je vec kolateralna steta, sad zavisi koliko brzo uspeju da se sastave i dogovore. Ako budu slepo slusali Amere crno im se pise. A tek o nama ne smem ni da razmisljam....
 
ma ko zna sta je vladimiru u glavi
Sigurno spajanje Donbasa sa Pridnjestrovljem. Mirovni sporazum o neutralnosti ce se odnositi na centralnu i zapadnu Ukrajinu a iz juznih regiona ne verujem da ce se vojska povuci.
1647537196800.png

Inace neposredno uz granicu sa izdvojenim delom Odeske oblasti nalazi se jos jedna proruska nesudjena republika u Moldaviji, Gagauzija
https://sh.wikipedia.org/wiki/Republika_Gagauzija
 

Back
Top