Putin o Kosovu i Abhaziji

Aitchison

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.991
Poređenje Kosova sa Južnom Osetijom i Abhazijom kako ga je prezentovao ruski premijer Putin izaziva nedoumicu oko ubeđenja da nas Rusija apsolutno podržava kada je Kosovo u pitanju. Biće da se Kosova dotakao usput, vereovatno na pitanje novinara, ali je ostao utisak da ga to baš mnogo i ne zanima.

Dakle, Putin je izjavioda su Južna Osetija i Abhazija stekle međunarodni pravni subjektivitet od trenutka kada ih je priznala makar i jedna država. "Međunarodni pravni subjektivitet Abhazije i Južne Osetije nastupa od trenutka njihovog priznavanja od strane makar jednog subjekta međunarodnih odnosa", rekao je Putin novinarima nakon susreta sa predsednikom Južne Osetije Eduardom Kokojtijem. On je naglasio da je "time priznanje od strane Rusije dovoljno". Kako je prenela agencija Itar-Tas,

Putin je ocenio da je u tom smislu poređenje Kosova sa Južnom Osetijom i Abhazijom potpuno osnovano. "S moralno gledišta, potpuno je osnovano poređenje Kosova, presedana Kosova, sa Abhazijom i Južnom Osetijom. Nikakve razlike u suštini nema. I u jednom i u drugom slučaju postoje etnički konflikti, i u jednom i u drugom slučaju su postojala kršenja zakona", ocenio je ruski premijer. Abhazija je de facto nezavisna republika a de jure deo Gruzije. Rusija je 26.08.2008.godine priznala Republiku Abhaziju kao nezavisnu državu.

Južna Osetija se de facto otcepila od Gruzije i proglasila nezavisnost koju je Rusija priznala.

Kosovo se de facto otcepilo od Srbije i proglasilo nezavisnost koju je priznalo mnogo drzava u svetu.
 
Udario si na Volodju,sa ce te stici gnev desetak forumskih kozaka.:hahaha:
@tema Priznace on Kosovo samo kad mu bude zgodan trenutak...

Ma nisam udario na Volodju, Volodja je super lik i ja ga cenim i postujem, ali interesantno mi je da se retko ko u srbiji osvrnuo na ovu njegovu izjavu, u kojoj on decidno kaze da je dovoljno da jedan medjunarodni subjekt prizna neku novostvorenu drzavu, i da je njena nezavisnost legitimna. Time pravda , sto je njegovo pravo, naravno , i interes rusije, odcepljenje dveju pokrajina od Gruzije, ali automatski ulece u zamku , da istim arsinima mora da prizna da je Kosovo takodje legitimnost u nezavisnosti steklo od momenta kada ga je priznala jedna drzava.

Vrlo neprijatna poruka za srbe i srbiju, ali pokazuje ono sto svako ko misli malo glavom zna.
Sve drzave sveta, a narocito velike sile, gledaju samo i iskljucivo svoje interese, i tzv, "bratske narode i drzave "ce pustiti niz reku , onoga momenta kada im to bude odgovaralo.
Bez da trepnu.
 
Једно питање: Треба ли Путин да буде већи србин од нашег председника и нас самих ?

Кад ова власт почне да прича више о Косову уместо о Европи и НАТО-у, можда ће се неко замислити тек онда над нашим проблемом.
 
ruski argument je da je kosovo presedan, zapadni da nije.
rusi onda direktno u akciji pokazuju da je kosovo presedan pomazuci odcepljenje abhazije i osetije.

direktna osveta za kosovo sa jedne strane a sa druge gruziji je zapecacen svaki prospekt u nato projektu okruzivanja rusije, vitalan gasovod doveden u pitanje i za nato, izgubljene baze za napad na iran.

koliko je to dobro za nas?
mozemo da spekulisemo, ono sto je bitno je da je nato doziveo poraz na kavkazu i ako se uzme u obzir krvarenje u afganistanu, iraku pa i pakistanu, te duznicka kriza, ruska akcija u gruziji je veliki doprinos za slabljenje imperije koja nam je rasturila drzavu i okupirala deo teritorije.

mic po mic, (a sledece bi bilo odbacivanje dolara), ameri trpe poraze na svim frontovima - i to je ono sto se pika sto se nas tice.

a i dobrobiti celog sveta zeljnog mira
 
Једно питање: Треба ли Путин да буде већи србин од нашег председника и нас самих ?

Кад ова власт почне да прича више о Косову уместо о Европи и НАТО-у, можда ће се неко замислити тек онда над нашим проблемом.

Pa naravno da ne treba, niti moze. Ja samo kazem da je izjavio nesto sto je veoma negativno za kosovsku pricu, i da se ta izjava slabo provlacila ovdasnjim medijima,

a sto se tice toga kako ce se neko zamisliti nad nasim problemom , ako pocnemo da na sav glas naricemo o njemu, to je naivno. Nas problem interesuje samo nas i one koji od njega mogu da izvuku neku korist. Iz sazaljenja, pravdoljublja, ili bratskog zagrljaja , niko nece mrdnuti prstom da resi nas problem. Kao sto ni mi ne mrdamo prstom da resavamo tudje probleme. Drzave nisu ljudi, pa iako su ljudi postali prilicno gadan oblik zivota, ipak se moze desiti da ti neko pomogne onako, bez interesa, samaricanski...toga medju drzavama nema.
 
ali automatski ulece u zamku , da istim arsinima mora da prizna da je Kosovo takodje legitimnost u nezavisnosti steklo od momenta kada ga je priznala jedna drzava.

Ne mora on ništa. On zapravo može ovog momenta javno da kaže: ''Ja hoću da priznam Abhaziju i Južnu Osetiju, a neću Kosovo, jer mi došlo tako. Svi kojima to smeta mogu komotno da mi se napasu muda k'o zec kelerabe.'' I šta će raditi ti kojima to smeta? Pa ništa, napašće mu se muda, i još će pevati dok to rade.

To o čemu ti pričaš je kao ono kad je Kondoliza Rajs upitana koja je suštinska razlika između ove dve republike i Kosova, a ona im mrtva 'ladna odgovorila: ''Ma razlika je tu ogromna, ali mi nije sad do toga da to objašnjavam.''

Rusija neće da prizna Kosovo, hoće Abhaziju i Južnu Osetiju. Amerika neće da prizna Abhaziju i Južnu Osetiju, hoće Kosovo. Ne interesuju tu ni jedne ni druge stvari kao što su pravo i pravda, a pogotovo ne nekakve ''zamke'' u koje navodno upadaju tokom davanja izjava.
 
ne mislis valjda ozbiljno , da su rusi zaratili sa gruzijom, i uzeli joj dobar deo teritorije, da bi se osvetili za kosovo???:eek::eek::eek:

jednim delom - da. rusija je jako bila ponizena za vreme nat-o napada na srbiju, samo godinu pre, rusija je objavila bankrot i rezultat slablenja rusije je napad na srbiju.
morali su to da progutaju kako su znali.

ne zaboravivsi to, iskoristili su i priliku da nato logiku iskoriste za svoj racun - akcijom koja je jednim udarcem ubila vise muva, gore od mene opisanih.

probaj da gledas globalno.

one citate koje si ti dao, sta rusi kazu, to je upuceno zapadnjacima, prosto im se rugaju.
nisi valjda mislio da rusi nece da koriste taj presedan u svoju korist?

naravno da hoce, ali nikakve stete po srbiju tu nema - naprotiv, rusija pokazuje zube, jaca a sa druge strane, one zapadne vidimo poraze na svim frontovima, pa i iznutra.

gledaj globalno, misli bez demagogije i videces koliko je ovo dobro za nas.

putin je pokazao i svetu sta znaci krsenje medjunarodnog prava, koje su njene posledice.
to jest, da medjunarodno pravo nije pisano samo za zemlje trecege sveta.

krse li jedni, krsice i drugi.
 
putin je pokazao i svetu sta znaci krsenje medjunarodnog prava, koje su njene posledice.
to jest, da medjunarodno pravo nije pisano samo za zemlje trecege sveta.

krse li jedni, krsice i drugi.


pa o tome i pricam. krse jedni , krse i drugi, ali to vazi samo za velike sile. mali , kao srbija su ti na kojima ce se veliki podkusurivati u svojim politickim i geostrateskim igrankama.

to nikako ne moze biti dobro ni po srbiju, ni po jednu malu zemlju. Jer, ako smo mi onaj klinac kojeg brani mangup iz kraja od drugog mangupa , tako sto sto puta kaze " ajde udari mu jos jedan samar ako smes" , a ovaj ...zviz, zauska...nisam siguran da nam se nece uskoro zavrteti u glavi od zapadne arogancije , ali i od ruske " dosledne" odbrane.
 
[/SIZE][/B]

pa o tome i pricam. krse jedni , krse i drugi, ali to vazi samo za velike sile. mali , kao srbija su ti na kojima ce se veliki podkusurivati u svojim politickim i geostrateskim igrankama.

to nikako ne moze biti dobro ni po srbiju, ni po jednu malu zemlju. Jer, ako smo mi onaj klinac kojeg brani mangup iz kraja od drugog mangupa , tako sto sto puta kaze " ajde udari mu jos jedan samar ako smes" , a ovaj ...zviz, zauska...nisam siguran da nam se nece uskoro zavrteti u glavi od zapadne arogancije , ali i od ruske " dosledne" odbrane.

vidim da sam dzabe pisao
 
vidi

ja:
naravno da hoce, ali nikakve stete po srbiju tu nema - naprotiv, rusija pokazuje zube, jaca a sa druge strane, one zapadne vidimo poraze na svim frontovima, pa i iznutra.

ti:
ajde udari mu jos jedan samar ako smes" , a ovaj ...zviz, zauska...nisam siguran da nam se nece uskoro zavrteti u glavi od zapadne arogancije , ali i od ruske " dosledne" odbrane.


i rekoh ti, srbija je napadnuta u momentu kad je rusija bila na kolenima. koincidencija?

cisto sumnjam.
.
za nasu stvar radi slabljenje NATO.
zasto? NATO nam je rasturio drzavu i delom okupirao.

ko radi na slabljenju imperije?
rusija i drugi.

kad ce se steci uslovi za oslobodjenje kosova?
kad se NATO povuce.

ko ce tad uzeti kosovo?
rusi?

ne, srbi.


pricam ti znaci o multipolarnom svetu, o balansu snaga, o tome da NATO kabadahisanje nece proci vise i tu je nasa sansa.

sto nam nisu rasturili drzavu 80-ih?

jer nisu mogli.

zasto?
 
kada picketina tadic bude i pola srbin kao sto je putin, onda se javite. uostalom ko stopira ulazag ruskog kapitala u srbiju? zasto rusi nisu pozvani na aero miting u batajnici? pitajte sunatovca,on je glavni americki covek:)
 
vidi

ja:


ti:



i rekoh ti, srbija je napadnuta u momentu kad je rusija bila na kolenima. koincidencija?

cisto sumnjam.
.
za nasu stvar radi slabljenje NATO.
zasto? NATO nam je rasturio drzavu i delom okupirao.

ko radi na slabljenju imperije?
rusija i drugi.

kad ce se steci uslovi za oslobodjenje kosova?
kad se NATO povuce.

ko ce tad uzeti kosovo?
rusi?

ne, srbi.


pricam ti znaci o multipolarnom svetu, o balansu snaga, o tome da NATO kabadahisanje nece proci vise i tu je nasa sansa.

sto nam nisu rasturili drzavu 80-ih?

jer nisu mogli.

zasto?

tvoja ocekivanja kako ce zapadni svet , odnosno NATO, uskoro spasti na nivo albanske armije je pre svega nerealan, a potom i pomalo smesan.

super su price o ruskom medvedu koji se probudio, i ok je da svet postane opet bipolaran, pa i multipolaran, sto da ne, sto se raspodele vojne sile tice.

ali u tom multipolarnom svetu ce zapadni svet i NATO uvek biti jedan od aktera koji se pitaju, a sve dok je tako, a tako ce biti dugo, dugo, dugo...decacki naivno je misliti da ce rusija, ili kina, ili indija ili trinidad i tobago biti spreman da se konfrotira sa drugom velesilom radi kosova i srbije.

dakle, ni kada rusi budu najjaci, a amerikanci najslabiji, rusi nece prstom mrdnuti da se zamere kolegama po sili , zbog kosova ili srbije, ili bilo koje druge mini - drzavice u svetu.

kada amerikanci i oni koji su pomogli da se kosovo odcepi od srbije ne budu imalli interesa da to tako i ostane, mozemo da se nadamo povratku kosova u okrilje srbije.

drugacije, nikako...
 
kada picketina tadic bude i pola srbin kao sto je putin, onda se javite. uostalom ko stopira ulazag ruskog kapitala u srbiju? zasto rusi nisu pozvani na aero miting u batajnici? pitajte sunatovca,on je glavni americki covek:)

Putin nije srbin, tu si nesto pomesao loncice. Covek je Rus, i ponasa se kao takav. Nigde nisam video da je izjavio da je srbin, niti sam primetio da je prisvajanje Putina kao srpske ikone od strane nekih krugova u zemlji, donelo neki boljitak . Ni najmanje.

kako se to stopira ulazak ruskog kapitala u srbiju?? pa rusi kupise najvecu srpsku firmu, NIS.
gde je tu stopiranje ulaska kaputala??

doduse, kupise i Ikarbus, ali se tamo bas nisu slavno pokazali..na zalost i Ikarbusa, i radnika u njemu.

nudjen im je i Bor, za jeftine pare, ali Deripaska htede da ga uzme za DZ, a sto narod kaze, ako smo braca, kese nam nisu sestre.
 
Poređenje Kosova sa Južnom Osetijom i Abhazijom kako ga je prezentovao ruski premijer Putin izaziva nedoumicu oko ubeđenja da nas Rusija apsolutno podržava kada je Kosovo u pitanju. Biće da se Kosova dotakao usput, vereovatno na pitanje novinara, ali je ostao utisak da ga to baš mnogo i ne zanima.

Dakle, Putin je izjavioda su Južna Osetija i Abhazija stekle međunarodni pravni subjektivitet od trenutka kada ih je priznala makar i jedna država. "Međunarodni pravni subjektivitet Abhazije i Južne Osetije nastupa od trenutka njihovog priznavanja od strane makar jednog subjekta međunarodnih odnosa", rekao je Putin novinarima nakon susreta sa predsednikom Južne Osetije Eduardom Kokojtijem. On je naglasio da je "time priznanje od strane Rusije dovoljno". Kako je prenela agencija Itar-Tas,

Putin je ocenio da je u tom smislu poređenje Kosova sa Južnom Osetijom i Abhazijom potpuno osnovano. "S moralno gledišta, potpuno je osnovano poređenje Kosova, presedana Kosova, sa Abhazijom i Južnom Osetijom. Nikakve razlike u suštini nema. I u jednom i u drugom slučaju postoje etnički konflikti, i u jednom i u drugom slučaju su postojala kršenja zakona", ocenio je ruski premijer. Abhazija je de facto nezavisna republika a de jure deo Gruzije. Rusija je 26.08.2008.godine priznala Republiku Abhaziju kao nezavisnu državu.

Južna Osetija se de facto otcepila od Gruzije i proglasila nezavisnost koju je Rusija priznala.

Kosovo se de facto otcepilo od Srbije i proglasilo nezavisnost koju je priznalo mnogo drzava u svetu.

Ispravka,možda sam cepidlaka,ali jbgh,šta oćeš-Rusija nije jedina zemlja koja je priznala Južnu Osetiju i Abhaziju,to je takođe uradila i Nikaragva,a mene veoma čudi što Kina nije učinila isto.
 
ehhhhh...

to nisu moja ocekivanja, ostalo nije vredno pomena

tesko je , moram priznati , diskutovati sa takvim viseslojnim misliocem i filozofom kao sto si ti...svaka ti je na mestu, ali valjda treba imati doktorate, pa biti na tvom nivou. :D

porazno je , kada takav filozofski genije, geostrateski maestro, i poznavaoc svetske visoke politike , kaze da tekst sagovornika nije vredan pomena...:(

to valjda podrazumeva da je tvoje pisanje toliko brilijantno i mudro, da je tesko cak dobaciti misao do onoga sto je mudri znojavi hteo da kaze..:worth::worth::worth:

oprosti, o presvetli, na mom skromnom pokusaju da razmenim misao sa tobom:worth:

:mrgreen:
 
Putin nije srbin, tu si nesto pomesao loncice. Covek je Rus, i ponasa se kao takav. Nigde nisam video da je izjavio da je srbin, niti sam primetio da je prisvajanje Putina kao srpske ikone od strane nekih krugova u zemlji, donelo neki boljitak . Ni najmanje.

kako se to stopira ulazak ruskog kapitala u srbiju?? pa rusi kupise najvecu srpsku firmu, NIS.
gde je tu stopiranje ulaska kaputala??

doduse, kupise i Ikarbus, ali se tamo bas nisu slavno pokazali..na zalost i Ikarbusa, i radnika u njemu.

nudjen im je i Bor, za jeftine pare, ali Deripaska htede da ga uzme za DZ, a sto narod kaze, ako smo braca, kese nam nisu sestre.

pa i amerikanci su uzeli sartid, ne za 900 miliona kao rusi NIS, nego za 20 miliona,toliko vredi samo stadion u smederevu, djindja im poklonio u znak zahvalnosti za bombardovanje srbije. Rusija je uradila ogromnu stvar za srbiju u diplomatskoj borbi za kosovo, a obzirom da ce oni jos vise jacati kao drzava, stvari idu na nasu vodenicu
 

Back
Top