Putin: Azerbejdžan nam je blizak-15 % Rusa su muslimani

комшија

Stara legenda
Poruka
89.554
1603439391982.png







Putin: Azerbejdžan nam je blizak-15 % Rusa su muslimani

Ruski predsjednik Vladimir Putin rekao je da je "tragedija" stradanje civila u Nagorno-Karabahu i poručio da su "i Azerbejdžan i Armenija jednako vrijedni partneri za njih".

res_1603432020_putin-azerbejdzan-nam-je-blizak-15-rusa-su-muslimani[1].jpg


23.10.2020 | 07:41

Na sastanku Međunarodnog diskusionog kluba Valday, kojem je prisustvovao putem video konferencije, Putin je ocijenio situaciju u Nagorno-Karabahu, koja je pod armenskom okupacijom, i skrenuo pažnju na velike gubitke strana u sukobima u ovom regionu.


Navodeći da je Rusija oduvijek imala dobre odnose i sa Azerbejdžanom i sa Armenijom, Putin je izjavio da u Rusiji živi više od dva miliona Armenaca i približno dva miliona Azerbejdžanaca.


Istakao je da ti ljudi rade u Rusiji i svojim porodicama šalju milijarde dolara.


"Stoga su nam i Azerbejdžan i Armenija jednako vrijedni partneri. Smrt ljudi tamo je za nas velika tragedija", rekao je Putin.


Međutim, kako je kazao, postoje neke tačke koje razdvajaju ove odnose.


"Na primjer, naša zajednička tačka s Armenijom je kršćanstvo. Ali imamo i razne odnose sa Azerbejdžanom u drugim aspektima. Želio bih naglasiti da je oko 15 posto stanovništva u Rusiji muslimani. U tom kontekstu, Azerbejdžan za nas nije strana zemlja", dodao je Putin.


(N1)

link




И, шта ће сада да кажу они тзв."српски националисти", "хришћани" и путоноиди који по нету простачки вређају Ислам? Да ли они знају да је највећа џамија на свету у Москви? Наравно да не, јер незнање је темељ тзв."српског национализма"!


 
Izjava u naslovu nije ista kao ona u tekstu.

1. Nije rekao da je samo Azerbejdžan blizak, nego i Jermenija.
2. Nije rekao da su 15% Rusa muslimani, već 15% državljana Rusije da su muslimani (Čečeni, Tatari, Baškiri, Inguši...). Mada su oni većinski lojalni Rusiji i ne razumem što bi se Azerbejdžan izjednačavao sa Islamom. I da udare na njih ne znači da su krenuli protiv Islama.
 
Pa to je takođe jedan od velikih mitova velikosrpske propagande da je Rusija protiv Islama.
Kao i uvijek, istina je uvijek kontra od toga šta velikosrpski botovi propagiraju.
па ни у Србији не одсецају руке и не шаљу у казамате због Курана, то раде ови
твоји "толерантни" у Саудијској Арабији и Пакистану ЗБОГ БИБЛИЈЕ.
18527404-e1518635010188.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
И, шта ће сада да кажу они тзв."српски националисти", "хришћани" и путоноиди који по нету простачки вређају Ислам? Да ли они знају да је највећа џамија на свету у Москви? Наравно да не, јер незнање је темељ тзв."српског национализма"!



Навикли смо да комш као верник југословенске комунистичке цркве нема пуно сазнања о православној религији, али сада нас изненађује и са непознавањем исламске, која му је увек била ближа од осталих.

Елем комш... та московска џамија се ни по површини коју обухвата, нити по броју душа које може да прихвати не налази ни на листи 100 највећих исламских богомоља, тако да твој коментар не само што није кредибилан, већ изазива и подсмех

Дакле, да те парафразирам.. Незнање је темељ пропасти комунистичке религије
 
Навикли смо да комш као верник југословенске комунистичке цркве нема пуно сазнања о православној религији, али сада нас изненађује и са непознавањем исламске, која му је увек била ближа од осталих.

Елем комш... та московска џамија се ни по површини коју обухвата, нити по броју душа које може да прихвати не налази ни на листи 100 највећих исламских богомоља, тако да твој коментар не само што није кредибилан, већ изазива и подсмех

Дакле, да те парафразирам.. Незнање је темељ пропасти комунистичке религије
Извињавам се на лапсусу, највећа је у Европи: https://mondo.rs/Info/Svet/a832732/Moskva-Otvorena-najveca-dzamija-u-Evropi.html
 
па ни у Србији не одсецају руке и не шаљу у казамате због Курана, то раде ови
твоји "толерантни" у Саудијској Арабији и Пакистану ЗБОГ БИБЛИЈЕ.
18527404-e1518635010188.jpg

Ne budali. Ko je to spomenuo?
 
Komsa je ovoga puta mozda otvorio solidnu temu, jedino da nema svog standardnog retardiranog komentara, mozda bi i delovao kao iole normalno ljudsko bice. Ovako je bio i ostao klovn citave Krstarice.

Ono sto meni malo smeta ovde i sto mi nije bas najjasnije to je to nase vatreno navijanje za jednu stranu. Da li zbog toga sto smo sve prosli pa se jako identifikujemo sa bracom Jermenima u ovom sukobu ili nesto drugo, ne znam.

Ali u ovom slucaju ta druga strana, Azerbejdzan, po svim parametrima nam je prijateljska zemlja. Nije priznala Kosovo, ulaze pare, donira i pomaze bez problema. Sa uvazavanjem i bez arogancije se ophode prema nama. Nema potrebe da im zelimo bolnu smrt. U najgorem slucaju zaista bismo trebali da pozelimo sto brzi kraj sukoba i primirje da ne ginu ni jedni ni drugi.
 
Pogledajte prilog 785503




23.09.2015.

У Москви се отвара највећа џамија у Европи која ће одједном примати до 10.000 верника

ИМА ДВА МИНАРЕТА ВИСОКА ПО 78 МЕТАРА И СЕДАМ БРЗИХ ЛИФТОВА

4093251.jpg


У ГЛАВНОМ граду Русије 23 септебмра се отвара Московска саборна џамија која ће бити највећа у Европи.

Отвара се после десетогодишњег модернизације и ширења које је њену унутрашњу површину повећало чак 20 пута.

Ова муслиманска светиња има сада 19.000 квадратних местара простора и може – тврди се – да одједном прими до 10.000 верника.

Ова џамија постоји 111 година (изграђена је 1904-те), а њеном поновном отварању присуствоваће и председници Турске Реџеп Тајип Ердоган, председник Казахстана Нурсултан Назарбајев и председник Палестине Махмуд Абас.

Реконструкција Саборне џамије почела је 2005. године.

4090409.jpg


У Москви живе два милиона муслимана, а град има укупно шест исламских богомоља.
Џамија има шест спратова, а три су намењена - молитви верника.

Џамија има седам брзих лифтова, конференцијску салу, кабине за преводиоце, најмодернији систем пречишћввања ваздуха...
Има два минарета висине по 78 метара.

Реконструкција је коштала 170 милиона долара.

Комшо, шта мислиш, кол'ко ће нам треба експлозива за ову грађевину, а?
 
Pogledajte prilog 785503




23.09.2015.

У Москви се отвара највећа џамија у Европи која ће одједном примати до 10.000 верника

ИМА ДВА МИНАРЕТА ВИСОКА ПО 78 МЕТАРА И СЕДАМ БРЗИХ ЛИФТОВА

4093251.jpg


У ГЛАВНОМ граду Русије 23 септебмра се отвара Московска саборна џамија која ће бити највећа у Европи.

Отвара се после десетогодишњег модернизације и ширења које је њену унутрашњу површину повећало чак 20 пута.

Ова муслиманска светиња има сада 19.000 квадратних местара простора и може – тврди се – да одједном прими до 10.000 верника.

Ова џамија постоји 111 година (изграђена је 1904-те), а њеном поновном отварању присуствоваће и председници Турске Реџеп Тајип Ердоган, председник Казахстана Нурсултан Назарбајев и председник Палестине Махмуд Абас.

Реконструкција Саборне џамије почела је 2005. године.

4090409.jpg


У Москви живе два милиона муслимана, а град има укупно шест исламских богомоља.
Џамија има шест спратова, а три су намењена - молитви верника.

Џамија има седам брзих лифтова, конференцијску салу, кабине за преводиоце, најмодернији систем пречишћввања ваздуха...
Има два минарета висине по 78 метара.

Реконструкција је коштала 170 милиона долара.
Obavezno ću posetim kad budu delili tulumbe, baklave, urmašice, kadaif...evo manjerke osveštane :D
 
Komsa je ovoga puta mozda otvorio solidnu temu, jedino da nema svog standardnog retardiranog komentara, mozda bi i delovao kao iole normalno ljudsko bice. Ovako je bio i ostao klovn citave Krstarice.

Ono sto meni malo smeta ovde i sto mi nije bas najjasnije to je to nase vatreno navijanje za jednu stranu. Da li zbog toga sto smo sve prosli pa se jako identifikujemo sa bracom Jermenima u ovom sukobu ili nesto drugo, ne znam.

Ali u ovom slucaju ta druga strana, Azerbejdzan, po svim parametrima nam je prijateljska zemlja. Nije priznala Kosovo, ulaze pare, donira i pomaze bez problema. Sa uvazavanjem i bez arogancije se ophode prema nama. Nema potrebe da im zelimo bolnu smrt. U najgorem slucaju zaista bismo trebali da pozelimo sto brzi kraj sukoba i primirje da ne ginu ni jedni ni drugi.
Ne znam koja je motivacija, verovatno ljudi misle da je Rusija za Jermene, a Turci za Azerbejdzan.
 
Ne znam koja je motivacija, verovatno ljudi misle da je Rusija za Jermene, a Turci za Azerbejdzan.

Pa Turci jesu za Azere, Rusi kao smiruju njima ne odgovara da kvare odnose ni sa Azerbejdzanom, a sa Jermenijom imaju neke paktove i sta ti ja znam. Ali to ne znaci da sada mi treba da navijamo tako vatreno. Ponavljam Azerbejdzan nama nije neprijateljska drzava iako smo blizi Jermenima koji su nam svakako drazi. Da se zna, Rusi mozda nas gotive, ali to ne sprecava recimo ruske gradjane da letuju, kupuju nekretnine, da saradjuju i produbljavaju odnose sa recimo hrvatskom. Zasto mi toliko penimo oko Azera i Jermena kada bismo trebali da navijamo samo da sto pre prekinu da se rokaju.
 
Pa Turci jesu za Azere, Rusi kao smiruju njima ne odgovara da kvare odnose ni sa Azerbejdzanom, a sa Jermenijom imaju neke paktove i sta ti ja znam. Ali to ne znaci da sada mi treba da navijamo tako vatreno. Ponavljam Azerbejdzan nama nije neprijateljska drzava iako smo blizi Jermenima koji su nam svakako drazi. Da se zna, Rusi mozda nas gotive, ali to ne sprecava recimo ruske gradjane da letuju, kupuju nekretnine, da saradjuju i produbljavaju odnose sa recimo hrvatskom. Zasto mi toliko penimo oko Azera i Jermena kada bismo trebali da navijamo samo da sto pre prekinu da se rokaju.
Ovde Turci izgrade puteve, mostove - ne valja
Nemac em poruši em strelja onoliki narod - super mercedes
 
Pa Turci jesu za Azere, Rusi kao smiruju njima ne odgovara da kvare odnose ni sa Azerbejdzanom, a sa Jermenijom imaju neke paktove i sta ti ja znam. Ali to ne znaci da sada mi treba da navijamo tako vatreno. Ponavljam Azerbejdzan nama nije neprijateljska drzava iako smo blizi Jermenima koji su nam svakako drazi. Da se zna, Rusi mozda nas gotive, ali to ne sprecava recimo ruske gradjane da letuju, kupuju nekretnine, da saradjuju i produbljavaju odnose sa recimo hrvatskom. Zasto mi toliko penimo oko Azera i Jermena kada bismo trebali da navijamo samo da sto pre prekinu da se rokaju.
Juce je, jedan forumas, potegao tezu da su nasi interesi i interesi Rusije identicni, a on to govori kao osoba koja zivi u Rusiji. Smetnja je sto Rusija ne moze da nadje istinske saradnike u Srbiji.

Mi ne mozemo da shvatimo zasto Rusija gradi odnose sa hrvatskom, a navodno je nas saveznik ili bi barem mi to zeleli. Na slican nacin, mi dozivljavamo Turke kao pretnju, kako onda Rusija moze da ima dobre odnose sa Azerbejdzanom koji saradjuje sa Turskom.
Gledamo svet binarno, ili da ili ne, i to se onda proteze na svaki svetski sukob, barem meni tako deluje, ne znam.
 
Juce je, jedan forumas, potegao tezu da su nasi interesi i interesi Rusije identicni, a on to govori kao osoba koja zivi u Rusiji. Smetnja je sto Rusija ne moze da nadje istinske saradnike u Srbiji.

Mi ne mozemo da shvatimo zasto Rusija gradi odnose sa hrvatskom, a navodno je nas saveznik ili bi barem mi to zeleli. Na slican nacin, mi dozivljavamo Turke kao pretnju, kako onda Rusija moze da ima dobre odnose sa Azerbejdzanom koji saradjuje sa Turskom.
Gledamo svet binarno, ili da ili ne, i to se onda proteze na svaki svetski sukob, barem meni tako deluje, ne znam.

Istina, jer ako smo po necemu poznati to je veoma plitko i uprosceno sagledavanje medjunarodne politike, bez trunke kriticke analize i da vatreno navijamo za odredjenu stranu u sukobu. Mnogim Srbima nije jasno kako nasa zemlja uopste sme da ima vise bilo kakve odnose sa Ukrajinom i kako vec nismo priznali Krim (dokaz da nam se na vlasti nalaze belosvetski izdajnici), a u isto vreme ne postavljamo pitanje kako je moguce da Rusija ima prilicno dobre odnose sa hrvatskom. Ti odnosi su puni diplomatski, gde oni priznaju hrvate u tim avnojevskim granicama. Isto je i za mnoge druge stvari.
 
Ovde Turci izgrade puteve, mostove - ne valja
Nemac em poruši em strelja onoliki narod - super mercedes

Њемац направио мост који је симбол београда.

Њемац направи кружни ток на Славији.

То Њемац убијао по провинцији. Јужно од Бубањ Потока, то се не рачуна.
 

Back
Top