Put oko sveta za 9 meseci: Svi kontinenti i preko 150 destinacija

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
66.988
Na stranu što ne mogu uzeti 9 meseci odmora...Da li biste vi pošli na ovakvo jedno putovanje?

Foto: Profimedia Foto: Profimedia Vesti Put oko sveta za 9 meseci: Svi kontinenti i preko 150 destinacija

1694836336176e107d6400477278613_715x460.jpg

Kompanija Royal Caribbean International najavila je svoje novo krstarenje pod imenom Ultimate World Cruise, epsko putovanje koje će trajati čak 9 meseci.

Najduže do sada krstarenje svetom će trajati tačno 274 dana, putnici će imati priliku da posete sve kontinente, preko 150 destinacija, uključujući i 11 svetskih čuda, objavio je Cruise Industry News.

Ovo krstarenje kruzerom Serenade of the Seas biće najduže i najopsežnije krstarenje u ponudi ove kompanije, ujedno i njihovo prvo krstarenje svetom. Ultimate World Cruise putovanje će započeti 10. decembra 2023. godine iz Miamija na Floridi i trajaće do 10. septembra 2024. godine.

Ukupan kapacitet broda je 2.143 putnika, a o njima će brinuti 832 člana posade. Od najinteresantnijih destinacija koje će posetiti izdvajaju se Kazablanka, Grenland i Japan.
 
Nego, tu se postavlja pitanje osiguranja, publika sve penziše, na brodu, 20 dana u Mexicu npr.a to mi se ne dopada itd. I sl.

Je l, a kako se zvao kruzer na kome je zabeležen talas zaraženih od korone među prvima...a da su nam javili...
upravo...nemas slobodu izbora...moras tamo toliko koliko je predvidjeno...
 
Ovo bi zapravo bilo fantasticno... Zamisli ides da posetis drevni svemirski brod, fosilizovanog diva ili ovu kamenu lutku...

Ja mislim da su te kruzerske kompanije zbog covida u ogromnom minusu, pa u buducnosti gledaju da ih nadoknade, te ce da prolongiraju tako te ture, dodaju jos koje cudo na listu destinacija i tako...
ma jeste...ali....9 meseci....sta mislis ko moze toliko da ne radi?
a sve i da moze...taj ima para i za privatni avion, jahtu...
 
Ja znam da postoji 7 svetskih prirodnih cuda...
I jos 5 cuda sa nekim skim ides to su 12😁😁
a mozda oni misle na ovo? mada cisto sumnjam
Ma ne misle oni na too🤔
Nisam bio ali bih voleo u neko vreme da idem..🤔
A zasto smaranje..
Nije smaranje ako jos mozes,nije propala stvar., i imas skim...nesto novoo,i ko te ludoo uzbudi..🤔
 
ma jeste...ali....9 meseci....sta mislis ko moze toliko da ne radi?

Penzioneri. :D

Bez šale, drug koji radi na kruzerima, tj. radio je pre svega ovoga, je baš pričao kako ogroman procenat putnika čine ljudi koji su u penziji... Još je spomenuo kako je u priči sa njima saznao da nisu nužno svi neki bogatuni nego ima dosta ljudi koji su bukvalno godinama štedeli za neku turu delom sveta.

A mogu na ovo putovanje i recimo influenseri, taman idu po svetu i slikaju se za Instagram, spoje posao i zadovoljstvo, molim lepo.
According to the Cruise Lines International Association (CLIA) Global Passenger Report the median age was between 60 and 69-year-olds
 
Penzioneri. :D

Bez šale, drug koji radi na kruzerima, tj. radio je pre svega ovoga, je baš pričao kako ogroman procenat putnika čine ljudi koji su u penziji... Još je spomenuo kako je u priči sa njima saznao da nisu nužno svi neki bogatuni nego ima dosta ljudi koji su bukvalno godinama štedeli za neku turu delom sveta.

A mogu na ovo putovanje i recimo influenseri, taman idu po svetu i slikaju se za Instagram, spoje posao i zadovoljstvo, molim lepo.
istina...vidis...te kategorije sam i zaboravila da postoje :rumenko::lol:
 
Ne bih krenula na takvo putovanje da je za dž..9 meseci na vodi u kruzeru :roll: smorila bih se posle mesec dana,
pri tom, to je neverovatno mnogo informacija ..svi kontinenti, preko 150 destinacija i ta svetska cuda..
mislim da bi se ljudi sludeli i pola pozaboravljali gde su sta videli ili bili :lol:
merni je draž da se posecuje jedno po jedno i uziva u svakom takvom putovanju i dozivljaju na takvim putovanjima ,a ne sve na gomilu
 
Ne.
Mnogo je to. Mogu recimo 2-3 meseca istraživati neko područje ali posle treba mali reset kući. Pa onda opet sledeće godine i tako.
Takođe krstarenje mi nije baš neka uzbudljiva opcija jer prilično ograničava slobodu kretanja pošto si vezan za brod i njegovu rutu, pa onda putovanje gubi efekat slobode istraživanja i svega ostalog zbog čega ja i putujem. Krstarenje od par dana je kul da se doživi,ali sve više od toga mi nije privlačno.
Tako da preskočio bih.
 
Nisam... 😐

Razmišljao sam malo i nešto kontam ako sam u prošlom životu umeo da štedim kao u ovom, onda teško da ja i imam slamaricu. Realnije je da od prošlog života imam dugove pride, to bi objasnilo neku karmu u ovom taman. 😁
a naprezao si se posteno da bi dosao do tog saznanja :rotf:
nego...daj da budemo prakticni....mada ja necu kartu za taj brod...
ima jedan mercedes tu u komsiluku...mami...sta znas o rastavljanju kola i marketu delova istih? :mrgreen:
valja nam promeniti karmu :lol:
 

Back
Top