Quantcast
  • Dragi prijatelji, obaveštavamo vas da smo spojili forume "Košarka", "Fudbal", "Tenis" i "Ostali sportovi" u novi forum "Sport" koji se nalazi u kategoriji "Život".

Puštanje duge kose - Muškarac

Путин012

Primećen član
Moderator
Poruka
595
E ovako, odlučio sam da pustim kosu, pošto ceo život furam jedno te isto, tj kec trojka 😂. Upravo je oko 3 meseca prošlo, čupav sam imam gustu kosu i ne mogu više ni da se očešljam kao čovek. Krenuo sam je podizati jer je lakše podići svu kosu nego je očešljati 😂. Moji ukućani mi kažu da je bolje da se ošišam i zovu me maslačak 😂😂. Ja ne želim da se ošišam, a idem sutra na punoletstvo, ne znam šta da radim, a glupo mi da idem čupav ili kao ,,maslačak" pa bih savet pomoći. A i da pišite vaša iskustva sa puštanjem kose i taj međuperiod dok raste... I je l ste se pokajali nakon puštanja?

Jones Bridget

Poznat
Poruka
8.433
E ovako, odlučio sam da pustim kosu, pošto ceo život furam jedno te isto, tj kec trojka 😂. Upravo je oko 3 meseca prošlo, čupav sam imam gustu kosu i ne mogu više ni da se očešljam kao čovek. Krenuo sam je podizati jer je lakše podići svu kosu nego je očešljati 😂. Moji ukućani mi kažu da je bolje da se ošišam i zovu me maslačak 😂😂. Ja ne želim da se ošišam, a idem sutra na punoletstvo, ne znam šta da radim, a glupo mi da idem čupav ili kao ,,maslačak" pa bih savet pomoći. A i da pišite vaša iskustva sa puštanjem kose i taj međuperiod dok raste... I je l ste se pokajali nakon puštanja?
Idi kod frizerke

LokiMacak

Domaćin
Poruka
3.851
Eeeee ovo je moja teritorija :D
Ja imam kosu trenutno negde do pola nadlaktice(bila je do lakta al mi se krajevi krzaju pa je moralo malo da se skrati).
Savet za razčešljavanje ti je da u neku sprej flašicu rastvoriš balsam ili regenator sa vodom i time naprskaš kosu,ne da bude načisto mokra nego samo malo vlažna i onda ide lakše...Isto je četka za kosu,naročito neka sa drvenim onim zubcima bolja opcija nego češalj jer mnogo manje čupa i ne naelektriše ti kosu...
Ako imaš kovrdžavu onda je jedino tad češalj bolja opcija ali sa što ređim zubcima da ne rastura kovrdže pa da bude kao afro.I obavezno neko ulje na krajeve baš da se izbegne taj afro efekat...ali samo na krajeve,ne na koren jer će da izgleda kao da je nisi prao mesec dana XD

Ako ti je baš gusta možeš da razmisliš da uradiš plitki undercat(da skratiš malo od vrata ka potiljku)

snowtrooper

Legenda
Poruka
58.703

Za proslave idi kod frizera, bar za ovo sutra.
Ocesljaj se kad operes kosu i ostavi je da se susi tako.

Za 3 meseca imas oko 3-4 cm kose, jos uvek si na pocetku.
Najgora faza ti je kada treba da vezes palmicu dok jedes nesto na kasiku :lol:

@Lorelajn @Mačka_Zagrebačka :hej:
Pomozite coveku ;)

Lorelajn

Buduća legenda
Moderator
Poruka
47.990
Za proslave idi kod frizera, bar za ovo sutra.
Ocesljaj se kad operes kosu i ostavi je da se susi tako.

Za 3 meseca imas oko 3-4 cm kose, jos uvek si na pocetku.
Najgora faza ti je kada treba da vezes palmicu dok jedes nesto na kasiku :lol:

@Lorelajn @Mačka_Zagrebačka :hej:
Pomozite coveku ;)
nisam imala bas kratku kosu od svoje mozda 10 godine...tako da se ne secam kako je u tom prelaznom periodu :rumenko:
moja sestra ima kovrdzavu kosu pa kada se osisala imala je taj period gore opisani...
a nista...mora da prodje taj period...neka izdrzi :))) posle je vec lako :)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.