Quantcast

Pušenje u kući-stanu?

Neno

Iskusan
Moderator
Poruka
6.407
Ljudi su čisti ili nisu, i to se može primjetiti na prvi pogled. Ne vjerujem da nam odgovara nečistoća, nered, prljavština, razbacanost i aljkavost. Medjutim, šta i kako sa pušačima i onima koji na taj način prvenstveno naraušavaju svoje zdravlje ali i onih koji to ne rade ali su tzv pasivni pušači?
Da li imate posebne mjesto ili prostoriju u kući gdje zapalite cigaretu?
Šta sa gostima koji su pušači.. da li im diskretno skrenete pažnju da se u vašoj kući ne puši ili to radi recimo na balkonu, kupatilu..? ili ste i sami pušač pa vam to ne smeta niti obraćate pažnju?
Od duvanskog dima i mirisa se ne može pobjeći niti ga jednostavno odstraniti samo provjetravanjem. Zavjese, namještaj, odjeća, pokućstvo.. sve će da ima i da poprimi miris i boju duvana.

display.jpg

Primjer nepušačke prostorije i one u kojoj je to dozvoljeno (na jednom aerodromu).. razlika je drasična.. kakva je tek u plućima pušača?

Da li i kako se nosite sa ovim "problemom" ili ste strastveni pušač i ne obraćate mnogo pažnju na to?

markons82

Veoma poznat
Poruka
14.835
Ja sam pušač,popušim desetak cigareta dnevno,ali ne u kući.U mom stanu nema pepeljare
na stolovima,a ni cigareta,tako da posetioci odmah shvate da se u toj kući ne puši.
Ne želim da mi kuća miriše-smrdi na duvan.
Meni je jednako odvratno kada mi neko duva u lice napolju dok cekam u redu za nesto ( recimo da udjem u banku ) ili u kaficu/restoranu dok jedem....

Poli46

Legenda
Moderator
Poruka
56.105
Distanca se donekle pridrzava sada dok je ovo sranje sa Corona virusom, jbt izadjem na veceru sa drustvom, niko nije pusac, vratim se i mirisem kao dimnjena sunka i to na gradskoj deponiji. Strasno. Zivim za dan kada ce zabraniti pusenje na svim javnim mestima, restoranima, kaficima...
Istina je druže moj.Kad izlazim iz kuće ja ne nosim cigarete,jer mogu da izdržim tih par sati
bez cigarete.Pristojno je poštovati pravo onih koji ne puše i ja to poštujem.To je ipak stvar
vaspitanja i odgovornosti.

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
227.537
Pušaci mi ne smetaju niti ih osudjujem sto pusezato sto ja ne pušim, osim sto po nekada iz zezanja zapalim i puckam
ali konkretno u mojoj kuci svi moji prijatelji znaju da se ne puši i kada dodju kod mene to ispoštuju..posebno kada je
hladno i prozori budu zatvoreni...osim kada je Leto izadju na terasu i ispuse ako vec ne mogu da se uzdrze

Trust no one

Veoma poznat
Moderator
Poruka
13.284
Ja sam pusac godinama,zadnje dve pusim iqos,ali od kako mi sw sin rodio prestao sam da palim u kuci.I kad je on odrastao, to je ostalo tako, cak i on izlazi na terasu da zapali.
Kad dodje neko od gostiju,znaju da se ne pusi i bez problema izadjemo na terasu zajedno...
A kad sam u gostima bez problema mogu da se suzdrzim, necu umreti ako ne zapalim sat-dva.

markons82

Veoma poznat
Poruka
14.835
Istina je druže moj.Kad izlazim iz kuće ja ne nosim cigarete,jer mogu da izdržim tih par sati
bez cigarete.Pristojno je poštovati pravo onih koji ne puše i ja to poštujem.To je ipak stvar
vaspitanja i odgovornosti.
Mali broj pusaca je takav. Poslednji put kada sam bio u jednom novosadskom restoranu I bio u nepusackom delu neprijatno sam se iznenadio kada je grupa od 15tak ljudi dosla I svi do jednog pusili, kada sam skrenuo paznju konobaru dobio odgovor " zao mi je al nema mesta u pusackom delu". Mislim wtf....

Poli46

Legenda
Moderator
Poruka
56.105
Mali broj pusaca je takav. Poslednji put kada sam bio u jednom novosadskom restoranu I bio u nepusackom delu neprijatno sam se iznenadio kada je grupa od 15tak ljudi dosla I svi do jednog pusili, kada sam skrenuo paznju konobaru dobio odgovor " zao mi je al nema mesta u pusackom delu". Mislim wtf....
To je već bezobrazluk,stvarno!Kad bi čovek prijavio,mogao bi samo da ima dodatne neprijatnosti
I zato mi fini pokunjimo glavu,ili se sklonimo

Neno

Iskusan
Moderator
Poruka
6.407
Kako da uklonite neprijatan miris duvana iz svih delova nameštaja!

Miris cigareta je, nakon što se uvuče u zavese, odeću, zidove, tepihe i nameštaj, veoma teško ukloniti iz kuće. Donosimo nekoliko prirodnih načina kako da ga se rešite.

Za početak, koji god deo da čistite, nakon što završite, uradite sledeće:

Otvorite širom prozore
Nabavite prečišćivač vazduha te ga držite upaljenim nekoliko dana.
Bocu sa raspršivačem napunite esencijalnim uljem (limun ili lavanda) te naprskajte nameštaj, unutrašnjost ormara i tepihe.
Dalje, pojedini delovi vašeg doma važe za najveće sakupljače neprijatnog mirisa cigareta. Saznajte kako da na najefikasniji način očistite svaki od njih.

Tepih
Veću količinu sode bikarbone pospite po tepihu i stazama. Ostavite da odstoji dvadesetak minuta, pa usisajte. Soda će ukloniti neprijatan miris i iz najdubljih delova tepiha.
Ako se u vašem domu godinama konzumiraju cigarete, verovatno ćete ovo morati ponoviti nekoliko puta.

Zidovi
Osim dugotrajnog mirisa, dim će ostaviti i žućkastu nijansu na zidovima. Da biste se rešili i jednog i drugog, nakvasite krpu univerzalnim sredstvom za čišćenje i pređite preko svih zidova. Naravno, pre toga uradite test na manjem delu zida kako biste bili sigurni da čišćenjem nećete oštetiti boju na zidovima.
Zatim, pomešajte jednake delove alkoholnog sirćeta i vode, nanesite na krpu pa još jednom pređite preko svih zidova. Ako i dalje osećate miris cigareta, razmislite o ponovnom krečenju.

Tapacirani nameštaj
Primetićete da se sa tapaciranog nameštaja najteže i najsporije uklanja miris cigareta. Možete ga prebrisati alkoholnim sirćetom razblaženim u vodi ili posuti sodom bikarbonom, sačekati 24 sata pa detaljno usisati.
Ukoliko ni ovi trikovi ne izvuku do kraja miris duvanskog dima, najbolji savet bi bio da potražite pomoć profesionalnih čistača koji će posao uraditi na najbolji mogući način.

Minimagazin

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.