Quantcast

Pušenje je štetno!

LadyDJ

Početnik
Poruka
39
I ljudi su štetni, pa šta, da nas sve "zabranimo", da ne kažem - likvidiramo.

b2908f4a6f3b0e8b.jpg
A te 80e o kojima pricam su ustvari prakticno bile godine bez pravih zabrana. Ne znam ko ih od forumasa pamti, ali ko god ih je ziveo ima za cime da zali. Nije da idealizujem ali imali smo slobode da nismo ni bili svesni. Eto te zabrane pusenja recimo nisu postojale. U gimnaziji smo imali bas matematicarku razrednu koja je imala obicaj da zapali cigaretu na casu, narocito ako je cas tzv odeljenske zajednice, pa ono diskutuje se pod razno neobavezno.
Mene su moji uhvatili da pusim tek na letnjem raspustu posle prve srednje iako sam uveliko vec javno pusila. Doslovce svi su znali sem njih. Pitaju me: je li ćero a od kad ti pušiš?
Ja imala spreman odgovor da sam propusila uz tu Amelu studentkinju sto je samnom ucila matis. A oni su je jako gotivili. Jos se u tom trenutku nije znalo da je pukla na faksu i da nema nista od nje u zivotu. I nista mi nisu rekli, po sistemu kad Amela tako fina i savrsena pusi, valjda je ok da ponekad zapali ova nasa mala. A to 'ponekad' je u tom mom najludjem razdoblju bila bukvalno kutija dnevno. S tim da se tada niko nije opterecivao time, pa cak ni roditelji, a kamoli nastavnici, radnice na trafici, komsije, prolaznici, itd.
Danas je sve u zabranama, a efekat nula. Dozvoljena tona marihuane jedino.

LadyDJ

Početnik
Poruka
39
I ja sam svela na 10 dnevno i to mi je mera. Na 10 je jos uvek uzivanje. Ne verujem da iko ko pusi 2 kutije zaista i uziva u tome.
Kao sto rekoh, pocela sam kao klinka, bez da mi stariji zvocaju koliko sam popusila, a zasigurno sam preterivala. Jednostavno, osamdesetih je bilo takvo vreme, kao sto rekoh, retko ko je obracao paznju.
Iz ove perspektive, a pre svega gledajuci kao roditelj danas, bolje bi bilo da je imao ko da me malo prikoci. Ne kazem da bih danas svom detetu uvodila kazne ako propusi, nisu ni meni moji pa me evo ziva i (valjda) zdrava, ali bih je drzala na oku. Trudila bih se ako nista drugo da ogranicim kolicinu. Hvala bogu jos ne pusi i nadam se da nece ni propusiti. Rekla sam joj da mi kaze ako propusi. Priznala mi je da je probala i da joj se ne svidja.

LUSJE

Stara legenda
Poruka
85.702
...a inace nisam jos uvek palila filter, ako je to tema. To ide s godinama, kao pihtije.
...kao i zelja za prestajanjem. Kad sam bila klinka nije mi padalo na pamet da bacim cigarete. Te prve godine sam bila zaljubljena u sebe sa cigaretom,pusila i kad mi se pusilo i kad nije. Kako moji izadju na vrata tako palim cigaretu pa na ogledalo. Tek u kasnijim godinama malo prikocila. Mladost prava ludost
Takve su bile osamdesete.
Cigare su mogle da se kupe od džeparca.
A išle su uz muziku koja se slušala
Da odeš na rok koncert i ne zapališ.
A noćno učenje i spremanje ispita,bez kafe i cigara nemoguća misija
Danas omladina ipak manje puši

LUSJE

Stara legenda
Poruka
85.702
I ja sam svela na 10 dnevno i to mi je mera. Na 10 je jos uvek uzivanje. Ne verujem da iko ko pusi 2 kutije zaista i uziva u tome.
Kao sto rekoh, pocela sam kao klinka, bez da mi stariji zvocaju koliko sam popusila, a zasigurno sam preterivala. Jednostavno, osamdesetih je bilo takvo vreme, kao sto rekoh, retko ko je obracao paznju.
Iz ove perspektive, a pre svega gledajuci kao roditelj danas, bolje bi bilo da je imao ko da me malo prikoci. Ne kazem da bih danas svom detetu uvodila kazne ako propusi, nisu ni meni moji pa me evo ziva i (valjda) zdrava, ali bih je drzala na oku. Trudila bih se ako nista drugo da ogranicim kolicinu. Hvala bogu jos ne pusi i nadam se da nece ni propusiti. Rekla sam joj da mi kaze ako propusi. Priznala mi je da je probala i da joj se ne svidja.
Ja pamtim te godine
To su najlepše godine .
Po svemu,muzika,način razmišljanja,života,neke radosti i smeha u ljudima .

LadyDJ

Početnik
Poruka
39
Takve su bile osamdesete.
Cigare su mogle da se kupe od džeparca.
A išle su uz muziku koja se slušala
Da odeš na rok koncert i ne zapališ.
A noćno učenje i spremanje ispita,bez kafe i cigara nemoguća misija
Danas omladina ipak manje puši
Da ne bude da sam nekakva nadzak baba, recimo da danas klinci manje puse, a zive kudikamo nezdravije. Jedu sta jedu, po ceo dan kod kuce za kompjuterom ili tabletom, fizicka aktivnost nula, mentalna aktivnost ogranicena formama koje im se namecu.
Istina, vesele osamdesete su imale neki specijalan smek.
Kad si pomenuo koncerte, pamtim nekoliko savrsenih koncerata u Domu omladine u razdoblju do raspada YU: Ekv, Kud idijoti, pa jos jedan njihov u KSTu. Sad kad razmislim dobro je da su me moji i pustali uopste na koncerte sa 15, 16. Bezbrizno vreme bilo. Naravno, kao klinka nisam pila nista osim vode na tim koncertima. Pilo se inace mlako pivo po koncertima, a to meni bilo gorko, kao i sad sto mi je. Ali cigareta je bila obavezan deo imidza. Cupkas, gledas bend i pusis jednu za drugom. Islo mi to uz muziku.

LUSJE

Stara legenda
Poruka
85.702
Da ne bude da sam nekakva nadzak baba, recimo da danas klinci manje puse, a zive kudikamo nezdravije. Jedu sta jedu, po ceo dan kod kuce za kompjuterom ili tabletom, fizicka aktivnost nula, mentalna aktivnost ogranicena formama koje im se namecu.
Istina, vesele osamdesete su imale neki specijalan smek.
Kad si pomenuo koncerte, pamtim nekoliko savrsenih koncerata u Domu omladine u razdoblju do raspada YU: Ekv, Kud idijoti, pa jos jedan njihov u KSTu. Sad kad razmislim dobro je da su me moji i pustali uopste na koncerte sa 15, 16. Bezbrizno vreme bilo. Naravno, kao klinka nisam pila nista osim vode na tim koncertima. Pilo se inace mlako pivo po koncertima, a to meni bilo gorko, kao i sad sto mi je. Ali cigareta je bila obavezan deo imidza. Cupkas, gledas bend i pusis jednu za drugom. Islo mi to uz muziku.
Ja sam žensko,ma da ponekad delujem
ko muško:zcepanje:
Pila se i kola .
A išlo lepo uz muziku pljuga

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.