Pušačima odzvonilo: Zabrana pušenja na javnim mestima u Srbiji?

Da li podrzvate zabranu pusenja u zatvorenim lokalima u Srbiji?


  • Ukupno glasova
    54

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.109

Pušačima odzvonilo: Zabrana pušenja na javnim mestima u Srbiji?​

Predlog o potpunoj zabrani pušenja u ugostiteljskim objektima u Srbiji postoji, ali još nije došao na dnevni red za usvajanje, a kako je izjavila ministarka zdravlja Danica Grujičić: "Zabrana je predviđena novim nacrtom zakona, što znači da bi uskoro mogli da očekujemo javnu raspravu, a da bi zakon bio usvojen mora da prođe Vladu i parlament".

"Zabranjeno je pušenje u velikom broju državnih, zdravstvenih i prosvetnih istitucija i ustanovama. Napravljen je fantastičan pomak. Sećamo se kako je to izgledalo ranije. Sada je trenutak i za ugostiteljstvo", rekla je Ana Jovićević.

35129267363f5f7d37e2af442537870_v4%20big.jpg


Iz Udruženju pedijatara Srbije poručuju da je nepotrebno više oklevati sa uvođenjem potpune zabrane pušenja u svim zatvorenim javnim i radnim prostorima

"Zastareo zakonski okvir i prevelika je tolerancija u vezi sa konzumacijom duvanskih proizvoda na javnim mestima predstavlja ozbiljnu pretnju po zdravlje ukupne populacije, kako samih pušača, tako i onih koji su posredno izloženi duvanskom dimu, uključujući i najosetljiviji deo populacije – decu."

https://www.b92.net/zdravlje/prevencija.php?yyyy=2023&mm=02&dd=23&nav_id=2292838

Podrzavate li ovu zabranu?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Može podržavam 20 godina sam bio pušač rano sam počeo još u osnovnoj školi peta je godina kako sam čist jako dobro sam upoznat u njihovu debilnu zbunjenost i argumentaciju tipa pa i elektrane zagađuju pa se ne buniš a sad dižeš bunu na mene što zapalim po neku pljugu itd.dosta više te debilane oćeš da zapališ pljugu ili džoint svejedno marš napolje
 
U Švedskoj 97% vade kitu po parkićima sa decom znači bolje cigara u ruci
Zabrana cigara je pochela sa nacistichkom partijom iza koje stoji drushtvo Tula. Razlog je vrlo jednostavan, duvan smanjuje uticaj propagande
i programiranja na svest choveka, a Tuli je glavno oruzje bilo propaganda. U USA su to tek otkrili 80ih i pocheli kampanju zabrane duvana...
 
ma oni ni sad nemaju pravo zabranjeno je al mafijaju
9.000 din za preventivu zdravlja nije mnogo.

Ja sam pre 15 godina kupio mnogo skuplji uredjaj jer se tada sa 12.000 moglo kupiti svašta.... Ne da je vazduh bio čist nego su se kolege brinule șto miriše na bolnicu pa nisu ni dolazili...

Naviknut na čist vazduh u kancelariji počelo je da mi smeta vazduh na putu posao-kuća jer nije čist. Samo kancelarija...
 
Zabrana cigara je pochela sa nacistichkom partijom iza koje stoji drushtvo Tula. Razlog je vrlo jednostavan, duvan smanjuje uticaj propagande
i programiranja na svest choveka, a Tuli je glavno oruzje bilo propaganda. U USA su to tek otkrili 80ih i pocheli kampanju zabrane duvana...
Prodavale se cigare po bolnicama, umeli su i na Dnevniku da zażde jednu kao "pogadja ih situacija"...

Bre na filmovima pre intelektualne odluke kako rešiti problem glavni junak zaćuri jednu i donese važnu odluku...

Pusti me gej vajpera
 
parim samo kada sam koed kuce ,ne iznosim napolje
Sigurno ste u životu više puta pročitali dve različite ali suštinski iste komentare ali.opet doneli različite odluke:

IZJAVA1
"Duvanski dim sadrži dosta potencijalno štetnih materija. Zato prestanite da kupujete cigarete"

IZJAVA2
"Savremena mesna industrija zbog potreba dužeg trajanja proizvoda na putu do potrošača koristi emulgatore koji su potencijalno ștetni a neki i dokazano štetni. Ali to je cena koju treba da platite"

Lepo, a? :D
 

Back
Top