Pukla tikva

vlada Srbije je kako sam i predvidjao pukla na pitanju Kosova.

DS i G17+ su lazni borci za Kosovo, njima je Kosovo bitno samo kao pitanje u predizbornoj kampanji , zalazu se da Srbija precutno prizna Kosovo i da nastavi put u EU bez Kosova i bez 400 milijardi eura otete srpske imovine na Kosmetu.

Toliko od EU necemo dobiti ni u narednih 1000 godina a to je sad neko drugo pitanje.

Sledi nam znaci uskoro , sem ako se neko cudo ne desi, ili vanredni izbori , ili rekonstrukcija vlade koju bi cinili DSS SRS i SPS.

Ako DSS otkaci DS i G17+ jednom i za sva vremena i udje u koaliciju sa radikalima i spsom svecano izjavljujem i obavezujem se da cu na svim sledecim izborima glasati za tu stranku.

Ako nastave da prde u istu tikvu sa njima mogu da ocekuju da ce otici ispod cenzusa jer ih narod kaznjava zbog koaliranja sa DS-om tako sto im uskracuje podrsku i daje glasove radikalima.

Mislim da je krajnje vreme da na pitanju Kosova vidimo ko je Srbin i patriota a ko je srpski otpad i izdajnik. Da vidimo ko je vera a ko nevera. Da vidimo ko je za put cara Lazara i Milosa Obilica a ko je za put Vuka Brankovica i Srbina Hamze ....

Pa kako nam Bog da....

Uh brate slatki, da li ti treba perfeks?
 
i ja se nadam da ce se vlada napraviti u tom sastavu.

samo pravljenje te vlade sprecava donekle sujeta vojislava kostunice koji smatra da je bogom dan da bude premijer Srbije.

Ko treba da bude premijer Srbije odlucuje narod Srbije na izborima. Koja stranka osvoji najvise glasova iz grupe stranaka koje formiraju vladu - ona treba da daje premijera i da ima shodno tom procentu toliki % ministarskih mesta. No i pored toga ja sam spreman da vojislav kostunica opet bude premijer te vlade da bi se konacno obracunali sa ovim izdajnicima i da bi smo sacuvali Kosovo i Metohiju, ako ne za nas , onda za buduce generacije. Ja sam na to spreman.

E sad je lopta u dvoristu Vojislava Kostunice i DSS-a koji treba da odluce sta im je vaznije - fotelje ili Srbija.


Битно је да си ти спреман. Тако ће и бити.

Али мало морген.

Оно што је изгубљено не можеш да сачуваш. Концентриши своје напоре на Рашку и Војводину, јер постоји трачак наде да ћемо то успети да сачувамо.

Село гори, а баба се чешља. Срам те било, срами се, велеиздајниче!
 
i ja se nadam da ce se vlada napraviti u tom sastavu.

samo pravljenje te vlade sprecava donekle sujeta vojislava kostunice koji smatra da je bogom dan da bude premijer Srbije.

Ko treba da bude premijer Srbije odlucuje narod Srbije na izborima. Koja stranka osvoji najvise glasova iz grupe stranaka koje formiraju vladu - ona treba da daje premijera i da ima shodno tom procentu toliki % ministarskih mesta. No i pored toga ja sam spreman da vojislav kostunica opet bude premijer te vlade da bi se konacno obracunali sa ovim izdajnicima i da bi smo sacuvali Kosovo i Metohiju, ako ne za nas , onda za buduce generacije. Ja sam na to spreman.

E sad je lopta u dvoristu Vojislava Kostunice i DSS-a koji treba da odluce sta im je vaznije - fotelje ili Srbija.
najgore je sto ce korumpirani beskicmenjaci iz SRSa opet pustiti da ih Kostunica izlevati kao i u maju prosle godine pa ce ga podrzati da on bude premijer a oni ce mozda dobiti mesto predsednika skupstine i koji upravni odbor da se sutaju u dupe iako imaju pet puta vecu podrsku od DSSa ,naravno kao i uvek ce reci "sve to radimo zbog Srbije "
 
ако 2 милијарде за годину онда је математика 2 милијарде:!: х пута :!:200 година:arrow:400 милијарди $
у принципу нисам оптимиста шта ће бити са мном за 200 година

pa to je samo od olova i cinka! a rekao ti je jabucilo koliko jos drugih retkih metala lignita i drugih stvari ima na kosovu!
 
лебац у Великој (небеској :worth:)Србији кошта 3 динара ,и имамо Теслине зраке као најмодерније наоружање 10 генерације:rotf::rotf:

а овде на земљи је 25

а цене расту у праву си:rolleyes::thumbdown:то нисам знао

izomorfna klackalica u ljubicastoj fotelji otpevala je trzisni lilihip?

trepavichasti skakavac umace hleb u struju?

pada maslacak na trbushasti transformator i niko ne sriche crnpurasti krastavac?



molio bih te da pozuris sa odgovorima, nemam puno vremena. paralelno, ako stignes, odgovori na ono sto sam ti napisao, ovu tlapnju od odgovora ostavi za tetkice na pijaci.
 
ја написао неком али ајде и теби имаш Геологију од Вељковића, а има и неко издање од Ваљаревића.
Плус има од Контића неколико уџбеника из Геодезије и Геологије, а механика тла као и неки уџбеници са Рудаско-Геолошког исто можеш да неђеш у градској библиотеци.

ајде на читање па ћу сутра да те мало пропитам.

П.С. Улазна врата на библиотеци ВУЦИ ка себи кад улазиш не ГУРАЈ и не мора да се изуваш на улазу можеш обувен унутра

nevrovatno. da li si siguran da hoces da udjes u ovu diskusiju tako ozbiljno?
razmisli jos jednom. do tada, pozabavi se odgovorima na ono sto sam ti napisao, bice bezbolnije.
 
ако 2 милијарде за годину онда је математика 2 милијарде:!: х пута :!:200 година:arrow:400 милијарди $
у принципу нисам оптимиста шта ће бити са мном за 200 година

a. jasno. ovo je, tipa, odgovor...
... a vaspitacica vas pusta svaki dan za kompjuter?
 
vlada Srbije je kako sam i predvidjao pukla na pitanju Kosova.

DS i G17+ su lazni borci za Kosovo, njima je Kosovo bitno samo kao pitanje u predizbornoj kampanji , zalazu se da Srbija precutno prizna Kosovo i da nastavi put u EU bez Kosova i bez 400 milijardi eura otete srpske imovine na Kosmetu.Toliko od EU necemo dobiti ni u narednih 1000 godina a to je sad neko drugo pitanje.

Sledi nam znaci uskoro , sem ako se neko cudo ne desi, ili vanredni izbori , ili rekonstrukcija vlade koju bi cinili DSS SRS i SPS.

Ako DSS otkaci DS i G17+ jednom i za sva vremena i udje u koaliciju sa radikalima i spsom svecano izjavljujem i obavezujem se da cu na svim sledecim izborima glasati za tu stranku.

Ako nastave da prde u istu tikvu sa njima mogu da ocekuju da ce otici ispod cenzusa jer ih narod kaznjava zbog koaliranja sa DS-om tako sto im uskracuje podrsku i daje glasove radikalima.

Mislim da je krajnje vreme da na pitanju Kosova vidimo ko je Srbin i patriota a ko je srpski otpad i izdajnik. Da vidimo ko je vera a ko nevera. Da vidimo ko je za put cara Lazara i Milosa Obilica a ko je za put Vuka Brankovica i Srbina Hamze ....

Pa kako nam Bog da....


Proshli put si napisao 200 milijardi...
sada 400 milijardi...
sledeci put ???:lol:
 
Јомини, нешто читах правилник Крсатарице који је за Модераторе. Свашта прочитах, а између осталог и ово: "svojim ponašanjem budu uzor ostalim korisnicima, pravični i nepristrasni predvodnici njihove komunikacije".

Kolega je punopravni glasač kao i ti. Ako nam država nije oduzela pravo glasa zbog ove funkcije, onda i ovde možemo da iznosimo svoje stavove.

Kolega je smatrao ispisano mišljenje glupim i ja takodje.
Znamo da stranka za koju navijate nikada nije iznela nikakav ekonomski programi i da se sve svodilo na ogromne poreze i komunističko proganjanje neistomišljenika u kojima je Aleksandar Vučić dao sve od sebe proganjajući novinare koji eto rekoše nešto o SRS-u a nije iz redakcije "Velike Srbije".

A za ono što je invalidima rata, koji su išli kao dobrovoljci na poziv stranke, ponudio toplu reč umesto novčane pomoći preko TV Palma kod Mikija Vujovića - treba da se obesi.

Na njegovom mestu bi me bilo sramota da udjem u zgradu RTS-a kao člana upravnog odobora.

A i za Maju Gojković je debelo kriv...

On zna razlog zašto sve ovo radi.
Za sada vidim samo uspešne obračune sa sopstvenim narodom a sa neprijateljima ništa.
Za njih se pišu kilometarski govori posle kojih krademo patike pa se neprijatelj razbeži i debelo promisli da li će opet da udari na Srbiju.
 
Ha ha. Imaš Trepču i ove rudnike uglja, a lignit je najjeftiniji i najslabiji ugalj. Što se tiče retkih metala. Pa ovako, u porodici imam dosta inžinjera rudarstva i dosta prijatelja je na tu stranu. Tako da sam jednom izazvao grohotan smeh svih prisutnih čitajući iz užbenika geografije za sredjnu školu o neverovatnim rudnim bogatstvima Srbije. Jedini pitanje koje je ostalo je dali je ta udžbenike direktno bila naručila Mira, ili ih je ona i pisala :P

Postoje rudne rezerve na Kosovu i Metohiji, one imaju izvesnu vrednost... ali nisu vredne rata i samouništenja Srbije kako bi smo ih zvanično izgubili. A i mislim da su Šiptari i NATO okupacione vlasti to sve već privatizovale. A Koštunica nastavlja da plaća Kosovske dugove da dokaže da je to deo Srbije..................
 
smarate sa pricama o siromasnom kosovu. do pre godinu dana niko se ne bi usudio da dovodi bogatstvo kosova u pitanje, ispao bi zesce glup. danas, posto je glupost na ceni, vidim da je i ova legenda sve popularnija.
da, kosovo nije oduzeto zbog ruda i novaca, stvar je naravno daleko slozenija (ili prostija, kako god), ali ova 'smirujuca' tlapnja o 'jeftinom' kosovu time ne dobija pravo na zivot, tako da:

lignit: 15-40 m tona, u zavisnosti od procenjivaca. eksploatacija u narednih 150-200 godina. bez pandana u svetu.

krupna lezista, sto znaci eksploatacija na dugi rok, preko 50 godina:
olovo, cink, nikl, kobalt, boksit, magnezit

dalje, retki metali, eksploatacija do 50 godina, deficitna sirovina u glavnim industrijskim drzavama, sve deficitnija u industriji novih tehnologija:
indijum, kadmijum, germanijum, talijum, zeolit.

ukupna vrednost u narednih 50-100 godina - 300 milijardi dolara.
za 150-200 godina preko 500 milijardi dolara.
snizavanje tempa i cene eksploatacije kao i pad cena usled povisene ponude (pre svega za retke materijale) su priblizno uracunati.

imate cene na svim berzanskim resursima, imate spisak, racunajte.

ima li pitanja?
 
smarate sa pricama o siromasnom kosovu. do pre godinu dana niko se ne bi usudio da dovodi bogatstvo kosova u pitanje, ispao bi zesce glup. danas, posto je glupost na ceni, vidim da je i ova legenda sve popularnija.
da, kosovo nije oduzeto zbog ruda i novaca, stvar je naravno daleko slozenija (ili prostija, kako god), ali ova 'smirujuca' tlapnja o 'jeftinom' kosovu time ne dobija pravo na zivot, tako da:

lignit: 15-40 m tona, u zavisnosti od procenjivaca. eksploatacija u narednih 150-200 godina. bez pandana u svetu.

krupna lezista, sto znaci eksploatacija na dugi rok, preko 50 godina:
olovo, cink, nikl, kobalt, boksit, magnezit

dalje, retki metali, eksploatacija do 50 godina, deficitna sirovina u glavnim industrijskim drzavama, sve deficitnija u industriji novih tehnologija:
indijum, kadmijum, germanijum, talijum, zeolit.

ukupna vrednost u narednih 50-100 godina - 300 milijardi dolara.
za 150-200 godina preko 500 milijardi dolara.
snizavanje tempa i cene eksploatacije kao i pad cena usled povisene ponude (pre svega za retke materijale) su priblizno uracunati.

imate cene na svim berzanskim resursima, imate spisak, racunajte.

ima li pitanja?

Џабе је Јабучило, знају жути све то на памет... на другим темама сам званичне податке о налазиштима на КиМ америчких фирми постовао - али не вреди овим буквама причати јер су добили задатак да шире дефетизам и лажи у вези Космета.

Али, пошто ће Влада ових дана пасти - очекујем битне промене у Србији!:cool:
 
Џабе је Јабучило, знају жути све то на памет... на другим темама сам званичне податке о налазиштима на КиМ америчких фирми постовао - али не вреди овим буквама причати јер су добили задатак да шире дефетизам и лажи у вези Космета.

Али, пошто ће Влада ових дана пасти - очекујем битне промене у Србији!:cool:

Супер!
Тома ће да именује Вељу за министра спољних послова, то ће битно да промени ствари... :mrgreen:. :D
 
zasto SFRJ, a kasnije Srbija nije(odnosno samo minimalno) koristila to bogatstvo...pomanjkanje tehnologije, znanja ili?

Многим нашим стручњацима било је ЗАБРАЊЕНО да излазе у јавност са правим и тачним подацима - мислим да ће о томе неко од њих проговорити ових дана.

То БОГАТСТВО Србија није користила управо због овога што нам се данас догађа.
Сваком ко има два грама мозга то је јасно.
 
smarate sa pricama o siromasnom kosovu. do pre godinu dana niko se ne bi usudio da dovodi bogatstvo kosova u pitanje, ispao bi zesce glup. danas, posto je glupost na ceni, vidim da je i ova legenda sve popularnija.
da, kosovo nije oduzeto zbog ruda i novaca, stvar je naravno daleko slozenija (ili prostija, kako god), ali ova 'smirujuca' tlapnja o 'jeftinom' kosovu time ne dobija pravo na zivot, tako da:

lignit: 15-40 m tona, u zavisnosti od procenjivaca. eksploatacija u narednih 150-200 godina. bez pandana u svetu.

krupna lezista, sto znaci eksploatacija na dugi rok, preko 50 godina:
olovo, cink, nikl, kobalt, boksit, magnezit

dalje, retki metali, eksploatacija do 50 godina, deficitna sirovina u glavnim industrijskim drzavama, sve deficitnija u industriji novih tehnologija:
indijum, kadmijum, germanijum, talijum, zeolit.

ukupna vrednost u narednih 50-100 godina - 300 milijardi dolara.
za 150-200 godina preko 500 milijardi dolara.
snizavanje tempa i cene eksploatacije kao i pad cena usled povisene ponude (pre svega za retke materijale) su priblizno uracunati.

imate cene na svim berzanskim resursima, imate spisak, racunajte.

ima li pitanja?
ma ne sporim ja to sve al su tako pricali i iza Bor da vredi 10-20 milijardi pa ne mogu da ga nikome uvale ni za 400 miliona .Mada pravo je pitanje ako je sve to tacno sto ti pricas, a verujem da jeste kako se niko toga nije setio dok je bilo vreme i dok je bilo pod nasom vlascu 80 i kusur godina nego je uvek bilo rupa bez dna u koje su razvijeniji drugi delovi tadasnje drzave morali da izdrzavaju preko raznih donacija,pomoci za nerazvijene i slicnih sranja , a sada kad je otislo sad ispade da je bogatije od Emirata :confused:
 

Back
Top