Quantcast

Pub "Bitange i princeze & filmofili"

Sotir zvani djubre

Elita
Moderator
Poruka
20.994
Ја сам по то тој некаквој класификацији десничар, али када ту идеју посматрамо као реал-политички феномен, десница је само флоскула под коју су интернационалисти и транснационални капиталисти инсталирали лажне десничаре како би умирили масу незадовољних људи, традиционалних конзервативаца и суверениста.

Та левица коју данас у свету, на некаквим псеудофилозофском нивоу представљају сецикесе типа Леви, Жижек и остали идиоти је само истурена гарда транснационалних компанија.

Једина истинска левица коју поштујем су левичари типа Дуци Симоновић. То је она егзистенцијална, хуманистичка левица са којом се не слажем у темељним тачкама, али је осећам као истинску и искрену. Иначе, имао сам и преписку са Дуцијем. Питао га за Задар и како су их браћа у линчовала у дворани још 70-их година, док смо се ми ватрено ложили на братство и јединство. Он још верује у црвени барјак слободе, али не одбацује ни религију као хуманистички концепт побољшања света. Романтичар и идеалиста, утописта али доследан. Поштујем.
Po ovome sto si izneo neka gruba je procena da si najblizi Malagurskom ali bez titoizma... Ili jos bolje, Bosku Obradovicu.. To je ta prica protiv liberalnog kapitalizma i velikih korporacija... Ja sam vise za neki umiveni i u rukavicama ultra nacionalizam.. Kao Seselj ali da bude pristojno.. Eto mozda je najbolji primer pokojni Zoran Krasic, eventualno Matija Beckovic. Ali jedno ne iskljucuje drugo, naprotiv i tvoje i moje stanoviste cesto idu jedno sa drugim...

Znas zasto mene ne pali toliko ta prica, jer mislim da nije sve u parama... Ja sam mnogo pre ludog Miroljuba smatrao da ozbiljni satanisti i sektasi drmaju planetom, a nase je da negujemo secanje na svoje pobede, cuvamo identitet, jacamo ekonomiju, kulturu i vojsku, ja mrzim rat a vidim ovde mnogi na pdf politika ga prizeljkuju, to je ludost, ali ako dodje do toga, pa sta ces moras ici..

I nije bas da mene ne zanima globalno, ali nekako sam vise okrenut ka nama i nasoj sredini i drustvu... Ja sam odrastao na cetnickim pesmama i sve oko mene je cetnicko, jesam brate zastranio vremenom tipa u taj neki sumadijski i srbijanski lokalpatriotizam, pa i ta americka kultura, zapana, oni jesu nasi politicki protivnici ali kulturno normalno da ih vise cenim, gotivim i volim nego Kineze... A to medju nacionalistima u Srbiji jeste jeres..

A sad kad bih ti jos rekao da politicki podrzavam Dragana Djilasa tek onda bi mislio da te sprdam, jel da.. Ahahahaha
Ali to je jbg, ne mozes ostati zakovan godinama u jedan isti narativ, menja se to s godinama..
Ali opet mora postojati neka granica i zdrav rezon i sustinska doslednost.. (S tim da ovo za Djilasa bas i nije zdrav rezon, al ajde xD)

Велебит

Ističe se
Poruka
2.890
Сотире, Малагурски ми је ретко антипатичан лик кога бих вероватно ишамарао кад бисмо се срели негде, а Бошко Обрадовић ми је на нивоу средњошколске спрдње од лика. Ђиласа не препознајем као политичку фигуру.

На политичкој сцени не видим никога ко би био репрезент неких мојих погледа на свет. Од интелектуалаца то би, свако у неком сегменту били Ковић, Ломпар, Антонић, Копривица, покојни Антоније Ђурић и Никола Милошевић итд. Поред њих, ложе ме идеје и књижевност Црњанског, Растка Петровића, Драгише Васића, Слободана Јовановића...

Од страних тренутно се бавим Иваном Иљином. Феноменалан тип.

Poslednja izmena:

Sotir zvani djubre

Elita
Moderator
Poruka
20.994
Сотире, Малагурски ми је ретко антипатичан лик кога бих вероватно ишамарао кад бисмо се срели негде, а Бошко Обрадовић ми је на нивоу средњошколске спрдње од лика. Ђиласа не препознајем као политичку фигуру.

На политичкој сцени не видим никога ко би био репрезент неких мојих погледа на свет. Од интелектуалаца то би, свако у неком сегменту били Ковић, Ломпар, Антонић, Копривица, покојни Михаило Ђурић и Никола Милошевић итд. Поред њих, ложе ме идеје и књижевност Црњанског, Растка Петровића, Драгише Васића, Слободана Јовановића...

Од страних тренутно се бавим Иваном Иљином. Феноменалан тип.
Ma ok, ne pricam za njih kao pojave, ni ja ih ne gotivim obojicu, nego mislim na ideologiju koju zastupaju..
Slazem se za Kovica. Lompar znam ko je, ali nisam ga bas puno citao i slusao.. Za ove ostale nisam ni cuo...

S1MCRO

Poznat
Poruka
9.849
Priča o zlim globalistima i dobrim suverenistima je prilično tačna i lepo zvuči, ali ima i svoju drugu stranu - da nije globalizacije, pola Srbije bi bilo nezaposleno a druga polovina bi radila u mikroprivredi, kod domaćih poslodavaca, bez ikakvih prava i za sramotno male pare. Rade mnogi tako i u fabrikama stranih investitora, ali ipak je domaći privatni poslodavac, inače suverenista po prirodi, nešto najgore što čoveku može da se desi na planu rada, tako da verujem da bi velika većina odabrala da radi u fabrikama internacionalnih kompanija tj. izabrali bi globalizaciju.

Bari'91

Iskusan
Poruka
6.107
Priča o zlim globalistima i dobrim suverenistima je prilično tačna i lepo zvuči, ali ima i svoju drugu stranu - da nije globalizacije, pola Srbije bi bilo nezaposleno a druga polovina bi radila u mikroprivredi, kod domaćih poslodavaca, bez ikakvih prava i za sramotno male pare. Rade mnogi tako i u fabrikama stranih investitora, ali ipak je domaći privatni poslodavac, inače suverenista po prirodi, nešto najgore što čoveku može da se desi na planu rada, tako da verujem da bi velika većina odabrala da radi u fabrikama internacionalnih kompanija tj. izabrali bi globalizaciju.
Rec je o kulturi pre svega finansijska prica nema veze stim...postmodernisticka bulumenta koja terorise svojom politickom korektnoscu civilizacijske tekovine ne benda ni zakon a jos manje cinjenice ili nasledje...nego se sve relativizira...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.