Quantcast

Psihosomatske pojave kada lažemo

DUH

Iskusan
Poruka
5.133
Ja sam ovako agresivna zato što sam iskrena, pa me ljudi napadaju. Ne mogu da priuštim sebi da budem slaba. Nekada sam ono što kažu "brutalno iskrena", ali ja moram, ne da hoću zbog nekog morala nego kada počnem da lažem, počnem da se tresem.
Što duže pričam (laž) sve više se tresem i srce počne da mi lupa (što proizvodi osećaj vrtoglavice).
Mogu da lažem a da se ne primeti, čak dobar sam lažov, ali po cenu da se onesvestim.

Imate li vi ikakve fizičke probleme dok lažete?
Možda makar ono kad se zacrveni u licu?

Manastirka

Veoma poznat
Poruka
10.445
Ja sam ovako agresivna zato što sam iskrena, pa me ljudi napadaju. Ne mogu da priuštim sebi da budem slaba. Nekada sam ono što kažu "brutalno iskrena", ali ja moram, ne da hoću zbog nekog morala nego kada počnem da lažem, počnem da se tresem.
Što duže pričam (laž) sve više se tresem i srce počne da mi lupa (što proizvodi osećaj vrtoglavice).
Mogu da lažem a da se ne primeti, čak dobar sam lažov, ali po cenu da se onesvestim.

Prezirem laž!Ne koristim se lažima inače...ali umem vešto prećutati istinu. :andjeo:
Nisam neiskrena po prirodi, ali nisam ni "otvorena knjiga"!

• Voli
Reactions: DUH

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.606

Ti ne mozes da iznosis misljenje o sebi...to je totalno obmana...
Pitanje je sta je tu tacno kod ovog sto si napisala, a da uopste ne ukljucujem svoju forenziku, koja bi svasta rekla...
Tako da je ovo wannabe tema....
Kao kad bih ja otvorio temu , ljudi kako spreciti zene da seku vene zato sto ne mogu da prime ceo....mada to nije primer za moj wannabe, ali je neciji wannabe tema...nekog muskarca npr...Moja wannabe tema bi bila kako najbrze da ubedim 4 zene da zivimo u poligamnom braku.....pristaju na 2, malo teze na tri , ali na 4 vec kategoricki odbijaju takvu vezu...

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.606
Ja ne volim da lazem, to se vidi na direktnim ili indirektnim povezanim situacijama, ali to su spanska sela za tebe pa ti necu ni dokazivati niti pisati o tome...
Ali sto se tice samog laganja, posto vec ne volim da lazem, znaci da tada moram da lazem, a to znaci da sam rascistio sa tim....Mislim da nemam ni povecanje pritiska ni ubrzanje pulsa ni nista....
Ja sam imao kao trening 7 dana kao u gestapou testiranja po ceo dan....lampa uperena u tebe i pisi izjavu dogadjaja...bez mucenja samo psiholoski efekat vremena i odnosa prema laganju....a nebitna stvar je bila u pitanju....Nije tu ustvari bio trening nego su resili nadredjeni da pobede, a po dosijeu nisu imali sanse....
Pa njima zanimljivo , a ja treba da procenim kad je dosta sa tim igricama..

Ljudi imaju jako pogresne vizije o tome sta je savest i o tome sta je griza savesti kad urade nesto lose ili npr slazu....to su idealizacije koje oni sebi ispricaju ili stvore, a nema veze sa stvarnim psiholoskim efektima...
Ali ko sam ja da sad objasnjavam boraniji da vidim da lazu i prenemazu...

Jeste li ikada videli kad dobar lazov shvati da je otkriven, to traje oko 1/4 sekunde....
A kad ne shvati ali pokupi da se nesto desilo sto je lose po njega...

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.606
Na pravnom , na pozdiplomskim za policijskog inspektora postoje predmeti ili su postojali , koji uce inspektora kako se manifestuje laganje na telo , tj ti signali psihosomatske prirode, mada nije to adekvatna rec....adekvatnija je neverbalna komunikacija u lazima.....dok ovo psihosomatsko je licno dozivljavanje sopstvene lazi....

Ja kod licnog dozivljavanja sopstvene lazi kod ljudi delim ljude na dva tabora, ruski i americki...
Ruski kad laze kaze npr , jaoj bolestan sam moram kuci a zeli da pobegne sa posla, medjutim , sebe ubedjujuci bez ikakve potrebe da mu stvarno nije bas dobro ....i na kraju izazove da mu stvarno nije dobro....samonabedjivanje i licno moralno opravdavanje..

Americki je kad bezocno zna zasto je slagao....znaci brate hocu slobodan dan da razbucam komsinicu , muz joj vozi turu po inostranstvu , necu ni na posao jer joj se ostrim odavno...

To bi bilo to psihosomatsko gledanje na laz.....
Ali bi bilo pogresno kao sto srbi uglavnom rade, da se na osnovu te podele donose zakljucci ko je dobar covek a ko los, ko moralan a ko nije i ko voli da laze a ko ne voli....

georgejune

Starosedelac
Poruka
159.711

Ne nemam nikakav problem u komunikaciji posto su ljudi retosi

Сале

Buduća legenda
Poruka
47.779

Kao da mi sva krv krene u mozak, za nesvesticu si upravu

• Podržavam
Reactions: DUH

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.