Psihometrija - " Teleskop za proslost "

blobanja01sc9.jpg


Kada bi se lobanji odstranila vilica, ostala bi polulopta (ne savršena, ali oblik najpribližniji polulopti)
I to naravno popunjava mozak.

Sad, o kakvim je tu usnim dupljama reč, koje ulaze u lobanju? I gde tu, između lobanje i mozga, ima mesta za nekakve antene ili izbočine, ja zaista ne znam.
 
Dakle, u svetlu tih činjenica kao i to da autor teme ne zna odgovoriti na najjednostavnijka pitanja, uz informaciju da je psihometrija naučni naziv za jednu od grana psihologije, moram da zaključim da je psihometrija onakvu kakvu je autor teme postavi, čista fantazija, patka i folirancija.

Ubedite me u suprotno inteligentnim argumentima.
 
Da se vratimo na temu. :)

Evo šta sam pronašla:

Amazing Examples

Stefan Ossowiecki - This Russian-born psychic is one of the most famous psychometrists. Ossowiecki claimed to be able to see people's auras and to move objects through psychokinesis. His psychic gifts enabled this chemical engineer to locate lost objects and missing people, and he assisted in several criminal investigations. In 1935, he participated in a test of his psychometric powers - a test devised by a wealthy Hungarian named Dionizy Jonky that involved a sealed package. Jonky stipulated that this test was to be conducted eight years after his death. (Jonky and Ossowiecki did not know each other.) First, 14 photographs of men were placed in front of Ossowiecki, one of which was of Jonky. Ossowiecki picked out the correct photo. Next, Ossowiecki accurately described many details of Jonky's life and correctly identified the man who held the package for the past eight years. Finally, Ossowiecki was presented with the sealed package Jonky had prepared before his death. Ossowiecki touched the package and concentrated. "Volcanic minerals," he said. "There is something here that pulls me to other worlds, to another planet." Oddly, he also sensed sugar. Inside the package was a meteorite encased in a candy wrapper.

In later experiments, Ossowiecki performed remarkable psychometric feats with archeological objects - a kind of psychic archeology. These tests were conducted by Stanislaw Poniatowski, a professor of enthology at the University of Warsaw who could verify the accuracy of what Ossowiecki "saw." While holding a 10,000-year-old piece of flint, Ossowiecki was able to describe in amazing detail the lives of the prehistoric people who made it. In other tests he provided similar descriptions of people who lived as long ago as 300,000 years. Some of the information he provided was not even known by experts at the time, but confirmed by discoveries years later!

Ossowiecki described his visions as being like a motion picture that he could watch, pause, rewind and fast-forward - like a videotape or DVD!

Još na:
http://paranormal.about.com/cs/espinformation/a/aa063003_3.htm
 
Da se vratimo na temu. :)

Evo šta sam pronašla:



Još na:
http://paranormal.about.com/cs/espinformation/a/aa063003_3.htm


Ma imam i ja dosta i imena i dokaza da oni zaista postoje u knjizi iz koje sam saznao dosta o njima, nego me mrzelo da pisem sve u uvodnom postu... Jer, price su zaista duge, pa cu kada budem imao vremena prepricati mnostvo toga iz knjige...

Sal, na tvoje komentare se ne obazirem vise, pricaj koliko oces i sta god hoces, zaista nemam nameru da svoje vreme tracim na osobe poput tebe... :bye:
 
Bilo je ideja da moze da se opise covekova licnost na osnovu izbocina na lobanji. A onda znamo da na licnost uticu razliciti faktori (od testosterona dok je fetus, aktivnosti jedine u odrastanju, socijalne aktivnosti itd) i niko nikad nije nasao vezu sa oblikom lobanje tako da je ovo def stupidnost -.-
 
pa stavi i prosvetli nas :)

pazi, nikada ne ubedjujem ljude u nesto ako vidim da ne veruju u to, ja bih ti mogao izneti 300 dokaza, ti ces reci da je svaki lazan... ;)
da ti trazim nesto, necu. preca posla svakako imam...
ono sto ti mozes da radis je da sam malo posmatras ljude, oblike njihovih glava i slicno... uocices svakako nesto...
I ne mozes mi reci da nikada nisi imao odredjeni osecaj o osobi samo sto joj vidis facu? Sva sreca pa podsvest radi za tebe... :)
 

Back
Top