Quantcast

Psiholozi u Danskoj

kosticevan

Početnik
Poruka
1
Zdravo! 😊
Idem u gimnaziju, i nakon toga želim da upišem psihologiju. Svesna sam da u našoj zemlji, a i ni u svetu, ta profesija nema baš najsvetliju budućnost... Međutim, na par mesta sam našla da su psiholozi malo traženiji na Skandinaviji. Konkretno sam zainteresovana za Dansku, jer sam videla da Filozofski fakultet u Beogradu vrši razmenu studenata sa Univerzitetom u Kopenhagenu.
Bila bih zahvalna ako biste mi rekli koliko su psiholozi tamo traženi, kako žive, i šta je meni kao strancu potrebno da bih se tamo zaposlila.
Inače, plan mi je da idem na razmenu studenata tokom studiranja ovde, i da završim master tamo. Mislim da bih time donekle olakšala. Mada, znam da je i sam poduhvat upisivanja master studija tamo zahtevan.
Hvala unapred! 😊

canavaro

Zainteresovan član
Poruka
271
...ali mislim da treba da razmislis o svojim planovima, dok ne bude kasno! jesi jos mlada, ali ne toliko mlada da ne mozes da vidis kako danas fukcionise svet. zivi se on novca, ne od ljubavi ka nekom zanimanju! mani se psihologije, neces se od toga leba najesti. mozda neko ko je u nekoj razvijenoj zemlji rodjen, tamo zavrsi studije i to to radi.. ali ti kao stranac da se negde bavis psihologijom… naucna fantastika! razmisli o zanimanjima i studiranju necega od cega ces moci sebi da obezbedis lagodan zivot, a posle u slobodno vreme izucavaj psihologiju do mile volje.
po mom misljenju samo teski retardi mogu da upisu arheologiju, psihologiju, filozofiju, sociologiju, istoriju, istoriju umetnosti, knjizevnost, jezike tipa bugarski, albanski, arapski, turski, itd. i unapred sebe osude na nezaposlenost ili u najboljem slucaju rad u skoli za 40.000 din (ovi sa ovim debilnim jezicima, ne mogu ni to)!

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.