Quantcast

Psihologija seksualnosti

forum romanum

Domaćin
Poruka
3.056
U prvom redu hvala postavljacu za trud da se sav ovaj pisani materijal dostavi!

Izvinjavam se ako se vec o ovome sto cu da pitam debatuje(nemam vremena da citam sve, samo uvodne postove postavljaca)
pitanje za postavljaca a i ostale:

- u kojoj meri sva ova saznanja, svo ovo prevodjenje u svest ili sva ova mentalizacija utice na kocenje spontanosti u komunikaciji?
da li cete sutra bilo kada da se koncentrisete na svoje drzanje, upravljajuci ga (svesno, naravno, a kako bi drugo)prema znanju, sta ce da radi u vama onaj deo vas koji bi nekim svojim drugacijim , nazovi stavom da se ponasa drugacije, gde cete to, u koji podrum, u koji kavez, gde sa tim?
Kada cete da se ponasate spontano ako na svakom mestu i uvek gledate da "ostavite utisak" kakav vam za nekog vraga a u odnosu na nekog treba?

Ili recimo, sve smo ovo ionako "zaboravili", cim smo procitali.
da li je bas tako?

Pre 20ak dana sam bila prisutna u jednoj grupi gde je jedna pametnica drzala mladima slovo o drzanju, "citajuci" ih, psiholoskom tumacenju dosledno.
Bilo je jako neugodno gledati te mlade ljude,
kao na osudjenickoj klupi,
gde im ona toboz "cita misli, stanja i zbivanja" unutar njih.
i tu je promasila 80% toga, minimum.

moje pitanje je: cemu to?
KO je taj koji IMA PRAVO da ocekuje da se mi osecamo, mislimo ovako ili onako?
Svi ti intervjui za posao, ugovore su sprdnja ziva, rade ih sablonski toboz psiholozi koji su samo jos koji par zbrinutih sa biroa rada.

Time se samo ljudi uteruju u sablon, kao i horoskop.
Tacno vidis ko je "svoju ulogu" naucio napamet.
i ko je dobro uvezbao.
Kad izadje iz potrebnog prostora, iskoci iz shina.

Nista protiv teme a jos manje protiv postavljaca kao i svih onih koji se time odusevljavaju, samo, razmislite dobro o tome.
Kada SVI budemo "edukovani" kako da se drzimo(i sl.) TEK ONDA ce nas se citati kao bukvar ;)))

puno pozdrava i ne uzeto za zlo.
Naravno, mozete i kamenice na moj komentar, to je vec nesto drugo:)))

gost 39034

Elita
Poruka
20.783
GOVOR TELA

Čini se da su signali tela vrlo komplikovana stvar koju baš svako ne može naučiti. Ali naučnici nas uveravaju da baš i nije tako. Dovoljno je naučiti prepoznavati desetak tih signala da bi smo bili dobri čitači govora tela i vrlo uspešni u realizaciji želja.

U popularnom Penthouse Forumu svojevremeno je objavljeno i ovo istinito pismo:

„Imam 110 kilograma, visok sam, razvijen, mišićav mladić, pravi tip muškarca. Govore mi da izgledam kao filmski glumac. Nedavno sam bio na jednom žuru. Bilo je mnogo lepih devojaka, a među njima i nekoliko koje su mi se jako svidele. Plesao sam s njima, udvarao im se, ali ni s jednom nisam uspeo dogovoriti se za sledeći sastanak. Istovremeno, među ostalim gostima primetio sam i jednog žgoljavka sa naočarima, koji je bio pravi donžuan. Devojke su se rojile oko njega, a on je odabrao najlepšu i zajedno su otišli sa žura. U čemu je problem? Šta je on onako žgoljav imao, a ja ne?“

Odgovr je bio kratak:

„Reč je o onome što se naziva govorom tela. Taj, po vašim rečima žgoljavi mladić, znao je kako svojim rečima da izgovori ono što su devojke očekivale. A vi to uprkos svom izgledu niste znali. U tome je ključ neuspeha.“

Šala ili istina? U svakom slučaju ovo drugo.

Mada se ova činjenica čini na prvi pogled vrlo maštovitom i previše fantastičnom, istraživanja u SAD, Engleskoj, Nemačkoj i Francuskoj govore da stvarno postoji svojevrsni govor tela, kojim naše telo komunicira nezavisno od naše volje s drugim telima oko sebe. Naše telo svojim nesvesnim pokretima i držanjem okolini pokazuje ono što podsvesno stvarno mislimo. Ako se i može lagati rečima, pokretima se ne može!

I onaj ko zna pročitati takav govor, zna već unapred kako će osvojiti željenu osobu ili - u najgorem slučaju – šta može očekivati kao reakciju kad joj pristupi.
ne verujem ich u govor tela, niti obracam paznju na ono sto moje telo nekome toboze "govori"
ako ce neka budala da zanemari ono sto mu porucujem recima i da trazi ono sto zeli da cuje na osnovu toga dal zabacujem kosu ili da li nozne prste drzim uperene ka njemu, onda neka...njegov problem kad se grdno zahebe...

Kosminica

Aktivan član
Poruka
1.050
Smatra se da neverbalna komunikacija cini 60-90% nase svakodnevne komunikacije, i postotak varira od individue do individue. U neverbalnu komunikaciju se ubrajaju nacini izrazavanja, vokalna izrazavanja (tonalitet, boja glasa, itd.), zatim jezik tela, (gestikulacije, izrazi lica, polozaji tela). U mom poslu je vrlo bitno umeti citati i jezik tela jer radim sa ljudima i oni cesto dobrim delom dopunjuju i pojacavaju svoju verbalnu komunikaciju neverbalnom, ili pak daju kontradiktorne izjave, tj. lazu.
@Debeljuca - ako ce neka budala da zanemari ono sto mu porucujem recima i da trazi ono sto zeli da cuje na osnovu toga dal zabacujem kosu ili da li nozne prste drzim uperene ka njemu, onda neka...njegov problem kad se grdno zahebe...
Nije poenta da zanemari ono sto ti usmeno porucujes, vec da proveri da li ti to stvarno mislis. Iz mog iskustva neverbalna komunikacija je najcesce dopuna verbalne.
@ tema - vrlo je bitno citati jezik tela jer ono reaguje podsvesno na potencijalnog partnera, pa cak i kada smo toga svesni i kada je to drustveno neprihvatjivo pa se trudimo to da sakrijemo (neko u vezi ili braku, velika razlika u godinama i svastanesto.)

gost 39034

Elita
Poruka
20.783
Smatra se da neverbalna komunikacija cini 60-90% nase svakodnevne komunikacije, i postotak varira od individue do individue. U neverbalnu komunikaciju se ubrajaju nacini izrazavanja, vokalna izrazavanja (tonalitet, boja glasa, itd.), zatim jezik tela, (gestikulacije, izrazi lica, polozaji tela). U mom poslu je vrlo bitno umeti citati i jezik tela jer radim sa ljudima i oni cesto dobrim delom dopunjuju i pojacavaju svoju verbalnu komunikaciju neverbalnom, ili pak daju kontradiktorne izjave, tj. lazu.
@Debeljuca - ako ce neka budala da zanemari ono sto mu porucujem recima i da trazi ono sto zeli da cuje na osnovu toga dal zabacujem kosu ili da li nozne prste drzim uperene ka njemu, onda neka...njegov problem kad se grdno zahebe...
Nije poenta da zanemari ono sto ti usmeno porucujes, vec da proveri da li ti to stvarno mislis. Iz mog iskustva neverbalna komunikacija je najcesce dopuna verbalne.
@ tema - vrlo je bitno citati jezik tela jer ono reaguje podsvesno na potencijalnog partnera, pa cak i kada smo toga svesni i kada je to drustveno neprihvatjivo pa se trudimo to da sakrijemo (neko u vezi ili braku, velika razlika u godinama i svastanesto.)
pa, iz mog iksustva nije
par puta mi se desilo da sam nekim ljudima govorila ono sto zaista mislim, a oni mi kasnije kazu "ali, zabacivala si kosu dok si mi to govorila, sto je znacilo da me zelis, iako si pricala suprotno"
vazi...:roll:
sto s emene same tice, ako cu da nekome verujem ne na osnovu onoga sto govori, nego na osnovu onoga dal mu s ereci slazu sa polozajem lakta, onda cu odmah da batalim takvu osobu
sva sreca pa nisam diplomata ili spijun pa da moram da se oslanjam na neverbalne "izjave" vec samo na ono sto mi ljudi zaista kazu ;lol:

Boxy83

Početnik
Poruka
1
Bas me znima kako bi neki od vas protumacili da vas neko onako bez nekog razloga obema rukama sljepne po spoljnjoj strani butina? Meni se to dogodilo i prosto sam ostala zatecena jer od te osobe nisam ocekivala tako nesto. Molim nekog da prokomentarise takvu situaciju. :roll:

faraonn

Elita
Poruka
16.186
GOVOR TELA

Čini se da su signali tela vrlo komplikovana stvar koju baš svako ne može naučiti. Ali naučnici nas uveravaju da baš i nije tako. Dovoljno je naučiti prepoznavati desetak tih signala da bi smo bili dobri čitači govora tela i vrlo uspešni u realizaciji želja.

U popularnom Penthouse Forumu svojevremeno je objavljeno i ovo istinito pismo:

„Imam 110 kilograma, visok sam, razvijen, mišićav mladić, pravi tip muškarca. Govore mi da izgledam kao filmski glumac. Nedavno sam bio na jednom žuru. Bilo je mnogo lepih devojaka, a među njima i nekoliko koje su mi se jako svidele. Plesao sam s njima, udvarao im se, ali ni s jednom nisam uspeo dogovoriti se za sledeći sastanak. Istovremeno, među ostalim gostima primetio sam i jednog žgoljavka sa naočarima, koji je bio pravi donžuan. Devojke su se rojile oko njega, a on je odabrao najlepšu i zajedno su otišli sa žura. U čemu je problem? Šta je on onako žgoljav imao, a ja ne?“

Odgovr je bio kratak:

„Reč je o onome što se naziva govorom tela. Taj, po vašim rečima žgoljavi mladić, znao je kako svojim rečima da izgovori ono što su devojke očekivale. A vi to uprkos svom izgledu niste znali. U tome je ključ neuspeha.“

Šala ili istina? U svakom slučaju ovo drugo.

Mada se ova činjenica čini na prvi pogled vrlo maštovitom i previše fantastičnom, istraživanja u SAD, Engleskoj, Nemačkoj i Francuskoj govore da stvarno postoji svojevrsni govor tela, kojim naše telo komunicira nezavisno od naše volje s drugim telima oko sebe. Naše telo svojim nesvesnim pokretima i držanjem okolini pokazuje ono što podsvesno stvarno mislimo. Ako se i može lagati rečima, pokretima se ne može!

I onaj ko zna pročitati takav govor, zna već unapred kako će osvojiti željenu osobu ili - u najgorem slučaju – šta može očekivati kao reakciju kad joj pristupi.

...Vudi Alen...de Vito...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.