Quantcast

Psihologija seksualnosti

Stroncijum

Elita
Poruka
15.164
lepa tema..ali zaista se svodi na..praznu pricu..sa gomilom tipicnih americkih novokomponovanih "how to" fora i fazona koji imaju za cilj samo da donesu ekonomsku dobit svom kreatoru..

bas danas citam u novinama hrvata koji napravio lovu sa knjigom ..u fazonu "kako se obogatiti"
phe
How to get yourself a super hot model looking woman in three easy steps

Step one

Buy yourself a Ferrari

:rotf:

cikProbaj

Gost
Poruka
33
bRu zLi rece mi da pogledam malo i ovu temu i evo mog iskustva do sad:
pravila u M Z odnosima postoje ko ih je utvrdio ne znam, al znam da sam se ja namucio dok sam skonto da uopste postoje pa posle i dok sam provalio koja su neka od njih:
1.iz mog iskustva zena uvek da doznanja da si joj simpatican, ako ne da nisi joj simpatican.
2.ako zena ne da doznanja mos da obrnes nebo i zemlju al dzaba.
3.ako ti da do znanja da li tim govorima tela ili cim ti ja vec znam, onda moras dalje da igras po pravilima da bi sve ispalo kako treba, npr moras ti prvi da pridjes.
4.U vezi je izgleda uvek nekom vise stalo do veze nego onom drugom, nado sam se da nije tako ali izgleda jeste i uvek je bolje da ti budes taj kome je manje stalo jer onda drzis stvari pod kontrolom.

nadam se da nisam omasio temu imali bi mozda jos ali to je ukratko

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.382
bRu zLi rece mi da pogledam malo i ovu temu i evo mog iskustva do sad:
pravila u M Z odnosima postoje ko ih je utvrdio ne znam, al znam da sam se ja namucio dok sam skonto da uopste postoje pa posle i dok sam provalio koja su neka od njih:
1.iz mog iskustva zena uvek da doznanja da si joj simpatican, ako ne da nisi joj simpatican.
2.ako zena ne da doznanja mos da obrnes nebo i zemlju al dzaba.
3.ako ti da do znanja da li tim govorima tela ili cim ti ja vec znam, onda moras dalje da igras po pravilima da bi sve ispalo kako treba, npr moras ti prvi da pridjes.
4.U vezi je izgleda uvek nekom vise stalo do veze nego onom drugom, nado sam se da nije tako ali izgleda jeste i uvek je bolje da ti budes taj kome je manje stalo jer onda drzis stvari pod kontrolom.

nadam se da nisam omasio temu imali bi mozda jos ali to je ukratko

E bas to.....:ok::ok::ok::ok::ok::ok:

gost 170870

Aktivan član
Poruka
1.419
psihologija muške seksualnosti:
Rule number one:

never criticize.

- Even if it's constructive?
- Never.
Men are incapable of growth, change or progress.
For men, self-improvement ends at toilet training.

And rule number two:

laugh at whatever he says.

- What if what he says isn't funny?
- That's irrelevant.
- A fake laugh is like a fake orgasm.
- A fake orgasm is good?
No, but a fake orgasm
is better than no orgasm at all.
- A fake orgasm is no orgasm.
- Only to you.:D

Rule number three:

men are very visual.

- We have to change your look.
- What's wrong with my look?
Abby, you're a very attractive woman,
but you are completely inaccessible.
You're all about
comfort and efficiency.
-What's wrong with comfort?
-Well, nothing,
except no one wants to **** it.

...tight jeans and some bras
that'll make my friend's breasts...sit up and say hello.
- They're not saying hello now? What are they saying?
- They're giving more of a passing nod...rather than an outright greeting.

Length is very important.We need short enough to see some
thigh, but not so short to see vag.
- Vag says you're trying too hard.
- You think?
Jeans are all about the curvature of the ass.
You've... Well, you've got
the raw materials.

Now all you need is the proper presentation.

Rule number four:

never talk about your problems...

..because men don't
really listen or care.

- Some men care.
- No, some men pretend to care.
When we ask you how you're doing,
it's guy code for: "Let me stick my dick in your ass."
Oh, I know you think Colin is
above it all, but trust me, he's a guy.
If he's even remotely into you...he's probably thought about
your orifices at least 10 times.

-I love how you assume all men are as perverse as you are.
-Oh, I don't assume. I know.

I don't wanna be perceived as a bimbo. I mean...

And I don't want you to be a bimbo.
You have to be two people: the saint and the sinner.
The librarian and the stripper.
On the one hand, you have to push the guy away with a cold indifference...on the other, you have to be
a sexually teasing tornado.

- Now, we have to teach you flirting.......
Deo iz filma The ugly truth
Preporučujem:)
odlična komedija

ranjeni Zoro

Elita
Poruka
21.589
jesam i to nevidjeno kad se ljudi a posebno zene tipoloski predstavljaju...

verovatno zbog toga što su neki drugi ljudi posmatrali vekovima neke druge ljude i pri tome zapazili "tipove". A sad ćeš ti za 5 minuta na to da pljucneš nekom zlatiborskom logikom, pa da..

svaka zena je specifikum za sebe i sto kod jedne neki pokret znaci odgovor na flert kod druge moze biti znak prezira ili odbojnosti.

pitaj malo prodavce cipela i garderobe o tim specifikumima, pa javi šta kažu

da psiholozi poznaju zene kao sto se ovde predstavlja bili bi kazanove a ne psiholozi.

biće da nisi sreo mnogo psihologa
evo,uči

problem sa psiholozima je i taj da kad krenu u osvajanje neke zene posmatraju je po pravilu terapeutski a ne kao emocionalnu jedinku kod koje nema klisea ponasanja oko kojih se ovde trosi vreme. mogu da navedem desetine primera kada je zena imala sve manifestacije nabrojane iznad a da uopste nije bila zainteresovana za drugu stranu kao i potpuno suprotne situacije gde nisu ispoljavale nijedan pomenuti gest ali se desavalo suprotno... ali posto ja nisam psiho moje misljenje nema tezinu.

ne, tvoje mišljenje nema težinu jer nisi naveo te desetine primera i što provejava tvoj neuspeh u muvanju žena, te i bes zbog istog.

sakatost i coravost nemaju blage veze sa tvojim postom. text nije glup vec je jednostran i naivni ce ga drzati kao magna kartu u ophodjenju sa zenama gde ce se pogubiti pravilna identifikacija gestova i to sa obe strane ako je doticna dama citala nesto slicno o muskarcima. kad se krene u filozofiju oko emocionalnih veza to je ravno cernobilu onog prirodnog emotivnog zanosa u njima.

uočio si neki prirodni emotivni zanos kod ljudi? Na osnovu čega?
......

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.382
Navata li ti neku na osnovu onih pisanija s pocetka? :think:
Nije humano koristiti nauku u cilju...hm zna se....

Posle treba da razmisljam dal sam toliko dobar frajer lep i sexy gradjen pun vrlina ili sam dobar psiholog....:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf::rotf:

Ja drugacije testiram....Pravim najvecu budalu i idiota od sebe i koja to izdrzi i voli me uprkos svemu tome ta je prava i onda dobija nagradu - pravog mene

:heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart:

Lijevi bubreg

Zainteresovan član
Poruka
391
8. MUŠKI SIGNALI

1. Pogledao vas je tri puta zaredom

Psiholozi tvrde da je prvi pogled uvek informativnog karaktera. Ljudi gledaju druge oko sebe jer
su im se našli u vidnom polju. Drugi pogled je odmeravanje, jer je shvatio da je u pitanju
žensko. Ali, ako vas pogleda i treći put, znači da je zainteresovan.

2. Okrenuo je stopala ka vama

Ukoliko nam je neko privlačan, nesvesno ćemo uperiti svoje ruke, ramena, stopala ili noge ka
njemu. Obratite pažnju na grupu muškaraca dok pored njih prolazi privlačna devojka. Čak i ako
sede sa svojim devojkama, nesvesno će ipak stopala biti okrenuta ka devojci koja im se sviđa.

3. Dodiruje svoje lice dok vas gleda

Muškarac koji je zainteresovan za devojku sa kojom razgovara prstima će preći preko svog
obraza, dodirnuti uvo i počešati se po bradi. Takva reakcija je povezana s uzbuđenjem,
nervozom i željom da se tim gestom "dotera" i skrene pažnju na sebe.

4. Oči mu se kreću "u trouglu"

Kada gledamo nekoga s kim nismo bliski, obično nam se pogled zadržava na njegovim očima.
Kada razgovaramo sa prijateljem, pogled će nam se sa njegovih očiju povremeno spustiti i do
usana. Međutim, ako je u pitanju flert, pogled muškarca će obuhvatati mnogo veći deo tela
svoje sagovornice.

5. Gnječi limenku ili plastičnu flašu

Kada je muškarac zainteresovan, počeće da se igra kružnim predmetima, jer ga oni podsećaju
na ženske grudi i druge oble delove tela. Stiskanjem konzerve će izraziti svoje podsvesne želje.

ŽENSKI SIGNALI

1. Podizanje obrva

Psiholozi su ustanovili da je gest nesvesnog podizanja obrva siguran signal da se u našem
vidokrugu nalazi osoba koja nam se dopada. Ukoliko muškarac uzvrati na isti način i brzim
pokretom podigne obrve da bi vas što bolje osmotrio, znači da su simpatije obostrane.

2. Igranje garderobom

Kao i muškarac koji skida nevidljive mrvice sa svoje košulje ili pantalona, i žene se ponašaju
isto kada primete nekoga ko im se dopada; počinju da zatežu majicu, da uklanjaju nepostojeće
trunčice prašine sa suknje... I žene, kao i muškarci, u tom trenutku žele da izgledaju
besprekorno, kako bi što pre i što lakše osvojili osobu koja im se dopada.

3. Pokazivanje ručnih zglobova

Ako neko otkrije svoje zglobove, znači da je otvoren i iskren, ali i da je seksualno zainteresovan
za drugu osobu. Ustanovljeno je da su ručni zglobovi erogene zone, verovatno zato što su žene
nekada davno nosile mnogo konzervativniju garderobu, pa su ručni zglobovi bili jedini otkriveni
delovi tela. Ukoliko još i mašete rukama, sigurno je da želite da uđete u "njegov prostor" i da mu
dodatno skrenete pažnju na sebe.

4. Prekrštene noge

Što žena više puta prekrsti noge ispred muškarca, to je znak da je više zainteresovana.
Uostalom, nije li zbog takvog ponašanja Šeron Stoun u filmu "Niske strasti" proglašena
zavodnicom broj jedan na planeti?

5. Imitiranje njegovih pokreta

Ukoliko žena nesvesno počne da kopira pokrete muškarca koji je u njenoj blizini, to je siguran
signal da prema njemu nije ravnodušna. Imitiranje tuđih pokreta je psihološka igra zavođenja i
sigurno je da će prerasti u nešto konkretnije ako se obe strane odvaže na avanturu...
Ovo je nesto poput brace Troter(Dela i Rodnija)hahhhahahaha(ne ismijavam nego me samo potsjetilo na epizodu Only Fools and Horses

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.382
Ljubav i seksualnost

Svakom od nas je nešto drugo privlačno, nekima je bitan smisao za humor, drugima ponašanje, ali svima nama je bitan izgled koliko god mi to ne želimo priznati. Moda se mijenja, pa se tako i naš ukus mijenja i prilagođava. Ipak ono što nikada ne izlazi iz mode su bogatstvo, slava i stalež. Međutim nisu samo ponašanje i izgled ključni za zaljubljivanje i seks. Tu su još i feromoni. Feromoni mogu biti vrlo moćni i efektivni. Zbog njih često puta muškarac i žena u vezi u isto vrijeme osjećaju seksualnu želju za partnerom bez obzira na to da li se partner nalazi u blizini ili ne. Ipak, ni feromoni ne mogu baš sve nadoknaditi. Osobna higijena, održavanje tjelesne kondicije i informiranost bitni su činitelji koji se ničime ne mogu zamijeniti. Isto tako nježnost i trud će uvijek biti pozicionirani na vrhu jer to je nešto što ostaje u lijepom sjećanju i uvijek želimo da se ponovi. Grubost nikada nije ugodna, a sigurno rezultira odbojnošću i izbjegavanjem.

Često se pitamo što to znači biti zaljubljen. Slušamo o zaljubljenosti drugih ljudi, čitamo pjesme i romane o sretnim i nesretnim ljubavima, ali da li smo u stanju prepoznati da li smo mi uistinu zaljubljeni? Svaka ljubav je drugačija. U ranoj fazi zaljubljenosti misli nas uvijek vode prema osobi koja nam se sviđa. Neki ljudi u toj fazi mogu postati dosadni sugovornici jer jedino o čemu mogu pričati je osoba u koju su zaljubljeni. Isto tako ljubav može biti i vrlo energična. Zaljubljena osoba je puna energije, sretna, ima osjećaj da je cijeli svijet njezin i da je sve moguće. Ali, ljubav može biti i uzrok usporavanja, zaljubljena osoba se osjeća utučeno, depresivno i nije u mogućnosti da išta učini osim da sjedi i razmišlja o onome koga voli. Ljubav može zatočiti osobu u maštanje i biti bijeg iz realnog svijeta, ili može biti inspiracija i stvoriti novo značenje i svrhu realnosti. Bilo skrivena ili javna ljubav, ona navodi muškarce i žene da stvaraju, grade, rade stvari za koje nikad nisu ni sanjali da mogu - od osobnih uspjeha do javnih priznanja. Ali postoji i tamnija strana ljubavi koja je mnoge otjerala u smrt, očaj, depresiju i tugu.

Kada se jednom nađete u jednom od tih stanja, uvijek postoji sitna sumnja da li je to ljubav ili samo seksualna privlačnost. Postoje tri faze ljubavi; zaljubljivanje, zaljubljenost i ljubav. Zaljubljivanje je kada su svi osjećaji izmiješani i kada su nam misli okupirane samo jednom osobom. Zaljubljeni ste kada osjećate da je osoba samo vaša i kada ste uvjereni da nećete preživjeti ako je izgubite. Ljubav je zadnja faza u kojoj znate sve partnerove strahove i vrline, kada mu opraštate sve pronalazeći zadovoljavajuća objašnjenja. Zaljubljivanje može trajati nekoliko tjedana ili mjeseci, zaljubljenost može trajati još nekoliko godina ali prava ljubav je ono što vezu čini trajnom.

Prema zapadnjačkoj kulturi muškarci i žene različito doživljavaju ljubav. Muškarci su više orijentirani na seks i često puta više vole izaći sa drugim muškarcima nego sa partnericom. Žene zato žele samo romantiku i nježne trenutke. Vrlo često se takvo ponašanje tumači time da muškarac drugačije doživljava ljubav nego žena, ali vjerojatnije je da je to samo rezultat utjecaja društva koje je stvorilo pravilo po kojem muškarac uvijek mora biti macho.

Ponekad se pitamo zašto smo se zaljubili baš u tu osobu. Ljudi se vrlo često zaljubljuju u osobe koje imaju sličnu prošlost ili neke osobine kao i oni. Takva privlačnost može biti uspješna, ali ponekad i vrlo opasna. Velik je broj muškaraca i žena čiji partneri ih iskorištavaju i s kojima uopće ne izgledaju sretno, ali su opet s njima. Jedan od razloga zašto se žene zaljubljuju u pogrešnog muškarca je zato što očekuju da će biti uzbudljivo. Što im više stvari partner zabrani to će njima biti uzbudljivije to raditi. Ali seks sa agresivnim partnerom je ipak puno ozbiljniji problem. Ima puno razloga koji utječu na ostanak u vezi sa agresivnim partnerom. Jedan od čestih razloga je nisko mišljenje o samome sebi, stoga vjerujemo da smo kaznu i zlostavljanje zaslužili. Ako smo odrasli u okruženju u kojem su nas uvijek ponižavali i omalovažavali, postoji velika mogućnost da ćemo naći partnera koji će to nastaviti. Isto tako može se desiti da nađemo partnera koji će se ponašati prema nama jednako loše kao što mi mislimo o sebi. Takve veze su gubitak vremena i energije, a što je još važnije mogu biti jako opasne. Ako u takovoj vezi ima djece, postoji velika mogućnost da i ona postanu agresivna i da imaju vrlo nisko samopoštovanje i samopouzdanje. Najbolje je takve veze prekinuti što prije i tako svesti posljedice na minimum.

Postoji i opsesivna ljubav. Opsesivno zaljubljena osoba zaljubljena je u fantaziju koja je smještena u živu osobu. To može biti netko koga viđa u prolazu, a s kim u stvari ima jako malo zajedničkog. To isto tako može biti osoba iz časopisa ili sa televizije. Ako se opsesivno zaljubljene osobe uspiju približiti osobi koja ih interesira vrlo se često razočaraju ili budu odbijeni. Opasna opsesija je kada se izmiješaju stvarnost i mašta. Neki ljudi pribjegavaju tome ako im je veza neuspješna, a ne vide način da je drugačije promjene. Da se riješi takva situacija potrebno je realno sagledati situaciju i pomiriti se sa činjenicom da nitko nije savršen. Prava ljubav je kada možete vidjeti sve vrline i mane i prihvatiti ih kao dio osobe koju volite.

Ipak, ljubav i seks ponekad mogu biti i loši za partnere. Većinom su za dobar osjećaj pri zaljubljenosti i dobar seks odgovorni endorfini, koje proizvodi tijelo kada poraste strast. Ponekad ljudi riskiraju svoje karijere, ugrožavaju brakove i zaboravljaju na humanost upravo radi endorfina o kojem postaju ovisni. Savjetnici i stručnjaci koji pokušavaju izliječiti ljude od takve vrste ovisnosti tvrde da takva ovisnost može biti jako opasna, jer ovisnici nakon nekog vremena ne biraju način kako će zadovoljiti svoju potrebu. Kada se pokušava otkriti seksualna ovisnost bitno je razlikovati pojmove seksualna ovisnosti i ovisan seks. Ovisan seks je kada netko koristi seks da iskaže svoju ljutnju, da se osjeća moćnim i da sakrije osjećaje. Seksualna ovisnost je kada se ljubav i seks uklapaju u oblik ponašanja koji daje osjećaj moći i kontrole. Jedna od pretpostavki zašto nastaje seksualna ovisnost je zlostavljanje u djetinjstvu, bilo ono psihičko, fizičko ili seksualno.

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.382
Masturbaciju možemo definirati kao seksualnu stimulaciju odnosno samostimulaciju kojoj nije jedini cilj postizanje orgazma. Podrijetlo same riječi nije u potpunosti jasno. Prije se smatralo da svoje izvorište ima od grčkog manus (ruka) i stupro (uprljati). No, znanstvenici novijeg doba smatraju da riječ masturbacija vuče grčki korijen od riječi mezea (genitalije) i da joj je originalno značenje "uzbuditi genitalije".

S masturbacijom se obično počinje vrlo rano - u djetinjstvu i često se pojavljuje i kod muškaraca i kod žena tijekom cjeloživotnog razdoblja. Iako je masturbacija zastupljena kod velike većine pojedinaca, pa i pripadnika životinjskog svijeta, na nju se ne gleda s odobravanjem. S evolucijskog stajališta masturbacija se smatra nepoželjnom. Iako u Bibliji nema jasne zabrane ove seksualne aktivnosti, i židovska i kršćanska religija na nju gledaju kao grijeh.

U početku se masturbacija smatrala neprirodnom aktivnošću jer nema reproduktivnog smisla, da bi danas dobila znatno negativniju konotaciju, opisujući je kao samo-zlostavljanje, oskvrnuće tijela i sl.. Velikim dijelom možemo "zahvaliti" švicarskom liječniku Tissotu iz 18. stoljeća na negativnoj konotaciji masturbacije koji je masturbaciju smatrao bolešću koju treba liječiti. Smatrao je da svaka seksualna aktivnost opasna jer tjera krv prema glavi i premalo je ostaje za preostali dio tijela i na taj način živci i ostali vitalni organi propadaju.

Do vremena Kinseyevih istraživanja (pedesete godine prošlog stoljeća), javni i profesionalni stavovi o masturbaciji su se promijenili. Iako je pogled na masturbaciju znatno pozitovniji nego što je bio, i dalje ostaju neke sumnje:

*

Masturbacija je grijeh. Istraživanja su pokazala da religiozniji ljudi masturbiraju rjeđe od onih koji nisu religiozni odnosno onih koji se ne drže čvrstih religioznih uvjerenja.
*

Masturbacija je neprirodna. Brojna istraživanja ukazuju na postojanje masturbacije tijekom dojenačke dobi ili ranog djetinjstva. Masturbacija se nadalje nalazi i među životinjama. Sve ovo osporava činjenicu o njezinoj neprirodnosti.
*

Masturbacija je jedino prihvatljiva kao proces odrastanja, a osobe koje u odrasloj dobi masturbiraju su psihološki nezreli. Freudova teorija podržava ovakvo shvaćanje. No, Freudova teorija je ionako bazirana na studijama slučaja te ju je teško znanstveno generalizirati. Niti jedno znanstveno istraživanje nije potvrdilo da su osobe koje masturbiraju manje psihološki zrele od onih pojedinaca koji ne masturbiraju.
*

Masturbacija dovodi do stvaranja navike i može spriječiti razvoj zdravog seksualnog funkcioniranja. No, istraživanja pokazuju upravo suprotno - masturbacija je povezana s višim samopoštovanjem, boljom slikom o sebi i većim bračnim i seksualnim zadovoljstvom kod žena.

Važno je istaknuti da masturbacija može biti korisna i to pojedincima koji nemaju partnera jer pruža dostupnu i ugodnu seksualnu aktivnost. Ne smijemo zaboraviti niti osobe treće životne dobi. Masturbacija može biti korisna i pojedincima koji imaju veću seksualnu želju nego što ima njihov partner. Nadalje, masturbacija je često i zadovoljavajući način oslobađanja napetosti.

Ljudi koriste različite načine masturbacije. Masters i Johnsonova navode da nisu našli dvije žene koje bi masturbirale na potpuno jednak način. Iako muškarci pokazuju manje raznolikosti i više su slični u tehnikama masturbiranja, i kod njih postoje određene osebujnosti.
Masturbacija kod žena

Najčešći oblik masturbiranja kod žena je podraživanje dražice, Venerina brežuljka ili stidnih usana. Zanimljiva je činjenica da vrlo mali broj žena kao tehniku masturbiranja koristi umetanje određenih predmeta u rodnicu. Kinsey i suradnici navode da 20% žena koristi ovakav oblik masturbiranja, a Hiteova je u svojim istraživanjima pronašla da samo 1,5% posto žena koriste umetanje predmeta u rodnicu kao oblik masturbiranja. Većina žele vole ležati tijekom masturbacije, no neke ipak veće zadovoljstvo pronalaze u sjedećem ili stajaćem položaju. Istraživanje provedeno u Institutu Masters i Johnson na 265 žena u rasponu godina od 18 do 35 godine života pokazalo je da 48% žena masturbira podraživanjem dražice/stidnice rukom, 26% koriste umjesto ruke vibrator, 10% umeće predmete u rodnicu, 6% ih se trlja od neki predmet, 4% kao tehniku masturbiranja rabe pritiskanje prepona, 4% koriste masažu vodom. Istraživanja nadalje ukazuju da je polovina žena koje masturbiraju koristila barem jednom vibrator, a jedna četvrtina navodi da im je vibrator znatno bolja metoda nego neke druge.
Masturbacija kod muškaraca

Većina muškaraca masturbira tarući, milujući ili pumpajući trup penisa. Podraživanje mošnji ili direktno podraživanje glavića penisa je rijetko, ali neki muškarci koriste tehniku milovanja cijelog penisa pokretima gore - dolje dok neki masturbiraju uglavnom povlačući kožicu naprijed - natrag. Masturbacija kod muškaraca započinje polaganim dodirima, a s povećanjem seksualnog uzbuđenja povećava se brzina. U vrijeme nadolazećeg orgazma, pokreti maženja postaju najbrži. Tijekom ejakulacije neki muškarci usporavaju, drugi čvrsto stisnu penis, dok treći prekinu svako podraživanje. Razmjerno mali broj muškaraca koristi trljanje od neki predmet, ali ne tako mali broj muškaraca kao tehniku masturbiranja koristi guranje penisa u neki predmet kako bi simulirali snošaj. Naprave koje koriste muškarci se obilno reklamiraju i dostupne su u skoro svim sexy shopovima. Međutim, potreban je oprez prilikom korištenja ovih naprava, jer ih većina nije napravljena na adekvatan način. Tako je zabilježeno nekoliko slučajeva težih ozljeda penisa.

Novije spoznaje ukazuju da žene češće masturbiraju nego što su to činile u prošlosti. Neki od razloga su:

*

Negativni stavovi prema ženskoj masturbaciji su se ublažili, iako i danas među ženama postoji osjećaj krivnje ili srama radi masturbiranja.
*

Žene uče o masturbaciji u ranijoj dobi i s više detalja nego prije i to putem medija (časopisi, knjige, filmovi). No, rjeđe je masturbacija predmet razgovora među ženama nego što je to među muškarcima.
*

I muškarci i žene su svjesniji da je seksualnost pozitivna kvaliteta žena, nego što se to smatralo u prošlosti.

Iako broj žena koje masturbiraju raste, ipak su muškarci češće skloni toj vrsti aktivnosti (masturbiraju dva puta češće od žena). Jedno istraživanje ukazuje da tijekom prve godine studija 76,8% muškaraca masturbira, dok samo 41,8% žena masturbira. Do kraja studija, više od četiri petine muškaraca masturbira dok dvije petine žena masturbira. Muškarci češće masturbiraju tijekom srednje škole, nešto manje tijekom studija, dok je kod žena učestalost ista. Svega 3% muškaraca - studenata masturbira svakodnevno, 19% masturbira najmanje dva puta tjedno. 7% žena - studentica je navelo da masturbira barem dva puta tjedno, a niti jedna žena - studentica nije navela da masturbira svakodnevno.

U društvu postoje stereotipi da se u braku treba prestati masturbirati. Međutim, stvarno stanje je drugačije; 72% mladih oženjenih muškaraca masturbira te 68% mladih udanih žena. I među starijim bračnim parovima je masturbacija uobičajen oblik seksualnog ponašanja. Masturbacija može biti dobar način upoznavanja vlastitog tijela i vlastitih seksualnih potreba, što osobu uzbuđuje, a što ne, koji načini dovode do orgazma, a koji ne. Na taj način može se i poboljšati kvaliteta i zadovoljstvo seksualnim životom.

Iako i danas neke društvene strukture vole reći da masturbacija izaziva određene poremećaje i narušava zdravlje pojedinca, niti jedno relevantno istraživanje nije našlo dokaze za te tvrdnje.

Hoće li netko masturbirati ili ne stvar je osobne odluke; niti osobe koje masturbiraju niti osobe koje ne masturbiraju radi toga ne bi trebale osjećati sram, krivnju ili da rade nešto pogrešno. Stvar je osobnih potreba i želja i u skladu s tim, odluka leži u samom pojedincu hoće li masturbacija biti jedan od oblika seksualnog zadovoljstva ili ne.

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.382
koliko palamudjenja oko drkanja..covece nauka cela:dontunderstand:
Nego sta!

Psihologija je to!

I ja kazem zubaru i bre toliko palamudjenja i burgijanja preznoji se na stolici za tolicki zub a opet me boli !

Nas (psihologe) ne zanima ovde "drkanje" kao drkanje niti razvijanje misica podlaktice vec ona psihicka komponenta.......

Znaci nas ne zanima fizikalisanje nego da intelektualno otkrijeo zasto kao zbog cega......

Normalno da ne razumes i na stavljas te smajlije kad si neobrazovan......

Ni ja ne razumem zasto se krv vadi iz domalog prsta a ne iz palca na nozi pa ne zakeram medicinarima

Poslednja izmena:

Hedonista

Poznat
Poruka
9.338
Nego sta!

Psihologija je to!

I ja kazem zubaru i bre toliko palamudjenja i burgijanja preznoji se na stolici za tolicki zub a opet me boli !

Nas (psihologe) ne zanima ovde "drkanje" kao drkanje niti razvijanje misica podlaktice vec ona psihicka komponenta.......

Znaci nas ne zanima fizikalisanje nego da intelektualno otkrijeo zasto kao zbog cega......

Normalno da ne razumes i na stavljas te smajlije kad si neobrazovan......

Ni ja ne razumem zasto se krv vadi iz domalog prsta a ne iz palca na nozi pa ne zakeram medicinarima
tako je..treba prosirivati vidike..

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.382
za te stvari se ne cita nikaka knjiga vec se legne sa odabranom zenom i sve naucis dok si reqo qeqs :lol:

....ako je ona prava... naraFski :roll:
Sta stavljas ove smajlije sa precrtanjem ociju - :roll::roll::roll::roll::roll::roll: ???

Sta mi sad kao ovde lupamo zajedno na celu Sa Sigmundom Frojdom???

Ti ne shvatas da mi ovde ne pricamo o sexu kao o fizickoj tj motorickoj radnji nego o psiholgiji sexualnosti KAO INTELEKTUALNOM, MENTALNOM PROCESU KOJIMA SE BAVE PSIHOLOZI!

Nama nije u interesu da dobro vodimo sexualni cin niti da zadovoljimo partnere vec da proucavamo ovu oblast psihologije, i mozda utvrdimo neke relacije sa psihologijom licnosti, psihopatologijom itd!

Psiholog se ne postaje kad legdes sa zenom u krevet!
Ti tadis samo motoricki kao sto mamun krese majmunicu a nije ni svestan sta radi i zasto, nego samo ispoljava ID i svoje nagone prouzrokovane hormonima!

Porodicni psiholog nije samo onaj koji se ozeni/uda i napravi porodicu! Tako se ne postaje porodicni psiholog nego muz zena itd

Pedagog se ne postaje tako sto ce tvoj spermatozoid da oplodi jajnu celiju i da dobijes dete - sina ili cerku !

Tako se postaje roditelj,otac , majka a nikako vaspitac,pedagog, razvojni psiholog!

Razvojni psiholog se ne postaje tako sto PORASTES i izadjes iz zadnje faze razvitka, postanes i psihicki zreo i sad si RAZVOJNI PSIHOLOG!

Poslednja izmena od moderatora:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.