Psihologija politike, korupcije,mita, političara i naroda

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.401
......Evo opet nekih politickih događanja u nasoj zemlji pa me je to inspirisalo da otvorim temu.....Inace imam veliki broj ideja za otvaranje tema sa vremena na vreme, ali nemam bas vremena pa posle zaboravim....

Nadam se da ce borac za prava zivotinja razumeti temu u okviru psihologie i iz psiholoskih uglova i da je nece premestati na pdf politika s'obzirom da je neminovno da bude puno spam,trol i flame komentara jer se prica o :roll:politici:roll:
ALi ovde zapravo koliko god vam cudno zvucalo nece biti pricanja o politici direktno koliko o ljudima i o psihologiji homo sapiensa

3,2,1, poceli smo:


Svi nesto iscekuju 'bolje sutra", svi hoce neke "promene" , svi hoce da ne rade a da imaju para, svi hoce sve......

A koje to bolje sutra, koje to promene??
Jel znate kada ono kazu " Nem menjaj svet, promeni sebe prvo a ne da menjas sve za sebe"

Ja sam dosao do zakljucka da ko god dodje na vlasti i koliko god da bude posten ili neposten i nemoralan, narod (kao celina, generalizovano) ce kukati da ga skine i da ga smakne, zeleci "promene" zeleci bolje sutra......

Da li je ovo po psihologiji igracka odraslog coveka?
Kao sto i svi znaju koji imaju decu, deca su spremna da ne jedu nista nekoliko dana i da placu 2 dana uzastopno pa cak i da dobiju temperaturu i razbole se dok im NE KUPIS IGRACKU KOJU TOLIKO ZELI SADA, ODMAH! Vi pomislite pa hajde cim toliko trazi znaci vazno mu je to...Ali naprotiv cim je dobije - nekoliko dana i igracka je izgustirana, hoce novu hpoce drugu, hoce lepsu skuplju, bolju.....Kupis mu i drugu i opet ista situacija.....

Tako je i sa narodom i sa politicarima....Politicarii su igracke kojima se igra narod.... Nikada nisu zanimljivi duzi vremenski period....A sa druge strane i politicari se igraju narodom ali ne metaforicki nego stvarno :hahaha::rotf:

Hajde sada malo da analiziramo narod:
Naravno ok je traziti bolje od postojeceg, to je podsvesno urodjeno coveku to se naziva i visok stepen aspiracije ali:
- Hoces bolje? A zasto se ne potrudis da TEBI,TVOJOJ PORODICI I OKRUZENJU BUDE BOLJE? Utopijski politicari nece tebi mnogo pomoci da ti bude bolje?
Ako si do juce bio propalica i spavao ispod mosta sa 5 litra radze koju pijes, nece ti biti bolje ni sutra i dalje ces biti to sutra....Sta, mozda ce taj novi politicar reci Hej dajte da stipendiramo one pijanice ispod mosta, narkomane i neradnike???

Ja ne razumem zasto ljudi stalno kukaju na sve ostalo samo ne na sebe!
Sta si ti uradio kao pojedinac pa da popravis drzavu?
O tome nas uce jos u zabavistima ali ne nikako da to uradite.....
Mozda ste vi sitni i neprimetni kao i vasi postupci ali kamen po kamen palata...Kada bi svi uradili kao vi to bi bila veeelika razlika i promena.....

TAKO DA VI IMATE VELIKU MOC

-Da li bacate po ulici papirice i sl jednom recju smece? DA
-Da li gazite po travi i unistavate zelene povrsine? DA
-Da li prelazite pesacki na crveno i ugrozavate saobracaj i visestruke zivote? DA
-DA li ste do juce trovali sve nevine ljude koji ne puse svojim slabostima, porocima? DA


Ovo je samo mali broj primera kojih sam se setio da navedem da vas bacim u razmisljanje......Ovo nije nista gore od nekog politicara koji nesto rasproda i strpa pare u dzep....Ili zaposli celu familiju a vi odete na ulicu.....
Da dobro ste culi...Nije to nista gore.....

Svako sa stepenom svoje moci vrsi ekvivalentni stepen nemorala,nevaspitanja i zloupotrebe....
Znaci isto je - PIjandura je ukrati radzu na pijaci, metalo glodac ce ukrasti neku alatku na poslu, Masinski inzenjer ce ukrasti neku veliku masinu a politicar ce ukrasti tj rasprodati celo preduzece/fabriku i strpati kintu u svoj dzep!

Iz prilozenog fidimo da su oni svi ekvivalentni filozofski eticki i psiholoski.....Filozofski jer ilozofija ne poznaje milion evra i flasu rakije...Za filozofiju to moze da bude isto ili cak da rakija ima vecu vrednost....Eticki zato sto sva trojica imaju zakrzljali super ego do maksimuma, a psiholoski zato sto SVA TROJICA ULAZU U SVOJU AKTIVNOST MAKSIMUM NJIHOVIH PSIHOLOSKIH SPOSOBNOSTI!
Moze i politicar da ukrade radzu na pijaci kao pijandura, ali to nije njegov najveci psiholoski domet, najveci je drzava :mrgreen: Moze i MAsinski inzenjer da ukrade srafciger i strpa u svoj dzep ali nece srozavati super ego za tako male stvari! ON CE OSTVARITI PUNU PSIHOLOSKU SPOSOBNOST I UKRASTI MASINU, NACRTE, PLANOVE I SLICNO....Znaci ostvarice svoj psiholoski maksimum koji je uslovljen IQ-om, obrazovanjem, nemoralnoscu....

Znaci sva trojica su isti....Sad ce neki od vas bez dubljeg filosofskog razmisljanja reci "ne lupaj rasprodati drzavu i rakiju nije isto....Ali ipak jeste sa stanovista psihologije.....Da je pijandura politicar ON NE BI JURIO DA UKRADE RAKIJU NEGO DA UKLJUCI MASINE NA KOLUBARI DA RADE 24H DNEVNO PA I KAD NE RADE DA NAPLACUJE I DA STRPA PARE U DZEP....

ispisao sam jos mnogo toga ali sam kliknuo pogresno i sve izbrisao, ovo je bilo memorisano u notepadu jer mi se ovo cesto desava :mrgreen::evil: Drugi deo je skroz obrisan nazalost a bas sam se lepo raspricao o Sojicu i Panticu i tesnoj kozi - najbolji film ikada koji opisuje ovu temu!
 
Poslednja izmena:
Pantic i Sojic

U ovom filmu je Sojic prikazan kao los covek eng "bad guy" a Panti kao dobrica...
Mislim, ne branim ja Sojica ali Pantic nije mnogo bolji od njega....Nije on nikakav dobrica....

Sojic krade preduzece, Pantic krade toalet papir...:hahaha::rotf:
Kao sto sam govorio u prvom, uvodnom postu svako od njih ispunjava svoj maksimum mogucnosti potkradanja drzave....
Dalje, taj "posteni" Pantic se i kocka - hoce leba bez motike - igra sportsku prognozu...

Nikada nisam razumeo kako je to Pantic posten a moze da krade toalet papir sa posla, da se provlaci kada je zakasnio jer radnik obezbedjenja "radi" - cita novine zamisljeno, ne gledajuci da li u preduzece ulazi pantic ili Oliver Nedeljkovic :hahaha::rotf:

Pogledati na 2:12


Ovo nije nista cudno, ovo je 80-ih i 90-ih godina postalo i normalno - da se stvari iznose iz preduzeca za svoje potrebe, da se ispijaju kafe, ubadaju zelje i gledaju slike sa slava, vencanja i krstenja sve do 10 sati a onda pauza od 10-30 ili do 11, pa onda pocinju sa radom.....

I onda se danas ljudi zale kako "mnogo" rade????:hahaha::hahaha::rotf::rotf:
Pa mora, navikli se da ispijaju kafe, igraju igrice na kompu, razgledaju slike i ogovaraju (zene), ispisuju sportske prognoze i loto (muskarci) i posle kad se to normalizovalo i treba STVARNO DA SE RADI PUNO RADNO VREME onda to svima tesko pada......Zato ja kazem njiva je mama za prevaspitavanje svih tih sluzbenika......Tesko mu da sedi u koznoj fotelji po ceo dan, nego jos mora nekako da se animira.....

I onda jedan "Pantic" kuka na drzavu, na politicare i rukovodioce!!!!!!
Kuka da nije dobro!!!
A sta je on ucinio za DOBROBIT DRZAVE? - Krade toalet papir drzavni, kasni na posao jer je neodgovoran i nesposoban, baca pare na kocku tj finansira ih,hoce silom protiv zakona da izbaci stanarku koja nema gde da ode itd.....

I posle kuka na drzavu..... A on sam ispunjava svom maksimum mogucnosti da zayebe drzavu......I posle SAMO Sojic kriv.....

Tako je i sa svim ostalim ljudima bez obzira na posao, zvanje, obrazovanje moc - SVI STE VI PANTICI I PONEKI SOJICI - SVI VI GLEDATE DA ZAYEBETE DRZAVU KOLIKO VAM MOGUCNOSTI DOZVOLE - bar ako mozete da predjete ulicu na crveno vi cete da je predjete, ili da maznete novine kolegi s'posla kao satro zaboravili da mu vratite.... - NAJSLADJE ZA SRBINA JE ONO STO JE DZABE I ZA STA SE NISI ZAMUCIO!

A posle sve te hipokrate PLJUJU POLITICARE a ni sami nisu nista bolji od njih na svom mikro nivou!

Zato ne postoji NIKO KO BI DOSAO DA BUDE OK POLITICAR I DA VODI ZEMLJU!

Takvi ljudi ne postoje, jer PARE VRTE GDE BURGIJE NECE I PARE LJUDE KVARE......
Ko zna mozda bih i ja prodao rodjenu porodicu za pola miliona evra, nikada se ne zna, psihologija je to opasna, covek nije ni svestan!Kada covek vidi novcanicu od 100 evra POVECAJU MU SE ZENICE, sikne adrenalin i odmah mu padne moral

...ma ljudi bi se yebali za dinar......
retko ko hoce da prizna....Sve hipokrata do hipokrate....I SVI STE VI "OPASNI" DOK SEDITE KUCI I "FILOZOFIRATE" MA SVE SAME POSTENJACINE, FILOZOFI, DOBRICE.....A takvi u REALNIM okolnostima prodaju doope najjeftinije....
 
Poslednja izmena:
-Da li bacate po ulici papirice i sl jednom recju smece? DA
-Da li gazite po travi i unistavate zelene povrsine? DA
-Da li prelazite pesacki na crveno i ugrozavate saobracaj i visestruke zivote? DA
-DA li ste do juce trovali sve nevine ljude koji ne puse svojim slabostima, porocima? DA

Odgovor na sva 4 je NE...i onda?

Posto su se opcije svele na dva slova - Sojic i Pantic, mene jako zanima iz koje si ti garniture?

I dobaci toaletni papir ako zagadjujem prostor, slobodno...
 
Odgovor na sva 4 je NE...i onda?

Posto su se opcije svele na dva slova - Sojic i Pantic, mene jako zanima iz koje si ti garniture?

I dobaci toaletni papir ako zagadjujem prostor, slobodno...

Malo sutra NE...Rekoh ja hipokrate..Desilo ti se sigurno nekada ovo...Nisi ti Isus Hrist bezgresan...mozda si i ti nekad ZLZLZLZLZZL svoju decu..... Ova 4 nisu dati kao neka strogo odredjena pravila vec 4 primera po slobodnom izboru...Iam tu jos mali milion primera, sta sad sve sam trebao da ih izredjam??? Ili imas slabo secanje ili lazes....A ajde bas i da bude odgovor sva 4 NE onda sigurno na ostalih milion je odgovor DA!

Pazi bogati, sve sam ocekivao da ce neko da dodje ovde i da kaze DA DA DA DA....jeste pogodio si....hahahah Vas 100% ce da dodje ovde i da kaze - E BAS Z'INAT NE NE NE ETO JA TO NE RADIM CRKNI.....

Sojic i Pantic su dati kao satiricni prikaz stanja u nasoj drzavi.....Nisu se sve opcije svele na ova 2 jer sam hteo da prikazem DA I KAD KRADUCKAS MALO I TO JE LOPOVLUK I TO SE NE SME TOLERISATI A PLJUVATI U TUDJE DVORISTE A I TVOJE JE SLICNO TAKVO!

Hm, vidim da si ti na izborima glasao za VElju Ilica :mrgreen:
 
Da napišem par reči mada nemam često običaj. Ne slažem se sa tvojim viđenjem Pantića. Da kojim slučajem Pantić dođe u direktorsku fotelju ne verujem da bi krao i pravio gluposti kao Šojić jer je očito i obrazovaniji i pošteniji ( a verovatno ima i strah da bi mogli da ga uhvate ). Što se tiče tvog prvog posta i objašnjenja da svako radi loše na svom nivou kapiram to i u celini uzev jesmo nekvalitetna nacija. Međutim, u mnogim zemljama narod i elita se razlikuju - kad bi naša elita bila bolja i nama bi bilo mnogo bolje jer bi dovlačili strane investicije, otvarali nova radna mesta i blablabla...
 
Psihologija dijaloga je da se on mora voditi na nivou najnizeg zajednickog sadrzaoca koji je svima jasan. Tako da su politicari negde i primorani da lupetaju gluposti da bi ih narod razumeo.

To kao linija nizeg otpora biva, plus ostavlja prostora za marifetluke. Ako se iole pokusati uticati na uzdizanje naroda, na toliki nivo da nisu stado koje moze da se voza naokolo, stavlja se glava u dzak.

Postoji trenutak kada sam prestao da pljujem politicare. Seo sam i razmislio otprilike koji bi put trebalo da prevalim ne bih li dosao na mesto nekog od dezurnih dnevnickih graktaca, i shvatio da je to prosto neophodno da se postane, jos koliko na prvom koraku.

Psiholoski gledano, cini mi se da je problem u tome sto je prioritet danasnje civilizacije da se nauci uzimanju, a ne davanju. Onaj primer sa vristecim detetom pokazuje da to stvarno ne treba da se uci, nego da se kanalise i preusmerava. I nije problem ostati dete pored toga.
Tacnije, toliko velicani ego mora pod hitno da se suzbije. Sve ove price o individuaciji, samosvesnosti, centralizaciji svog sveta su cist buljson koji potrosackom drustvu treba da bi korumpirao one prirodne nagone coveka da bude kul sa svima. Naravno, ego mora u pozadini da bude spona koja regulise prioritet izmedju sebicnosti i izdasnosti.
 
Malo sutra NE...Rekoh ja hipokrate..Desilo ti se sigurno nekada ovo...Nisi ti Isus Hrist bezgresan...mozda si i ti nekad ZLZLZLZLZZL svoju decu..... Ova 4 nisu dati kao neka strogo odredjena pravila vec 4 primera po slobodnom izboru...Iam tu jos mali milion primera, sta sad sve sam trebao da ih izredjam??? Ili imas slabo secanje ili lazes....A ajde bas i da bude odgovor sva 4 NE onda sigurno na ostalih milion je odgovor DA!

Pazi bogati, sve sam ocekivao da ce neko da dodje ovde i da kaze DA DA DA DA....jeste pogodio si....hahahah Vas 100% ce da dodje ovde i da kaze - E BAS Z'INAT NE NE NE ETO JA TO NE RADIM CRKNI.....

Sojic i Pantic su dati kao satiricni prikaz stanja u nasoj drzavi.....Nisu se sve opcije svele na ova 2 jer sam hteo da prikazem DA I KAD KRADUCKAS MALO I TO JE LOPOVLUK I TO SE NE SME TOLERISATI A PLJUVATI U TUDJE DVORISTE A I TVOJE JE SLICNO TAKVO!

Hm, vidim da si ti na izborima glasao za VElju Ilica :mrgreen:


Ne, nisam Isus, ja sam Devica Marija.
Ne znam sta si ti ocekivao, ali si prozivao da se nesto prizna...evo, priznajem sve svoje grehe...ja sam kvazi filozof, psiholog, slikar, pisac, antipod svega ljudskog.
Velja je naravno moj idol...tvoj nije?!.
 
bruzli, da ti ja dam analizu tvoje analize i licnosti u par reci. Jedini zakljucak ovog posta je- ova vlast je dobra, nista ne dirajte, jer ce doci isti takvi, posto boljih nemamo, posto je ceo narod lopovi i bitange.

E posto sam citala i neke druge tvoje psihoanalize i zakljucila da se u stvari razumes, utoliko pre sam sigurna da ti ova "omaska" sa politicarima nije slucajna:D
 
-Da li bacate po ulici papirice i sl jednom recju smece? DA
-Da li gazite po travi i unistavate zelene povrsine? DA
-Da li prelazite pesacki na crveno i ugrozavate saobracaj i visestruke zivote? DA
-DA li ste do juce trovali sve nevine ljude koji ne puse svojim slabostima, porocima? DA

4 x Da.
Gledam samo da me ne uhvate, ne kazne, ili pregaze.
Nevini neka se sklone od dima moje cigarete.

U okviru svojih mogućnosti i ostalih navedenih karakteristika i osobina ću i delati. To što sam sitan prestupnik, ne znači da nisam prestupnik. Samo možda da nisam dovoljno ambiciozna.
 
Jel moze mala igra?

Hajde da se setimo malo kojim sve devizama politicari psiholoski ispiraju mozak biracima pred same izbore a masa vice TAKO JE TAKO JE!
Ja mislim da sve ove recenice politicarima pisu neki zesci psiholozi koji su doktorirali psihologiju mas medija, kominikacije i slicno...

Evo ja cu nesto napisati a vi nastavite:

-Vi znate najbolje!
-Niste vi glupi, vi ste pametnis to ste ovde dosli jer ste svesni da zasluzujete bolje!
-Stop lopovima, niste vi glupi da vas potkradaju
-Studenti znaju najbolje!
-Vi zasluzujete bolje uslove a ne ove!
-Drzava narodu tj vama!
-Vi ste ti koji drzite sve u svojim rukama, napravite pametan izbor glasajuci za nas!
-NE dozvolite da vas manipulatori i lopovi prevare!

A na sve ovo masa vice - TAKO JE TAKO JE!

Prosto je neverovatno kada kazu 5 ljudi tako je i dizu ruke i naprave "opasan" pogled i ostalih 5 000 50 000 5 000 000 radi to isto oponasajuci druge bez imalo razmisljanja tipa "Sta bre ovaj k enja?" "Ovaj nas samo bre lozi" itd

Nastavite niz....
 
Znamo svi da politika i politicari imaju najveci uticaj moci....A jos vise i neki mocnici - politicari iz senke...

Tako da otkuda mi stvarno mozemo znati da li je stvarno kriza, da li ce biti smak svta da li ovo da li ono??

Sta mislite da li se mozda takve price plasiraju narodu kao rulji s' vremena na vreme da se malo preusmere ka drugim stvarima?
KAo ono kada madjionicar, iluzionista vrsi PREMESTANJE PAZNJE i vi gledate u levu ruku a on nesto muva sa desnom a potez leve ruke je skroz nebitan za sam trik nego mora DA VAM ODVUCE PAZNJU kako bi vas izmanipulisao da ne vidite istinu???

E tako i ovo - POLITIKA, VLADA I POLITICARI A I OSTALI MOCNICI SU OVDE U ULOZI MADJIONICARA A MASA JE MASA - PUBLIKA!

Cilj Politicara i mocnika je ANIMIRATI PUBLIKU, MASU I ODRZATI NJIHOV MORAL I ZADOVOLJSTVO BEZ OBZIRA kakvo se stvarno stanje...

Svi mi verujemo u nauku, ali npr da se otkrije postojanje nekih agresivnih i mnogo naprednijih vanzemaljskih oblika zivota ili pak neki neizbezan udar asteroida koji ne mozemo da sprecimo sadasnjom naukom i tehnologijom POLITIKA CE TO KRITI OD MASE, NARODA! Jer ne zeli da zavlada KOLEKTIVNA HISTERIJA - NASTACE HAOS I SRUSICE SE CELOKUPNI SUPER-EGO, u svima nama ce tada samo raditi samo ID 100% tj - ubij, nahrani se, zastiti se!

E tu se sada javlja eticki problem - Ovo sakrivanje istine od naroda jeste dobro za sve nas ali pak sa druge strane da li je eticki? Da li narod zasluzuje istinu? Da li zasluzuje ultimativnu slobodu?

Kaze se "Daj narodu slobodu, i nece znati sta sa njom da rade"....

Ne treba biti obrazovan, kulturan vaspitan pa cak ni obrazovan DA BISTE SHVATILI NEKE STVARI VEZANE ZA POLITICARE, POLITIKU, MOCNIKE ITD!

Mada po mom misljenju potreban je odredjeni stepen IQ-a, visok stepen neuroticnosti i kreativnosti, kao i odlike decije maste!

Evo dokaz da i nepismen, neobrazovan covek koji cak i ne zna da se izrazava i oceslja moze da vidi dalje od "ograde iza koje vlada kaze da nema nista" sto me podseti na film:
Statistika klipa:
1,275 likes, 22 dislikes

ovaj klip nije istina
sourcekv 1 week ago 10 likes
=====================
20 ljudi (dislike) misli da je istina.

TheBurgija 4 weeks ago 15 lajka
===========================
"PropagEnda što većina kažu, da ovome, nije istina."

Povezivši ovu briljantnu misao s činjenicom da je video star oko 4 godine možemo zaključiti da je Balkan mjesto gdje se rađaju ljudi ispred svog vremena. Prvo Nikola Tesla, a sada ovaj izvanredni gospodin ovdje. Tko zna koliko je skrivenih talenata poput ovoga....

Brundo031 2 weeks ago 6 lajka
==================================
-Hristos voskrese!

-Nije istina.

flower0fpower 2 weeks ago 2 lajka
====================================
Svi ovi komentari koje ste postavili nisu istina.

TomkaDS 1 month ago
===========================================
 

Back
Top