psihologija nekreativnosti...

Svako je krativan.
Samo što neko ume npr. da pravi nakit, neko da reši neki zadatak....
Neko samo kreativno razmišlja.

Da li razvija ili se samo pokušava održati?
Svako dete je prosečno daleko kreativnije od odraslog čoveka.

Jer dete nema još uvek šablone, ali kako starimo..stvaraju se šabloni, navike, jer su oni upravo proces učenja. Otkriješ kako nešto daje rezultat, olakšavaš proces...i stvori se navika.
Svi poznati matematičari su uglavnom najveća dela stvorili mladi.
 
Svako je krativan.
Samo što neko ume npr. da pravi nakit, neko da reši neki zadatak....
Neko samo kreativno razmišlja.

Da li razvija ili se samo pokušava održati?
Svako dete je prosečno daleko kreativnije od odraslog čoveka.

Jer dete nema još uvek šablone, ali kako starimo..stvaraju se šabloni, navike, jer su oni upravo proces učenja. Otkriješ kako nešto daje rezultat, olakšavaš proces...i stvori se navika.
Svi poznati matematičari su uglavnom najveća dela stvorili mladi.

da, neki mozda nisu svesni svoje kreativnosti, mozda se plase da je ispolje
ili da je razvijaju
 
slobodan covek je onaj covek koji vidi sire i oseca dublje od onoga sto ukalupljen covek oseca. slobodan covek je onaj covek koji je oslobodjen uvrezenog drustvenog misljenja, drustvenih normi i obrazaca ponasanja.
iz iskustva mislim da je kreativnost itekako povezana sa onim sto zovemo duhovnoscu. imala sam faze u odrastanju gde se to jasno vidi.
 
slobodan covek je onaj covek koji vidi sire i oseca dublje od onoga sto ukalupljen covek oseca. slobodan covek je onaj covek koji je oslobodjen uvrezenog drustvenog misljenja, drustvenih normi i obrazaca ponasanja.
iz iskustva mislim da je kreativnost itekako povezana sa onim sto zovemo duhovnoscu. imala sam faze u odrastanju gde se to jasno vidi.

moram se sloziti:)
 

Back
Top