Quantcast

Psihologija ljudi od 300 kg

Manastirka

Veoma poznat
Poruka
10.449
Šta to mora da ti se desi da nabiješ preko 300 kilograma ?

Predpotstavljam da jedu 10 000 - 30 000 kalorija dnevno na nervnoj bazi. Jedu da bi pobedili stres. Ali zar se ne plaše društvenih sankcija i osuda ljudi. Ja imam 115 kg pa me dnevno osuđuju i znani i neznani zbog moje kilaže.
Mislim da je to vrsta zavisnosti. Gojaznost je bolest po definiciji u zdravstvu.Odsustvo nekih drugih zadovoljstva u životu, pa se hranom "dopunjuje" taj feeling. Opasna stvar u svakom slučaju. Gojaznost na nervnoj bazi, dok može biti i posledica drugih telesnih oboljenja.Problemi sa jetrom,štitom žlezdom...kad se utvrdi uzrok bolesti,onda se može i krenuti obrnutim smerom-u pravcu izlečenja.Mislim da se kod ovako gojaznih ljudi ipak radi o "dopingovanju" hranom na nervnoj bazi.

Augustus

Zainteresovan član
Poruka
235
Mislim da je to vrsta zavisnosti. Gojaznost je bolest po definiciji u zdravstvu.Odsustvo nekih drugih zadovoljstva u životu, pa se hranom "dopunjuje" taj feeling. Opasna stvar u svakom slučaju. Gojaznost na nervnoj bazi, dok može biti i posledica drugih telesnih oboljenja.Problemi sa jetrom,štitom žlezdom...kad se utvrdi uzrok bolesti,onda se može i krenuti obrnutim smerom-u pravcu izlečenja.
Meni je salo već pojelo penis pa izgleda manje nego što bi trebalo. Mogu misliti kolicki je tek ovom liku lol.

Black_star

Iskusan
Poruka
6.472
Ishrana jeste jedan tip zadovoljstva. Da nije tako citava jedna oblast zvana gastronomija ne bi uopste postojala.:)
Ali kao i kod svakog zadovoljstva, i ovde vazi pravilo da preterivanje u tome moze dovesti do komplikacija i mnogih kontraproduktivnih situacija...
Istina o modernoj gojaznosti je negde na pola puta izmedju gastronomskog uzivanja i neke vrste psiholoske kompenzacije koju ona predstavlja
za mnoge druge nedostajuce/nerazresene stvari u zivotu...Mozda ce njihovo resavanje otkriti novi, pravi tip zadovoljstva?:cool::)

Augustus

Zainteresovan član
Poruka
235
Ja sam čitao po internetu da morbidno debeli ljudi uopšte ne osećaju glad. Jednom si vršili eksperiment gde morbidno debeo čovek uz 24 sata nadzor lekara niie jeo godinu dana ! Poenta je u tome da kada počne sa jelom ne sme da jede mnogo ier to može biti opterećenje za organizam i može umreti. Znači prvi dan nakon godinu dana gladovanja dali su mu jednu maslinku da pojede.

rz brzotrz 1972

Primećen član
Poruka
687
Ja sam čitao po internetu da morbidno debeli ljudi uopšte ne osećaju glad. Jednom si vršili eksperiment gde morbidno debeo čovek uz 24 sata nadzor lekara niie jeo godinu dana ! Poenta je u tome da kada počne sa jelom ne sme da jede mnogo ier to može biti opterećenje za organizam i može umreti. Znači prvi dan nakon godinu dana gladovanja dali su mu jednu maslinku da pojede.
Ti vjerujes u bajke?

rz brzotrz 1972

Primećen član
Poruka
687
Evo ja i ti imamo istu kilazu i gojazni smo.Probaj da ne jedes 10 dana.U salu imas rezerve za vise od 10 dana.

Disko Kauč

Elita
Moderator
Poruka
19.050
Problem gojaznih ljudi je složeniji od "jedu svoje emocije".
Može biti hormonalni poremećaj. Takođe, čula sam od jedne gojazne da ona nema NIKAD osećaj sitosti.
Tako da think twice pre nego što kreneš da likuješ "on je nezadovoljan" i stavi se u osobine cipele. Zamisli da TI nemaš NIKAD osećaj sitosti.
Takođe da su te tovili od malena (ima takvih porodica)

((Uvek, uvek treba biti u moodu sirotilje, koliko god novaca da gomilaš. :)))

Manastirka

Veoma poznat
Poruka
10.449
Problem gojaznih ljudi je složeniji od "jedu svoje emocije".
Može biti hormonalni poremećaj. Takođe, čula sam od jedne gojazne da ona nema NIKAD osećaj sitosti.
Tako da think twice pre nego što kreneš da likuješ "on je nezadovoljan" i stavi se u osobine cipele. Zamisli da TI nemaš NIKAD osećaj sitosti.
Takođe da su te tovili od malena (ima takvih porodica)

((Uvek, uvek treba biti u moodu sirotilje, koliko god novaca da gomilaš. :)))
Nemaju osećaj sitosti,kad su abnormalnim količinama hrane proširili želudac!On je kao "rastegljiva kesa". Trpaš u taj ceger k'o u rupu bez dna...neretko takvi ljudi i idu na operaciju skraćivanje želuca.
Osećaja sitosti nema, jer se hranom ne mogu zameniti druga zadovoljstva!Zamena teza:" Jedeš da bi živeo, ne živiš da bi jeo"!

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.