Quantcast

psihologija anarhistickog drusva?

wihor

Ističe se
Poruka
2.029
anarhisticko drustvo na prvom mestu bi bilo moralnije i povezanije od hijerarhijsko lopovskih institucija.

prirodniji oblik drustva,samim tim i ZDRAVIJI-bez robotizma i kapitalistickog robovlasnickog drustva.

Psiholozi koji su zainteresovani za prirodu ličnih vrijednosti, za moralno prosuđivanje i za pitanja slobode i autoriteta i ličnih odgovornosti naći će mnogo u anarhizmu što je bitno za njihova interesovanja.

vase misljenje molim?:think:

Dača R

Aktivan član
Poruka
1.157
anarhisticko drustvo na prvom mestu bi bilo moralnije i povezanije od hijerarhijsko lopovskih institucija.

prirodniji oblik drustva,samim tim i ZDRAVIJI-bez robotizma i kapitalistickog robovlasnickog drustva.

Psiholozi koji su zainteresovani za prirodu ličnih vrijednosti, za moralno prosuđivanje i za pitanja slobode i autoriteta i ličnih odgovornosti naći će mnogo u anarhizmu što je bitno za njihova interesovanja.

vase misljenje molim?:think:
Nisam siguran šta podrazumevaš pod tim kad kažeš ,,prirodniji'' a nisam siguran ni koliko je to tačno. Meni se čini da ljudi moraju da funkcionišu u hijerarhijskom sistemu jer dok god bude submisivnih biće i dominantnih. Mislim da je to ipak prirodniji oblik društva nego onaj o kome ti pričaš. Na kraju, možda se treba osvrnuti na dokaze koji potiču iz evolucionih teorija...da čak i naši preci majmuni ali i neke druge vrste životinja funkcionišu po principu hijerarhije i ko zna...možda je ipak naša priroda takva da ne možemo bez vlasti, autoriteta ili čega već, a čemu se anarhizam kao socijalni pokret protivi.

wihor

Ističe se
Poruka
2.029
prirodniji u smislu drustvene organizacije.hijerarhija je u drustvenoj organizaciji neophodna,medjutim posle odredjene granice ona gubi svoju moc i efikasnost,koristi se u licne svrhe,nije li ipak to vracanje ka zivotinjsko-nagonskom?meni se cini da je ta hijerarhia na koju ti verovatno mislis iluzija,tako da je i sam moral takvog drustva iluzija i kao takvo sputava coveka u njegovom razvoju.meni su neke anarhisticke ideje jednostavno zanimljive bas iz razloga zato sto se treba biti vise nego covek da bi se ostvarile.i covek nije nastao od majmuna vec imaju zajednickog pretka.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.