Psiholog je za ludake?!?

Poruka
15.196
Juce prica moja majka sa svojom prijateljicom cija je cerka u depresiji klasicnoj mesecima. Prica majka kako ne ide na posao, izbegava cak i kupanje, postala je strasno neuredna, stalno place, bezvoljna je. Ponekad dodje kod moje mame, jer kako kaze ni rodjena majka ne moze da je slusa, i tako samo place. I to traje dobrih 3,4 meseca. I ova joj iz najbolje namere posto sam imala takav period u zivotu predlozi da joj da br psihologa kod kog sam svojevremeno isla u anksioznom periodu i koji mi je mnogo pomogao, samo sto nisam dosla do stadijuma u kom je ova devojka. Majka njena se tu zgrane: Pa zar dete kod psihologa da mi ide? To je samo za ludake!!! :dash:
Tu prvo uvredi moju majku cije je dete aktivno 6 meseci islo kod istog :lol: . 'ali ajde, a zatim te dovede taj komentar u opsti osecaj nemoci. Pokusavas nekom da pomognes jer imas iskustva sa tim i znas koliko je tesko gledati sopstveno dete kako pati, a zatim kaze majka ostala bez texta. Ova izjuri iz stana jer se uvredila takvim predlogom moje majke. Kao odakle ona zna gde i kod koga njeno dete treba da ide.
Zasto je u Srbiji to toliki bauk ici kod psihologa?

Poslednja izmena:

gost 183655

Veoma poznat
Poruka
11.300
:dash:u zemlji Srbiji najveći blam je ići kod psihologa, (o psihijatru da ne govorim) i ginekologa
prvi su ludaci a druge *****:dash:

...e ja sam se bunila pre neki dan na Politici sto u ginekoloskim ordinacijama nema muskaraca sa svojim devojkama i pazi kad su mi zene kazale - "pa nema sta musko da trazi sa zenom kod ginekologa, tamo ima trudnih, starih, svakakvih ljudi"...
:lol:
@ tema - bila jednom prilikom sama, nikog nisam pitala niti sam kazala nakon sto je moj decko imao epi napad na moje oci, nista mi psiholog nije pomogao, prepisao mi je bensendin (koji nisam ni kupila) i kazao mi je da ima mnogo gorih stvari na svetu...long story short, okrenuh se sama sebi i Jungu, Fromu&co pa svakodnevno izigravam sama sebi psihologa...zasto je blam? Pa zato sto ti nije nista a izvoljevas, znas li kako drugi zive ili si pak lud i sramotis familiju...:lol:

Only Beer

Buduća legenda
Poruka
29.776
...e ja sam se bunila pre neki dan na Politici sto u ginekoloskim ordinacijama nema muskaraca sa svojim devojkama i pazi kad su mi zene kazale - "pa nema sta musko da trazi sa zenom kod ginekologa, tamo ima trudnih, starih, svakakvih ljudi"...

Svasta. Licno sam bio desetak puta sa suprugom kod ginekologa (sto za vreme trudnoce, sto na regularnim kontrolama).
O.K. su psiholozi, ali imas i likova kojima nije psiholog potreban a idu kod njega. Vise bi im pomogle dobre batine ili neki seks. :mrgreen:

Poruka
15.196
@ tema - bila jednom prilikom sama, nikog nisam pitala niti sam kazala nakon sto je moj decko imao epi napad na moje oci, nista mi psiholog nije pomogao, prepisao mi je bensendin (koji nisam ni kupila) i kazao mi je da ima mnogo gorih stvari na svetu...long story short, okrenuh se sama sebi i Jungu, Fromu&co pa svakodnevno izigravam sama sebi psihologa...zasto je blam? Pa zato sto ti nije nista a izvoljevas, znas li kako drugi zive ili si pak lud i sramotis familiju...:lol:

:lol: Jel to u drzavnoj ustanovi? P.s. Ne kazem da u drzavnim bolnicama su losi psiholozi, ali je to moje iskustvo ;)
Tako sam i ja kad sam otisla izdrala se na mene ;) :dash:
Teta na Studentskoj poliklinici. Kao ja dosla tu kod nje jer patim zbog neke ljubavi, ljudi nemaju sta da jedu, imaju manicne depresije psihoze sta ti ja znam sta :sad2:
Tek kad su me uputili kod koga privatno da idem, progledala sam ;)

-Hombre-

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
331
Juce prica moja majka sa svojom prijateljicom cija je cerka u depresiji klasicnoj mesecima. Prica majka kako ne ide na posao, izbegava cak i kupanje, postala je strasno neuredna, stalno place, bezvoljna je. Ponekad dodje kod moje mame, jer kako kaze ni rodjena majka ne moze da je slusa, i tako samo place. I to traje dobrih 3,4 meseca. I ova joj iz najbolje namere posto sam imala takav period u zivotu predlozi da joj da br psihologa kod kog sam svojevremeno isla u anksioznom periodu i koji mi je mnogo pomogao, samo sto nisam dosla do stadijuma u kom je ova devojka. Majka njena se tu zgrane: Pa zar dete kod psihologa da mi ide? To je samo za ludake!!! :dash:
Tu prvo uvredi moju majku cije je dete aktivno 6 meseci islo kod istog :lol: . 'ali ajde, a zatim te dovede taj komentar u opsti osecaj nemoci. Pokusavas nekom da pomognes jer imas iskustva sa tim i znas koliko je tesko gledati sopstveno dete kako pati, a zatim kaze majka ostala bez texta. Ova izjuri iz stana jer se uvredila takvim predlogom moje majke. Kao odakle ona zna gde i kod koga njeno dete treba da ide.

Pa s obzirom u kakvoj zemlji zivi ne znam cemu cudjenje.

Ici kod psihijatra je obicna glupost.

gost 183655

Veoma poznat
Poruka
11.300
:lol: Jel to u drzavnoj ustanovi? P.s. Ne kazem da u drzavnim bolnicama su losi psiholozi, ali je to moje iskustvo ;)
Tako sam i ja kad sam otisla izdrala se na mene ;) :dash:
Teta na Studentskoj poliklinici. Kao ja dosla tu kod nje jer patim zbog neke ljubavi, ljudi nemaju sta da jedu, imaju manicne depresije psihoze sta ti ja znam sta :sad2:
Tek kad su me uputili kod koga privatno da idem, progledala sam ;)

To, to, ista stvar samo je bio cika u Studentskoj poliklinici:)...ja njemu objasnjavam a on meni "znas li ti kakve meni zene dolaze, pretucene, ubijene u pojam itd itd"...rekoh doooobro bolje se ti drzi sebe...
...nije uopste skontao da sam se ja uplasila smrti a ne epi napada decka...cak mislim da je prakticno imati svog psihologa i kada ti je sve potaman u zivotu, cisto da podelis misli, strepnje, saslusas kako neko objektivan sagledava stvari...ali mi smo daleko od toga...kod nas ti uvale bromazepam pa ispada da kusamo pola kile bromazepama po glavi stanovnika u toku 1 godine ali smo svi ok...ma bezi bre:)

Poruka
15.196
To, to, ista stvar samo je bio cika u Studentskoj poliklinici:)...ja njemu objasnjavam a on meni "znas li ti kakve meni zene dolaze, pretucene, ubijene u pojam itd itd"...rekoh doooobro bolje se ti drzi sebe...
...nije uopste skontao da sam se ja uplasila smrti a ne epi napada decka...cak mislim da je prakticno imati svog psihologa i kada ti je sve potaman u zivotu, cisto da podelis misli, strepnje, saslusas kako neko objektivan sagledava stvari...ali mi smo daleko od toga...kod nas ti uvale bromazepam pa ispada da kusamo pola kile bromazepama po glavi stanovnika u toku 1 godine ali smo svi ok...ma bezi bre:)
Nazalost. Mladima je cesto najpotrebnija pomoc a ne mozemo da je dobijemo za dz na jedinom mestu gde se "lecimo" u Bg ...

OnlyYourShadow

Ističe se
Poruka
2.477

To je samo rezultat primitivizma, u Americi je to sasvim normalna stvar da odeš kod psihologa kad ne možeš da se povratiš. A sa druge strane, ljudi u Srbiji retko i da će imati para za psihologa, nisu ni tretmani i seanse toliko jeftini. Ali zanemarimo to...

Ja imam neki unutrašnji pogled na ovaj problem.

Odlaskom kod psihologa bismo olakšali i sebi, ali i onom prijatelju koji mora da sluša naše jadikovanje, a nije siguran da će moći da se suoseća i da nam da adekvatan savet. Meni to zaista teško ide od ruke recimo.
Ne kažem da je sigurno da će psiholog moći da nam pomogne (pa ništa to ne vredi bez neke naše volje da budemo svesni problema i rešenja istog), ali konstruktivan je savet, i nije uvredljiv, za onoga ko se malo zapita i shvati da to danas nije ništa strašno.

Ja sam hiljadu puta htela sama da odem kod psihologa, ne zato što mislim da imam neki velik problem, već zato što želim da popričam sa nekim ko će me saslušati, a nije upućen u moj život, pa mi neće doneti neki subjektivni sud. Potrebno mi je neko stručno mišljenje, kako bih ja SAMA mogla da rešim svoj problem na najbolji mogući način, uz predlog nekog stručnog lica.

Postoje osobe koje ne žele da pričaju o svojim problemima. Psiholozi imaju odlične tehnike da nateraju osobu da priča, tako da je to još jedna od prednosti u odnosu na laika koji želi da joj pomogne, a ne zna kako. :)

Poruka
20.421
Zato sto u srbiji retko ko pravi razliku psiholog/pedagog/psihijatar/psihotaraput.

PA ako ne daj boze zavrsis kod bilo koga - to je sigurna znak da si lud.
A ko je lud -ne budi mu drug.
I tako niz nekih narodnih reci i posalica a ovih sto idu ulicom i pricaju sami sa sobom na svakom koraku je sve vise.

Najbolje placen posao cini mi se ovih dana i jeste upravo taj. 20-25 evra /h.
Ima li Srbija para da bude depresivna , luda, psihoticna , anksiozna?
Bojim se da nema.

Ne do ti bog da pomoc trazis od ovih sto je ne naplacuju....dobices kao sto vazdusasta kaze dozu bensedina i sut u dupe razmazeno ...jer tvoj problem je nista naspram problema ostatka sveta.

A sto je tebi tvoj problem najveci to nije njegov problem.
Dzaba su se skolovali kad nista nisu naucili.
A ovi koji jesu naucili - i treba da naplate svoj rad debelo.
Zdrava glava nema cenu.

Nisam ti odgovorila na pitanje al ...iznela sam svoje vidjenje problema.

Poruka
15.196
Zato sto u srbiji retko ko pravi razliku psiholog/pedagog/psihijatar/psihotaraput.

PA ako ne daj boze zavrsis kod bilo koga - to je sigurna znak da si lud.
A ko je lud -ne budi mu drug.
I tako niz nekih narodnih reci i posalica a ovih sto idu ulicom i pricaju sami sa sobom na svakom koraku je sve vise.

Najbolje placen posao cini mi se ovih dana i jeste upravo taj. 20-25 evra /h.
Ima li Srbija para da bude depresivna , luda, psihoticna , anksiozna?
Bojim se da nema.

Ne do ti bog da pomoc trazis od ovih sto je ne naplacuju....dobices kao sto vazdusasta kaze dozu bensedina i sut u dupe razmazeno ...jer tvoj problem je nista naspram problema ostatka sveta.

A sto je tebi tvoj problem najveci to nije njegov problem.
Dzaba su se skolovali kad nista nisu naucili.
A ovi koji jesu naucili - i treba da naplate svoj rad debelo.
Zdrava glava nema cenu.

Nisam ti odgovorila na pitanje al ...iznela sam svoje vidjenje problema.

Ma ok, slazem se.
Jeste najbolje placen posao, ali kad je bolest i zdravlje ne pita se ;)
Ako imas odakle naravno. Zato i kazem da je tuzno sto ne mozes u drzavnoj ustanovi da dobijes kvalitetniju "uslugu" .
Jer nazalost sve je to progresivno i ako ne platis na mostu platis na cupriji.