Quantcast

Psihografija ( automatsko pisanje )

agatha

Legenda
Poruka
61.433
To je spiritistički kanal ko i svi drugi
A i retka je pojava
Ali ne i nemoguća
Mada na jednog pravog, dođe 50 šta psihopata,šta prevaranata,šta mitomana koji misle da se baš njima obratila ekskluzivno viša sila ili vanzemaljci,sa jako bitnim porukama za čovečanstvo,koje su mahom neoriginalne i svima poznate fraze

Bilo je slučajeva da se na taj način stvaraju i muzičke kompozicije
Npr neka muzički neuka domaćica iz američke izpizdetine,počne da konponuje i svira dela koja jako podsećaju na kompozicije čuvenih muzičara
To su u stvari nevoljni medijumi

Poslednja izmena:

agatha

Legenda
Poruka
61.433
Postoji više oblika
Kad neko,često nevoljno bude izabran od određenog entiteta kao kanal i kad je neko u povišenom stanju svesti pa direktno prima poruke sa astrala ( Frater Perdurabo je tako uz pomoć Aivaza napisao Knjigu Zakona :mrgreen: ), taj oblik je vrlo redak a da nije posledica poremećene psihe

agatha

Legenda
Poruka
61.433
zar nije svaki veliki umetnik takav kanal?
u neku ruku jeste ali ovde se konkretno misli na fenomen automatskog pisanja gde individuu "zaposeda" duh preminulog umetnika koji na taj način završava nedovršena dela
U povišeno stanje svesti može svako ući
Voljno je vrlo teško uz mnogo vežbe i rada na sebi ali je i sigurno jer osoba tačno zna u šta se upušta
Nevoljno se dešava ljudima spontano i najčešće ne mogu da se snađu u tome
Naša psiha je uslovljena klasičnom percepcijom 5 čula i ovakvi "izleti" mogu dovesti do pucanja

agatha

Legenda
Poruka
61.433
Od tih velikih umetnika mi prvi pada na um Mocart koji je čuo muziku u glavi ali ne bih njega nazvao automatskim pisačem. Mislim na one koji dok pišu izgube svoje ja i ne znaju šta rade.
Mocart je primer onog o čemu je Marlon pisao
S tim što umetnici nemaju samo jedan kanal
Mogu biti u vezi sa kolektivnim nesvesnim, sa sopstvenom podsvešću, sa astralom,i sa ko zna čime još
Svet snova je idealan - mnogi su sanjali svoje kreacije
Jer tad smo oslobođeni nekih inhibicija i predrasuda

adieu hello

Primećen član
Banovan
Poruka
534
u neku ruku jeste ali ovde se konkretno misli na fenomen automatskog pisanja gde individuu "zaposeda" duh preminulog umetnika koji na taj način završava nedovršena dela
U povišeno stanje svesti može svako ući
Voljno je vrlo teško uz mnogo vežbe i rada na sebi ali je i sigurno jer osoba tačno zna u šta se upušta
Nevoljno se dešava ljudima spontano i najčešće ne mogu da se snađu u tome
Naša psiha je uslovljena klasičnom percepcijom 5 čula i ovakvi "izleti" mogu dovesti do pucanja
kao prvo tesko da te iko moze zaposednuti ako nisi podlozan i ako nisi sirom otvoren ka toj vrsti potcinjenosti...

sto se tice koncepta ulazenja u dubinu dela umetnika, desava se da konzument zaposednut ili ne ako je perceptivno kanalisan, citaj sirokog uma, otkriva cesto finese kojih ni sam umetnik nije mozda bio svestan da se nalaze ispod praga prvog utiska ili poteza stvaranja....ako zanemarimo konceptualnu umetnost i posmatramo napr film, koji u sebi objedinjuje mnoge umetnicke discipline, ne bi nam bili dovoljna tri zivota da na taj nacin istrazimo nekog autora.

svako sa talentom i cistog uma nikada nece prekrajati delo nekoga, jer cak i obicno lektorisanje moze narusiti tu misao koja se valja iza sedam velova autora. prevod knjizevnog dela moze osakatiti delo i publici tog govornog podrucja izazvati kontra efekat gde ce svaki umobolnik imati trip da bi on mogao bolje nego autor cije delo je sa razocarenjem lose svario.

ne postoji detelina sa 4 lista u umetnosti...ako je ja napavim da bude sa jednim i po kao naprimer pomenuti godar, pokusaj nekoga da svojim zalivanjem te krnje deteline stvori nesto po njemu lepse i bolje uvek zavrsi pogubno jer ga to kanalisanje vodi samo nerazumevanje, da ne kazem ime sile koja ga zaposeda da razbija nesto sto je drugi ispleo iz sopstvene emocije.

pomenuh bertolucija, tango je sublimacija po meni sam izbrojao najmanje 20 filmova crnog talasa, znaci bernardo i kim arkali su se poigravali sa godarom i njegovim savremenicima do nivooa cizeliranja ne da bi dodali list koji fali vec da bi postavili cistu filozofiju na mnogo nivoa od kojih je film samo jedna. osim analogija mogu zivot da dam da su im se provukle mnoge stvari kojih nisu bili ni svesni jer je film bio improvizacija nekolicine nadarenih umova koji su imali samo potku i sekvencijalnu gvozdenost, a sve ostalo je bilo tkanje nekoga ko ih je vodio a da toga nisu bili ni svesni kao sto je sa svakom improvizacijom gde nas id bude nekontrolisan. tako je sa svim velikim umetnickim delima.

zato se godar pod stare dane u filmu zbogom jeziku na jedan specifican nacin oduzuje i daje omaz bernardu, tj tangu na nacin koji perceptivno naglasava da kada je umetnost na izmaku, onda je i svet pred apokalipsom a to radi na nacin kako ti napr volis jer autorski film se ne pravi za prazne mozgove... slicna poruka isto sto ju je bozija ruka napisala sa bernardom pola veka ranije.

zato je umetnost to sto jeste i zbog cega je sile koje su protiv coveka, protiv ljudske emocionalnosti trude po svaku cenu da uniste bas na nacin koji si pomenula gde ga skrnave kao kada bi palili najlepsu ikonu. najtragicnije je da posednuti um toga nije ni svestan, zato se i kaze oprosti im ne znaju sta rade.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.