Quantcast

Psihoanaliza Ravnozemljaša (osobe koja veruje u Ravnu Zemlju)

markocheda

Ističe se
Moderator
Poruka
2.793
Kunem se,svaki put kada pročitam komentar takve osobe,i pokušam da se stavim na njegovu tačku gledišta,osetim se glupljim,kao da mi se suzio pogled na svet.
Teleskop? Ne radi. Mikroskop? Ne radi. Ispade da ljudi sa naočarima sa dioptrijom treba da bace naočare,i prosto prihvate gubitak vida,jer eto,odredjena grupa ne veruje u sočiva.

King of Valhalla

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
134
Kunem se,svaki put kada pročitam komentar takve osobe,i pokušam da se stavim na njegovu tačku gledišta,osetim se glupljim,kao da mi se suzio pogled na svet.
Teleskop? Ne radi. Mikroskop? Ne radi. Ispade da ljudi sa naočarima sa dioptrijom treba da bace naočare,i prosto prihvate gubitak vida,jer eto,odredjena grupa ne veruje u sočiva.
a šta si ti video pomoću mikroskopa osim bakterija i virusa ?

LokiMacak

Aktivan član
Poruka
1.844
Mozda vide bolje od tebe....koji ne vidis zlo, koje ti stvara sliku kakvu zeli...
Koji dokaz imas da zemlja nije ravna ploca?
godišnja doba,izlazak i zalazak sunca,pozicija senski u toku dana...Činjenica da kada gledaš brodove sa obale vidiš ih kako lagano nestaju iza horizonta...slike zemlje iz orbite...izaberi :D

Metronomy

Elita
Poruka
17.233
Su slike koje moraš da prihvatiš,ako uopšte veruješ u stvarnost,ili odbaciš sve. U tom slučaju i ovaj svet ne postoji.
postoji, ako neki ljudi vide ravnu zemlju mozda su u pravu....ako mi postojimo kao subjekt koji razmislja mi cinimo svet, ali je upitna percepcija...
Recimo, mnogi ne vide ljude zle i ne veruju u njih, a oni zaista postoje i prave sliku drugacijeg sveta nego sto govore dokazi....

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.