Psihičke posledice korone: PTSP, depresija, anksioznost,...

Kosta2

Legenda
Poruka
65.077
Nije lako proživeti šta smo sve proživeli poslednjih meseci.

Niko ne zna sa sigurnošću šta nas još u nadolazećim mesecima čeka, čak nas plaše da najgore od korone tek dolazi sa zimom.

Iako vas je korona mimoišla cela ova situacija je možda ostavila tragove na vašoj psihi.

Da li osećate da ste se promenili i da imate kakve psihičke posledice korone?

Da li ste na članovima familije, drugaricama i drugarima, poznatima primetili kakve posledice?




Posebno bi zamolio ako je neko od forumašica ili forumaša lično preboleo koronu (ili neko koga dobro pozna) da nam ako želi napiše svoja lična iskustva i zapažanja.
 
Meni ova situacija savršeno odgovara.
Meni nikakko jer za mene nije normalno da moram da stavljam masku na lice ako zelim u muzej, crkvu, u restoran,
avion, neki ( svejedno kakav) javni prevoz. Nije mi normalno da ne mogu da putujem, a ako i odem nekuda da svakog
dana gledam kako stavri stoje i da li uopste i mogu da se vratim. O deci i omladini ( skole, univerziteti, sport, neki
drustveni zivotm, druzenje) i da ne govorim.
 
Meni nikakko jer za mene nije normalno da moram da stavljam masku na lice ako zelim u muzej, crkvu, u restoran,
avion, neki ( svejedno kakav) javni prevoz. Nije mi normalno da ne mogu da putujem, a ako i odem nekuda da svakog
dana gledam kako stavri stoje i da li uopste i mogu da se vratim. O deci i omladini ( skole, univerziteti, sport, neki
drustveni zivotm, druzenje) i da ne govorim.
Meni nije problem.
A ono što mi najviše odgovara , je zabrana velikog broja ljudi na nekom prostoru .Znači , samim tim , smanjene gužve i niko mi ne diše za vratom.
 
Imao sam sreću da se taman pred koronu rešim posla koji je bio vezan za putovanja, tako da me karantin nije pogodio finansijski. Možda zato i gledam blagonaklono na celu ovu situaciju.

Maska mi ne smeta, gde mora stavim ju, gde ne mora pustim pluća na pašu. :mrgreen:

Primećujem promene kod ljudi, postalo to sve nešto netolerantno, isključivo, agresivno, netrpeljivo, besno.

Tolerancije i empatije je sve manje i manje.

Nažalost. :roll:
 
ono na početku kad je krenula ona sveopšta panika bio sam prilično uznemiren i imao sam nekih problema i a spavanjem i sa apetitom, i brinuo sam bukvalno za sve koje znam...i onda sam se polako smirio i vratio u normalnu,što je za mene znači samo blago napet osim ako ne iskrsne nešto ne predviđeni a ako isksne onda je
Ne gledaj tv ,ne citaj gluposti s portala i opusteno ,nece nikome nista faliti od ovog prenaduvanog virusa.
 
Nije lako proživeti šta smo sve proživeli poslednjih meseci.

Niko ne zna sa sigurnošću šta nas još u nadolazećim mesecima čeka, čak nas plaše da najgore od korone tek dolazi sa zimom.

Iako vas je korona mimoišla cela ova situacija je možda ostavila tragove na vašoj psihi.

Da li osećate da ste se promenili i da imate kakve psihičke posledice korone?

Da li ste na članovima familije, drugaricama i drugarima, poznatima primetili kakve posledice?




Posebno bi zamolio ako je neko od forumašica ili forumaša lično preboleo koronu (ili neko koga dobro pozna) da nam ako želi napiše svoja lična iskustva i zapažanja.
Nisam preležala, ali jedan od kolega jeste. Što se posledica po zdravlje tiče, išao je na redovne preglede i kontrole(jer su mišljenja podeljena oko toga da li kod svih ostavlja posledice po zdravlje i kakve). On je relativno mlad čovek i nisu mu ustanovili nikakve posledice na organima. Ali znam stariju osobu koja je preležala(višegodišnji dijabetičar), kome su lekari na testu opterećenja, ustanovili smanjen rad srca za 60%.Zabranjen mu je bilo kakav fizički napor i naprezanje do daljeg.
Tako da ako ostavlja posledice na vitalne organe, vrlo moguće da ostavlja i na mozgu.
 
Nisam preležala, ali jedan od kolega jeste. Što se posledica po zdravlje tiče, išao je na redovne preglede i kontrole(jer su mišljenja podeljena oko toga da li kod svih ostavlja posledice po zdravlje i kakve). On je relativno mlad čovek i nisu mu ustanovili nikakve posledice na organima. Ali znam stariju osobu koja je preležala(višegodišnji dijabetičar), kome su lekari na testu opterećenja, ustanovili smanjen rad srca za 60%.Zabranjen mu je bilo kakav fizički napor i naprezanje do daljeg.
Tako da ako ostavlja posledice na vitalne organe, vrlo moguće da ostavlja i na mozgu.
Moguće je.
 

Back
Top