Psi rata ili meahnicari?

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
Secate se one teme koja je govorila o ovim placenicima. I evo nastavka. Sta sve nece covek uraditi za dinar. Doduse razlog hapsenja mi je malo sumniv, ali bice jos podataka o tome..:think::think:

Nisu „psi rata“ već mehaničari
B. Vuković - V. Nikitović | 13. 03. 2011. - 00:02h | Foto: Reuters | Komentara: 0

Ovaj slučaj je besmislen, neko je uhapšen jer je „možda krenuo u rat, koji ne dozvoljava međunarodna zajednica”. Nikad niko u Srbiji po tom osnovu nije uhapšen. Oni su krenuli trbuhom za kruhom i nisu ni znali da tim putovanjem krše zakon. Svaki razlog za produženje njihovog pritvora je potpuno neosnovan - priča advokat jednog od šestorice sprskih državljana koji su uhapšeni pod sumnjom da su prekršili međunarodne sankcije i krenuli na ratište u Sudan.
124787_1405-sudan-foto-reuters_f.jpg

Pakao Darfura: Sukobljene milisije u Sudanu

Čačani Dragoljub Đ. (73), Ilija M. (58) i Slavoljub S. (53), Borivoje D. (70) i Rajko Đ. (61), kao i Vlastimir M. (57) iz Pančeva uhapšeni su na aerodromu u Beogradu pod sumnjom da su prekršili rezoluciju Saveta bezbednosti UN, koja zabranjuje prodaju naoružanja i pomoć u ljudstvu nevladinim entitetima u Darfuru u Sudanu. Protiv njih Drugi osnovni sud u Beogradu vodi istragu, a Apelacioni sud sada odlučuje o žalbama koje su podnete na rešenje o produženju pritvora. Njima je 21. februara produžen pritvor na još 60 dana.

Članovi porodica uhapšenih kažu da su petorica bivših radnika Tehničko-remontnog zavoda u Čačku, posle otkaza koji su u ovoj firmi dobili pre tri godine, krenuli u Sudan da rade kao mehaničari za ponuđenu platu od 1.500 dolara. Nisu ni pomislili da bi na taj način mogli da prekrše sankcije međunarodnih organizacija.

- Ovaj slučaj je klasična farsa. Ljudi od 53 do 71 godine starosti ne znaju da čine krivično delo time što u stranu zemlju odlaze da kao vrhunski majstori rade posao koji najbolje znaju. Bili smo šokirani kada nam je rečeno da je moj otac, koji nikada nije imao ni prekršajnu prijavu, osumnjičen za kršenje sankcija međunarodne zajednice tako što je planirao da ratuje u Sudanu. To je besmislica. Međutim, pošto smo videli da je stvar veoma ozbiljna, pokušavamo svim pravnim sredstvima da dokažemo da on nije kriv - priča ćerka jednog od uhapšenih.


Bez putnih isprava

- Oduzeti su im pasoši, a nije traženo svedočenje nijedne osobe, tako da uopšte nema razloga za pritvor. Osim toga, oni su svi stariji ljudi i zatvor veoma loše na njih utiče. Vrlo smo nezadovoljni reakcijom Drugog osnovnog suda, koji je tek posle dve nedelje žalbu branilaca na produženje pritvora prosledio Apelacionom sudu, iako za to ima rok od 48 sati - ističe advokat.
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/241082/Nisu-psi-rata-vec-mehanicari
 
Ma to je glupost, gde nađoše advokata debila. Moj bi ih izvadio za 2 sata. Pošli ljudi da obiđu prirodne znamenitosti Sudana. Ko može da mene optuži da sam planirao da utajim porez ili prekršim sankcije ili da silujem komšinicu??? Pa ja svakodnevno planiram kako da se najebbem milosne majke DOS-manlijama, pa mi dosad nije pošlo za rukom.....ali oće..oće...oseti se u vazduhu...:mrgreen:
 
Plaćenik od 73 godine starosti iz Tehničko-remontnog zavoda u Čačku?! :hahaha:
Da li je moguće da je neko tolika budala da zaista misli da su ovi penzioneri išli da ratuju?! :eek:

Миссссим

Taj advokat priča gluposti. Nepoznavanje zakona nije opravdanje.

штаааааааа реееееееееећћћиииииииии!?
 
Обрише се и пријава и пост
и
пуи-пике не важи!
Ни моја пријава, ни његов пост!

:hahaha1::rotf::hahaha1::rotf::hahaha1:

ЛЕПО БОГА МИ!

Он да вређа, а ви га најстрашније казните брисањем поста!:worth::worth::worth:

Никако да се отмем утиску да чак и делите његово мишљење!? :think::think::think:

П.С.
Да ли сваку своју пријаву треба да снимим као слику!? :think::think::think:
 
Misim...Realno što da nam siromasi zagađuju zrak...Imamo trivanku,sergeja urbane žurke i onda čuješ vest neko sebi zabio gvožđe u ruku...Ne ide...Znači prvo ukinuti negativne vesti a onda ako se šire putem glasina ukinuti razlog za takve vesti.
 
Produžen pritvor šestorici penzionera
| 22. 03. 2011. - 13:29h | Komentara: 3
Drugi osnovni sud u Beograduodlučio je danas da se pritvor šestorici penzionera iz Čačka i Pančeva, uhapšenih prilikom pokušaja da otputuju u Sudan, produži kako ne bi uticali na svedoke u istrazi, a najkasnije do 21. aprila.Kako je agenciji Beta rečeno u tom sudu, ovu odluku donelo je Krivično vanraspravno veće nakon što je prošle nedelje Apelacioni sud ukinuo prvobitno rešenje o produženju pritvora za 60 dana.Apelacioni sud ukinuo je rešenje navodeći da je došlo do povreda krivičnog postupka jer nisu navedeni odlučni razlozi o činjenicama za produženje pritvora, a da su oni razlozi koji su navedeni nejasni i u znatnoj meri protivrečni zbog čega je predmet vraćen Drugom osnovnom sudu na ponovno odlučivanje.
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/243015/Produzen-pritvor-sestorici-penzionera
 
Znaci ne mogu da verujem sta ovo nase pravosudje radi

uhapsili su trojicu penzionera gradjevinaca koji su krenuli tbuhom za kruhom,

sa optuzbom da toboze krse sankcije UN-a!!:eek:

Strasno a drzava prepuna lopova i kriminalaca, mislim stvarno... jeziv odgovor drzave!!:think:
 

Back
Top