Quantcast

Пси луталице изуједали човека и дете у Борчи

Гамбино

Iskusan
Poruka
6.180
Пси луталице изуједали човека и дете у Борчи
Аутор
Борча Инфо -

Проблем паса луталица на левој обали

Наша суграђанка Јована послала нам је обавештење о нимало безазленој ситуацији у којој се и сама затекла.

У близини школе Раде Драинац, према центру 5, у Великореметској улици, пет паса луталица нападају кога стигну. Јуче су напали и изуједали човека и дете. Ја сам јутрос једва од њих побегла када сам дете оставила у школу и сакрила се у продавницу. Они су стајали испред продавнице, нико није смео да изађе.

Пазите на децу, ако има неко да их сачека после школе јер ово је катастрофа шта се дешава.

Звала сам „Ветерину“, не интересује ме ме ничије мишљење више да ли су то борчански пси.. Ово су пси који су скоро избачени у Борчу.

Не пада ми на памет да страхујем да ли ће керови да ми растргају децу када ту пролазе..

Улице у којима се највише крећу: Северина Бјелића, Великореметска, Дринске дивизије и околина..
Коментари подељени

Ова тема на друштвеним мрежама увек изазове велику полемику јер су мишљења и коментари дијаметрално супротни.

Чињеница је да је ово проблем на левој обали. Није ретка ситуација да луталице обитавају у близини паркића у нашој околини од чега родитељи страхују.
Системски проблем

Једно је сигурно, нису сами пси криви што су на улици.

Неодговорни власници избацују на улицу своје псе и њихове младе из разноразних разлога а чести су и случајеви да псе доводе из других делова града и овде их избацују.

https://www.borca.info/psi-lutalice-izujedali-coveka-i-dete-u-borci/

Чопор паса луталица у Борчи НАПАО МАЈКУ СА БЕБОМ
М. Р. , Ј.О. 24.09.2019. 14:43 > 14:49
Коментара: 1

пси бебе нова2ФОТО: ПРИВАТНА АРХИВА
Једна 32-годишња жена нападнута је пре два дана од чопора паса луталица у Улици Милана Топлице у Борчи, док је гурала колица са десетомесечном бебом.

- Пси су се прво усмерили на колица у којима је била беба, па је мајка задобила телесне повреде док ју је бранила - тврди наш суграђанин Милан М.

Како каже, напади паса, поготово у вечерњим часовима су све учесталији, због чега су се комшије жалиле надлежним службама.

Налаз специјалистеФОТО: ПРИВАТНА АРХИВА
Налаз специјалисте
Милан нам је доставио је и извештај лекара специјалисте, као и слике паса који слободно шетају улицом.

- Овом приликом је избегнута већа трагедија која би као и небројано пута до сад поставила питање: "Да ли је нешто могло да се уради да се она избегне? - пита се читатељ "Блица".

ПРОЧИТАЈТЕ И...

ПОБЕСНЕЛИ ПАС ИЗУЈЕДАО ДЕЧАКА (6) Када су родитељи одвели сина у Тиршову један од хирурга се УХВАТИО ЗА ГЛАВУ
"БИО ЈЕ ТРИ ПУТА ВЕЋИ ОД ЊЕ, ДЕТЕ СЕ ГУШИЛО У КРВИ" Стравично сведочење о драми у Панчеву када је ПАС ИЗУЈЕДАО ДЕВОЈЧИЦУ
ДЕЧАКА УЈЕО ПАС НА ВЕЛИКОМ ОДМОРУ Хтео да помази животњу, она га ујела за бутину
"Ветерина": Тек данас стигла пријава, ухватили смо два од три пса

Директор "Ветерине Београд" Будимир Грубић изјавио је да су "пријаву напада добили јутрос од Инфективне клинике, али да нису примили позив када се напад догодио".

- Чим смо добили позив од Инфективне клинике, ухватили смо два од три пса. Повређена је препознала пса који ју је ујео и он ће бити стерилисан у најкраћем року. Тренутни проблем јесте то што још увек не знамо да ли се ради о власничким псима - напоменуо је Грубић.

Будимир Грубић
Будимир Грубић
Из "Ветерине Београд" истичу и да последњих месец дана нису имали пријаву уједа паса, али и апелују на грађане да их позову и пријаве ујед чим се он догоди, како би благовремено могли да реагују.

https://www.blic.rs/vesti/beograd/copor-pasa-lutalica-u-borci-napao-majku-sa-bebom/03vy7k1

gost 338757

Primećen član
Poruka
575
Ako te ugrožava vlasnički, a ne znaš ko je vlasnik, udarićeš na vlasničkog. Naoružaj decu petardama pa kada vide kerove samo neka pršti po celoj ulici.
Kojim petardama .
Mene interesuje kad neki od drzave traze zastitu za razne stvari, mogu li ja da trazim besplatno oruzije
odnosno da ne placam nikakve takse radi zastite od opasnih kerova koje vlasnici vodaju po ulicama bez korpe .
Sta znaci povodac , casom se istrgne , a oni kao mangupi imaju staju kerinu.
Vise zasticen pas nego covek .

Обилић

Ističe se
Poruka
2.121
Народе, неће нам нико помоћи до нас самих себи !
Ево мој случај :

Пре неки дан прођем необичним путем до куће
и видим све оне псе за које сам мислио да више не постоје !

Уствари, дугогодишњом борбом,
гађањем камењем и петардама са прозора,
кад би их срео одмах дохватим неку циглу па удри и сл.
ја сам своју улицу ослободио напасти.

И чак сам поверовао да их у Србији има мање ...

Не !
Има их мање у мојој улици јер годинама делујем на непријатеља.
Ово је једини начин, верујте ми !

NeshCMT

Elita
Poruka
18.653
Народе, неће нам нико помоћи до нас самих себи !
Ево мој случај :

Пре неки дан прођем необичним путем до куће
и видим све оне псе за које сам мислио да више не постоје !

Уствари, дугогодишњом борбом,
гађањем камењем и петардама са прозора,
кад би их срео одмах дохватим неку циглу па удри и сл.
ја сам своју улицу ослободио напасти.

И чак сам поверовао да их у Србији има мање ...

Не !
Има их мање у мојој улици јер годинама делујем на непријатеља.
Ово је једини начин, верујте ми !
✅

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.