Psi express sata kartica

User Friendly

Buduća legenda
Poruka
25.007
Ima li neko da se malo razume u navedenu tematiku?

Ploca asrock j1900m mi ima samo dva sata 2 slota, ali mi treba jos. Razmisljam da kupim psi sata3 karticu sa min 4 sata konektora, sad me zanima kako da znam sta je kompatibilno sa plocom i da li je moguce instalirati karticu na tu plocu. Kako to uopste funckionise, ima li neki limit koliki diskovi mogu biti, posto mi treba disk od 4tb, mozda i vise njih?
uzeo bih sata 3 iako ploca mozda ne podrzava jer imam drugi komp na kome bi trebalo to da radi, ali nemam prostora u kucistu. Mozda kao future upgrade.
 
Cek brt, nije to bas tako prosto. Ako ploca podrzava sata2 i ima sata2 kontrolor, sta ce da se desi ako ubodem karticu koja npr ima na sebi sata3 portove ako idem na varijantu prosirenja portova ili ako izaberem drugu varijantu da uzmem karticu sa zasebnim kontrolerom koji koristi sata3 sta ce se desiti? Hoce li to raditi i kojom brzinom?
Imam 2 pci e slota, ne odgovaraju bas sve kartice tom standardu. Drugo, ne podrzavaju sve kartice raid konfiguraciju i nisu diskovi na svim butabilni, ne prikazuju se u BIOS-u.
 
Q1900M(L2).png


To je ova , evo imas 2x PCIexpress slota za to.

Znaci treba ti PCI-E karta koja ima 2 ili 4 sata porta ... obrati paznju na to da se ne zajebes i kupis nesto sto ti ne odgovara.
 
Pogledajte prilog 647632

To je ova , evo imas 2x PCIexpress slota za to.

Znaci treba ti PCI-E karta koja ima 2 ili 4 sata porta ... obrati paznju na to da se ne zajebes i kupis nesto sto ti ne odgovara.

Provalio sam razliku, samo me brine kompatibilnost i ocena koliko mi sata portova treba, posto mi je to media server.
Treba da radi i vrti program za strimovanje videa na tv i sl.
 
Cek brt, nije to bas tako prosto. Ako ploca podrzava sata2 i ima sata2 kontrolor, sta ce da se desi ako ubodem karticu koja npr ima na sebi sata3 portove ako idem na varijantu prosirenja portova ili ako izaberem drugu varijantu da uzmem karticu sa zasebnim kontrolerom koji koristi sata3 sta ce se desiti? Hoce li to raditi i kojom brzinom?
Imam 2 pci e slota, ne odgovaraju bas sve kartice tom standardu. Drugo, ne podrzavaju sve kartice raid konfiguraciju i nisu diskovi na svim butabilni, ne prikazuju se u BIOS-u.
Butabilne diskove stavljas na native sata portove (ako imas strah od gore pomenutog) a sam PCIe gura maximum ka kartici koji moze da ostvari , ne treba da se zamaras sa time.

Vecina HDD-ova ne moze da iskoristi ni potencijal Sata 1 standarda a kamoli sata 3.

Dok za ssd je druga prica.
 
Poslednja izmena:
Kupuj i ne misli.

Mogao si i sam ovo da izguglas o tome na wiki.

SATA Express (/ˈseɪtə/) (abbreviated from Serial ATA Express and sometimes unofficially shortened to SATAe) is a computer bus interface that supports both Serial ATA (SATA) and PCI Express (PCIe) storage devices, initially standardized in the SATA 3.2 specification.[1] The SATA Express connector used on the host side is backward compatible with the standard SATA data connector,[2] while it also provides two PCI Express lanes as a pure PCI Express connection to the storage device.

To su proverene stvari i rade.

61t509OVDyL._SL1000_.jpg


Cak ima i ovakvih adaptera za male 2.5 ssd-ove na pcie kartu.
 
Cek brt, nije to bas tako prosto. Ako ploca podrzava sata2 i ima sata2 kontrolor, sta ce da se desi ako ubodem karticu koja npr ima na sebi sata3 portove ako idem na varijantu prosirenja portova ili ako izaberem drugu varijantu da uzmem karticu sa zasebnim kontrolerom koji koristi sata3 sta ce se desiti? Hoce li to raditi i kojom brzinom?
Imam 2 pci e slota, ne odgovaraju bas sve kartice tom standardu. Drugo, ne podrzavaju sve kartice raid konfiguraciju i nisu diskovi na svim butabilni, ne prikazuju se u BIOS-u.
?? Bootabilne diskove staviš na dva SATA na ploči, a ostalo preko kartice? Na dva diska uz pomoć trikova možeš bez problema da dižeš i do ŠEST OS-eva!
 

Back
Top