Prvi svetski kongres vestica u Velikom Gradistu

gost 102443

Buduća legenda
Poruka
31.186
PODRŠKA OPŠTINE
Kongres veštica, koji će sledeće godine biti i bolji, zdušno je podršala opština. Predsednik Živoslav Lazić objasnio je da se ideja rodila po legendi o vampiru Petru Blagojeviću koji je živeo u ovom gradu, a i Drakula je sused od preko puta. Turistička pozivnica prve klase, nema šta.

Opština Veliko Gradište na Srebrnom jezeru organizuje 4. septembra prvi Svetski kongres veštica (World Witch Congress), saopštili su organizatori Vorld vič kongres tim (World Witch Congress Team).
Želja je da se na zanimljiv način dočara vreme veštica, duhova i čarobnjaka. Između ostalog, posetioci će biti u prilici da probaju čarobne napitke raznih veštica i čarobnjaka, i specijalni čarobni koktel koji će se kuvati u ogromnom kazanu, u gradskom parku, najavljuju organizatori. Kako se navodi, u ponoć biće upaljena lomača za veštičju žurku koja će trajati čitave noći, a organizatori očekuju goste iz Makedonije, Rusije, Ukrajine, Rumunije i Bugarske.


WORLD WITCH CONGRES je zamišljen kao sajam energetskih napitaka pod sloganom MAGIC OF ENERGY koji želi da kroz imaginaran svet magije i energije pruži dobar i nesvakidašnji provod. Ideja WWC je da se prilagodi zahtevima turista i savremenom pristupu turizma, kao i da na zanimljiv način dočara vreme veštica i čarobnjaka.

Nakon zvaničnog svečanog zatvaranja i dodele nagrada na manifestaciji SILAFEST, na glavnoj pozornici (petak 04.09.2009 u 21.00h), kroz neobične audio-vizuelne efekte, najavljuje se početak WORLD WITCH CONGRES.

Svi posetioci imaće priliku probati "čarobne napitke" raznih veštica i čarobnjaka kao i posebni "čarobni koktel" koji će se kuvati u ogromnom kotlu smeštenom u gradskom parku.

Tačno u ponoć biće spaljena veštičja lomača uz zabavu koja će trajati celu noć. Očekuju se gosti iz Makedonije, Rusije, Ukrajine, Rumunjske i Bugarske.

Program:

* Pozdravna reč i performans
* Predstavljanje kandidata za MISS WITCH
* Muzički program
* Defile kandidatkinja za MISS sa metlama
* Pravljenje WITCH ENERGY koktela
* Proglašenje pobednice MISS WITCH
* Trka metlama na 100 metara
* Predstavljanje hotela Ferdinand, Banja Herkulana u Rumuniji, i proglašenje pobednika u trci sa metlama (nagrada za pobednika - vikend za dvoje)
* Svečano paljenje lomače i početak ŽURKE

Dakle, konacno jedna lepa vest iz Srbije na temu religioznih sloboda. Nadam se da ce sledece godine Kongres biti jos bolji i veci.
 
Poslednja izmena:
Nisam znao da je Inkvizicija bila satanistička organizacija, mada imajući u vidu njihove rituale žrtvovanja i to da su bili glavni faktor u širenju kuge u Evropi, i ne iznenađuje me mnogo.

Lepo kapiras, mi pisasmo o mrtvim ljudima, pa kako onda mrtve rasterati gomnjivom motkom?:eek:

No ove sluge satanine koje preskacu vatru, jasu metle , kruze oko kazana, e njih treba ispruziti motkom. na tarabu pa na kant....
 
Pa kada se u toku rituala konzumira velika kolicina rakije i piva:mrgreen:
Znam shta nagadjash, ali nije to. Ne znam ni odakle potiche obichaj, verovatno paganski. Mislim da je cilj teranje duhova ili tako neshto, ne znam, bio sam mali kad sam zadnji put to radio. Svake godine se tog dana uveche zapali vatra u ulici na nekom brisanom prostoru, pa se preskache. Dodje i staro i mlado. Tada je bash bilo interesantno iz trka proci kroz plamen.
 
Znam shta nagadjash, ali nije to. Ne znam ni odakle potiche obichaj, verovatno paganski. Mislim da je cilj teranje duhova ili tako neshto, ne znam, bio sam mali kad sam zadnji put to radio. Svake godine se tog dana uveche zapali vatra u ulici na nekom brisanom prostoru, pa se preskache. Dodje i staro i mlado. Tada je bash bilo interesantno iz trka proci kroz plamen.

Svuda je to bilo rasprostranjeno, mada ja kao klinac nisam razumevao o cemu se radi.
ipak je bilo lepo druzenje, no tad sam bio mlad:mrgreen:
A danas toga nema vise kod mene u selu.:)
 
Lepo kapiras, mi pisasmo o mrtvim ljudima, pa kako onda mrtve rasterati gomnjivom motkom?:eek:

No ove sluge satanine koje preskacu vatru, jasu metle , kruze oko kazana, e njih treba ispruziti motkom. na tarabu pa na kant....

Sada te više ništa ne razumem.
Kakve veze imaju veštice sa Satanom?! :eek:
A sve navedeno se radi u Srba milenijumima i pre Satane, tako nisma siguran da i ti sam znaš o čemu pišeš...
...ili samo troluješ... sad sam skapirao. :ok:
 

Back
Top