Први пут у Тунис

Пшеница селица

Primećen član
Poruka
538
Планирам да ове године са дечком први пут посетим Тунис и имам много питања с обзиром на то да никада нисам путовала у та северноафричка летовалишта. Ово су само нека којих могу да се сетим :):

1. Које место је најбоље за млади пар - не мора да буде много места за излазак, али да ипак не буде само туристичко место, да има шта занимљиво да се види и да може ноћу да се прошета, али пре свега да је лепа плажа?

2. Какве су температуре почетком августа?

3. Да ли уплатити пун пансион или полу пансион - шта се више исплати за оне који нису много избирљиви по питању хране, а опет јешни? :zjede:

4. Да ли су хотели са 3* генерално пристојни тамо? Опет кажем, нисмо избирљиви, само да је чисто.

5. Да ли су Тунишани стварно толико навалентни, не мислим као трговци, него онако генерално да ли је истина да умеју да буду и агресивни ако се нешто не купи? Да ли мора да се обрати пажња на облачење?

Birajte hotel u samom gradu, a ne u pm. Onda je dovoljan i pp, inače obavezno all incl. Očekuje se bakšiš uz sve, čak i sobaricama. Oblačenje pre revolucije slobodno, sad ne znam situaciju van hotelskih kompleksa. Klima prijatna, noći svežije. Hrana odlična, ali ja ne bih išla u manje od 4*, ni 5* nije neki glamur kao u Evropi. Trgovci navalentni samo u bazarima, inače su cene fiksne. Nije neki noćni život. Izlete ne preskačite: Kartagina, Sidi Bou Said (ako nisam zaboravila), pustinja. Imaš temu o Tunisu, prelistaj. U hotelima je voda preskupa. Savetujem all incl. Čuvajte se taksista.

Poslednja izmena:
Birajte hotel u samom gradu, a ne u pm. Onda je dovoljan i pp, inače obavezno all incl. Očekuje se bakšiš uz sve, čak i sobaricama. Oblačenje pre revolucije slobodno, sad ne znam situaciju van hotelskih kompleksa. Klima prijatna, noći svežije. Hrana odlična, ali ja ne bih išla u manje od 4*, ni 5* nije neki glamur kao u Evropi. Trgovci navalentni samo u bazarima, inače su cene fiksne. Nije neki noćni život. Izlete ne preskačite: Kartagina, Sidi Bou Said (ako nisam zaboravila), pustinja. Imaš temu o Tunisu, prelistaj. U hotelima je voda preskupa. Savetujem all incl. Čuvajte se taksista.

Kartagina i Sidi Bou Sad...:zaljubljena:
Stvarno vredi videti...kao i Medinu,bez obzira na navalentne prodavce :)

1. Које место је најбоље за млади пар - не мора да буде много места за излазак, али да ипак не буде само туристичко место, да има шта занимљиво да се види и да може ноћу да се прошета, али пре свега да је лепа плажа? Plaže se razlikuju od hotela do hotela, ali su uglavnom dobre. Go pesak i to je to. Sva mesta su velika, Sus je možda najzanimljiviji, ali nema tu neke bitne razlike. Svakako obavezno idite u Kartaginu, Sidi Bu Said i u Saharu, a to su sve izleti po istoj ceni bez obzira u kom mestu ste smešteni.

2. Какве су температуре почетком августа? Afričke.:D

3. Да ли уплатити пун пансион или полу пансион - шта се више исплати за оне који нису много избирљиви по питању хране, а опет јешни? :zjede: Mislim da je polupansion sasvim dovoljan čak i za ješne jer je u pitanju švedski sto u svim restoranima, a doručak bude i do 10h, a večera počinje već negde oko 18-19h. Preko dana ne možeš ni da ogladniš na onim vrućinama pa ne znam ni ko može da jede konkretnu hranu. Po meni je all incl čisto bacanje para.

4. Да ли су хотели са 3* генерално пристојни тамо? Опет кажем, нисмо избирљиви, само да је чисто. Jesu. Ja sam bila u hotelu sa 3* sa bebom od 10 meseci i sve je bilo besprekorno čisto.

5. Да ли су Тунишани стварно толико навалентни, не мислим као трговци, него онако генерално да ли је истина да умеју да буду и агресивни ако се нешто не купи? Да ли мора да се обрати пажња на облачење?Nisu uopšte agresivni, samo su dosadni. To je muslimanska zemlja, ali opet, nećeš nositi dugačke rukave i pantalone na tropskim vrućinama. Turisti se tamo svi šetaju letnje obučeni po našim standardima.:D

Back