Quantcast

Prvi put u kasnim godinama

Trust no one

Poznat
Moderator
Poruka
7.418
Slazem se ja da ima normalnih ljudi na drustvenim mrezama ali mozda bi mogla sa njima da budem prijatelj, nesto vise vec tesko...jer zivim u malom mestu a jako sam slaba za volanom da bi otisla negde da se nadjem sa tom osobom trebao bi mi autobus ili taxi. Ako bi on hteo da dodje kod mene a u mom mestu nema kafica ili restorana gde bi mogli sesti i popiti pice. Tako da je malo zeznuto za nesto vise od prijateljstva. Idem ja ivan mog mesta ali nikad nisam sama.OPET CETE RECI DA IMAM IZGOVORE
Iz prijateljstva moze da se izrodi normalna i zdrava veza,zavisi od ljudi...A tako i prosirujes krug ljudi sa kojima kontaktiras,i bices opustenija sa ljudima sa strane...

Zenox

Početnik
Poruka
37
Pa i nisam bas imala prilike jer nisam sebi dozvolila priliku,od kraja srednje škole sam slabo izlazila na mjesta gde bi mogla nekoga da upoznam i to sam svjesno radila iz bojkota prema svemu tome.
Ok,onda prvo moras da znas sta zelis,ako kazes da ti treba samo neko normalan il tako nesto,previse je opsirno to,mislim sta tacno znaci normalan...treba da znas kakvi ljudi te zaista privlace jer je danasnji svet prepun iluzija. Pare,karijera i sve to ne cine nekog kompletnog. Pitaj sebe koji ljudi ti se zaista dopadaju kao ljudi a koji ne,bez gledanja kroz prizmu savremenog kapitalizma i materijalizma. Onda probaj da nadjes nesto da radis sto zaista volis,ne zato sto je kao popularno. Istrazuj svoje hobije i ukuse i ne razmisljaj ko ce sta da misli. Ukoliko krenes da ides tako u dobrom smeru,sve ce samo doci na svoje,i nestace ti preterana zelja da nadjes nekog. Tek kad se sastavis skroz,tad ces biti spremna za "vezu" il sta god,i muskarci ce ti prilaziti sigurno. Generalno moze da se oseti dal je neka osoba kompletna,nesigurnosti odmah odaju coveka.

Blesuljak

Zainteresovan član
Poruka
171
Ok,onda prvo moras da znas sta zelis,ako kazes da ti treba samo neko normalan il tako nesto,previse je opsirno to,mislim sta tacno znaci normalan...treba da znas kakvi ljudi te zaista privlace jer je danasnji svet prepun iluzija. Pare,karijera i sve to ne cine nekog kompletnog. Pitaj sebe koji ljudi ti se zaista dopadaju kao ljudi a koji ne,bez gledanja kroz prizmu savremenog kapitalizma i materijalizma. Onda probaj da nadjes nesto da radis sto zaista volis,ne zato sto je kao popularno. Istrazuj svoje hobije i ukuse i ne razmisljaj ko ce sta da misli. Ukoliko krenes da ides tako u dobrom smeru,sve ce samo doci na svoje,i nestace ti preterana zelja da nadjes nekog. Tek kad se sastavis skroz,tad ces biti spremna za "vezu" il sta god,i muskarci ce ti prilaziti sigurno. Generalno moze da se oseti dal je neka osoba kompletna,nesigurnosti odmah odaju coveka.
Sve je tacno sto kazes, znam ja da treba da izadjem iz sobe i pocnem da se druzim ili da radim. Uskoro treba da pocnem da radim, pa se nadam komunikaciji sa vecin brojem ljudi i nekim novim ljudima. I to da mi je prevelika zelja da nadjem nekoga to je verovatno zbog toga jer previse razmisljam o tome a to opet provazilazi iz toga jer nemam drugih opterecenja.

Zenox

Početnik
Poruka
37
Sve je tacno sto kazes, znam ja da treba da izadjem iz sobe i pocnem da se druzim ili da radim. Uskoro treba da pocnem da radim, pa se nadam komunikaciji sa vecin brojem ljudi i nekim novim ljudima. I to da mi je prevelika zelja da nadjem nekoga to je verovatno zbog toga jer previse razmisljam o tome a to opet provazilazi iz toga jer nemam drugih opterecenja.
Pa ljudski mozak je stvoren da resava probleme,a ne da cini coveka srecnim,zbog toga ljudi cesto brinu oko nekih stvari oko kojih ne bi kada bi bili fokusirani na nesto. Kada upoznajes nove ljude,nemoj se truditi da im udovoljavas ili da se trudis oko toga da te zavole. Nikome nista nisi duzna,samo budi svoja,ne daj drugima da prelaze tvoje granice,i nikad se ne menjaj ili pretvaraj da si nesto sto nisi zbog drugih. To je mnogo lose po psihu na kraju krajeva. U radnoj okolini dakle drzi do sebe i kad komuniciras s ljudima budi slobodno spontana,bez mnogo razmisljanja. Na kraju krajeva ukoliko ne budes svoja,izgubices sebe,utopices se u masu i bices nesrecna. Naravno,ne dozvoli to da se desi. Previse ljudi danas glume da su nesto sto nisu,nazalost.

Blesuljak

Zainteresovan član
Poruka
171
Pa ljudski mozak je stvoren da resava probleme,a ne da cini coveka srecnim,zbog toga ljudi cesto brinu oko nekih stvari oko kojih ne bi kada bi bili fokusirani na nesto. Kada upoznajes nove ljude,nemoj se truditi da im udovoljavas ili da se trudis oko toga da te zavole. Nikome nista nisi duzna,samo budi svoja,ne daj drugima da prelaze tvoje granice,i nikad se ne menjaj ili pretvaraj da si nesto sto nisi zbog drugih. To je mnogo lose po psihu na kraju krajeva. U radnoj okolini dakle drzi do sebe i kad komuniciras s ljudima budi slobodno spontana,bez mnogo razmisljanja. Na kraju krajeva ukoliko ne budes svoja,izgubices sebe,utopices se u masu i bices nesrecna. Naravno,ne dozvoli to da se desi. Previse ljudi danas glume da su nesto sto nisu,nazalost.
Znaž ja to sve, glumce i ulizice ne podnosim i nebi nikad mogla da se ponasam kako neko drugi hoce pa makar bila sama u u masi ljudi...ja se ne manjam ni po koju cenu.

Manastirka

Aktivan član
Poruka
1.976
Ima li nas jos koji smo blizu 30 a da to nismo uradili?
Evo da ti ispričam istinitu priču, sa happy end-om. Jedna od mojih drugarica je bila jako opterećena, jer je imala 30 god. kada je to uradila prvi put.Bukvalno je bilo sramota da dečku to uopšte saopšti, a da on ne umre od smeha! Kada je došao trenutak da mu kaže, on je na to odreagovao tipa, "pa, ok".Danas su u lepom i srećnom braku.Ako mene pitaš, previše drame, sprdnje, itd...uradi to kada pronađeš dečka koji ti odgovara i nemoj se previše opterećivati.

Bambi

Iskusan
Poruka
6.047
Nesigurnost zna biti simpaticna i da, prirodno je kada se prvi put sreces sa necim da ti to stvori odredjeni strah.
Ali entuzijazam, vera u sebe, u pozitivan ishod su zaista sjajni i nekako zarazni. :)
Problem je kada je nesigurnost stalna odlika, nesto sto coveka svuda i u svakom trenutku prati. To ume bas da koci ljude, cak i kada realno imaju sve predispozicije za „uspeh“.

Blesuljak

Zainteresovan član
Poruka
171
Evo da ti ispričam istinitu priču, sa happy end-om. Jedna od mojih drugarica je bila jako opterećena, jer je imala 30 god. kada je to uradila prvi put.Bukvalno je bilo sramota da dečku to uopšte saopšti, a da on ne umre od smeha! Kada je došao trenutak da mu kaže, on je na to odreagovao tipa, "pa, ok".Danas su u lepom i srećnom braku.Ako mene pitaš, previše drame, sprdnje, itd...uradi to kada pronađeš dečka koji ti odgovara i nemoj se previše opterećivati.
Pa i ja ocekujem happy end...

Umri_muski

Elita
Poruka
18.341
Da te upoznam sa Nebojsom, tako se zove moj jurisnik.....
Danas je mnogo devojaka bez majke, kako se to inace kaze....
Znaci bez nekog ko ce da ih nauci da je ok da devojka prica, gleda, da ne zadize suknju odmah....
Zatim ako je devojka pametna, onda joj majka isprica pricu o Bojanu Krizaju i slalomu, tj ako momak izveze slalom do kraja, onda ne moze da ne valja...
Oni koji ne mogu padnu na pola staze ili odustanu, zamore se od zahteva na stazi...

Upoznavanje je danas otezano zbog zenskih uslova, a to je , ako joj se svidis onda si stoka sto neces nesto ili neces nesto dublje...
Ali ako postavis stvari nemilosrdno , u smislu , dodji na 15 minuta price, posle se zahvali i samo odsetaj, nista to nece biti strasno...
Zene se plase komentara curana i mladica od 16 godina u glavi, ma koliko imali u licnoj karti, a muskarci se plase komentara seljanki....ili novobeogradjanki.
Ne znam iz zenskog ugla, ali iz muskog seljanke cine vecinu, to bi trebalo da ogugla svakog muskarca.....svakog, ne zivimo u Parizu.
A ove novopecene su tu samo da im se overi zelja za novim statusom a ne da im se vuku repovi iz porodicnog okruzenja odakle poticu...Ispostujes da se o praziluku ne prica i tu nema nekih trzavica...

Blesuljak

Zainteresovan član
Poruka
171
Nesigurnost zna biti simpaticna i da, prirodno je kada se prvi put sreces sa necim da ti to stvori odredjeni strah.
Ali entuzijazam, vera u sebe, u pozitivan ishod su zaista sjajni i nekako zarazni. :)
Problem je kada je nesigurnost stalna odlika, nesto sto coveka svuda i u svakom trenutku prati. To ume bas da koci ljude, cak i kada realno imaju sve predispozicije za „uspeh“.
Imam dosta kompleksa,bez razloznih ali trudim se da ih pobedim u poslednje vreme...polako mi polazi za rukom.