Prvi EuroPride u jugoistočnoj Evropi

markocheda

Domaćin
Moderator
Poruka
4.424
Beograd će od 12. do 18. septembra biti domaćin najznačajnijeg evropskog događaja za LGBTI+ zajednicu, a beogradska Parada ponosa ove godine nosiće titulu evropske.
Ovaj događaj je i pokušaj LGBTI+ zajednice da dobije solidarnost svih građana i građanki, ne samo Srbije, već i Evrope u borbi za ravnopravnost.
Naša prestonica je dobila istorijsku priliku da bude prvi grad u jugoistočnoj Evropi koji će organizovati EuroPride, a procena je da će Beograd tokom Nedelje ponosa posetiti oko dvadeset hiljada ljudi.
https://www.danas.rs/vesti/drustvo/...grad-na-prvi-europride-u-jugoistocnoj-evropi/
------------------------------
Koje su šanse da tako nešto prodje "idealno"?
Šta dobijamo, šta gubimo, čemu se priklanjamo, od čega se udaljavamo?
Pišite....

1660908702110.jpeg

Poslednja izmena od moderatora:

snowtrooper

Legenda
Poruka
61.133
To je pranje para.

Ne interesuje me sa kim si u spavacoj sobi ako ste oboje odrasli i dogovorili ste se oko toga.
Parada im ne donosi nista dobra jer vecina naroda vidi kako se za to ima para a za bolesnu decu nema.

Bolje da organizuju koncerte i radionice da ih vecina naroda ne vidi kao sebicne

kiriku1

Poznat
Poruka
7.385
Ne znam da li je to neka promena u meni ili se okolina promenila, ali cini mi se da sam odrastao u nekom vremenu kada su zene vapile za liberalizmom, kada su umele da se protive ratovima, da imaju empatiju prema drugim potlacenim zenama, opirale su se nacionalizmu, druga seksualna opredeljenja im nisu smetala, nisu bile besne na naprednije ili drugacije, nisu se gnusale emancipacije ni edukacije... Zato sam oduvek gledao na zene kao na bolje ljude od muskaraca... Medjutim na zalost u zadnje vreme sve vise primecujem zene otvorene nacionaliste, otvorene protivnike gejeva, drugacijih... Otvoreno mrze odredjene nacije, nemaju razumevanja za zene drugih nacionalnosti, zrtve ratova i silovanja... I to bas iskreno preziru iz duse... I opet mi se cini da su one kopije nekih isfrustriranih, prostih muskaraca iz svoje porodice ili okoline... Da se to ne radja u njima...
Na zalost one postaju i ophode se prema drugima onako kako se prema zenama ophode muskarci koji uvek vide krivce u zenama...A mnogi ih muskarci mrze i tu mrznju jedva u sebi mogu da obuzdaju...Stvarno fali to zensko razumevanje prema onima koji su sikanirani od strane drustva...

Zauz

Buduća legenda
Poruka
29.440
Dok raspravljamo o tome (treba ih drzati dalje od dece da deca ostanu deca) desava se ovo°

Screenshot_20220819-023345_Chrome.jpg

°sto je tema koja "nije bitna" °posle naidje jos nesto zbog cega "nije bitna" ° nekako mi se cini da treba dati pare svima koji nemaju°treba dati za lecenja°treba zbrinuti one koji su na ulici (nesto za sve njih otvoriti sa strucnim osobama)°te pare treba dati tu.

Обилић

Iskusan
Poruka
6.821
...
Šta dobijamo, šta gubimo,
...

Јуро прајд не дотиче сваког Србина, само бедере, језбејке,
Е њима значи итекако, остали народ ће заобилазити места где се то дешава.

Знам кад је текма, ови који не воле та сранја, заобилазе стадион, и простор куда иду хорде.
Е тако ће бити и за Евро прајд.

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
33.705
Beograd će od 12. do 18. septembra biti domaćin najznačajnijeg evropskog događaja za LGBTI+ zajednicu, a beogradska Parada ponosa ove godine nosiće titulu evropske.
Ovaj događaj je i pokušaj LGBTI+ zajednice da dobije solidarnost svih građana i građanki, ne samo Srbije, već i Evrope u borbi za ravnopravnost.
Naša prestonica je dobila istorijsku priliku da bude prvi grad u jugoistočnoj Evropi koji će organizovati EuroPride, a procena je da će Beograd tokom Nedelje ponosa posetiti oko dvadeset hiljada ljudi.
https://www.danas.rs/vesti/drustvo/...grad-na-prvi-europride-u-jugoistocnoj-evropi/
Pišite....
Posto je nti prajd, ne verujem da ce biti problema kao prvi put.

Trust no one

U prolazu
Moderator
Poruka
23.703
Неће је бити.
Власт ће отказати због народа који се буни али наравно да то неће признати него ће се вадити на ковид и представити као бригу за здравље.
Ma nema sanse da otkazu, videces. A i narod koji se buni trenutno je takodje vrlo upitnog kredibiliteta, prepoznah par njuski u povorci (tzv 'litije").

markocheda

Domaćin
Moderator
Poruka
4.424
"Episkop banatski Nikanor 12. avgusta u javnoj besedi "prokleo" premijerku Srbije Anu Brnabić, koja je javno deklarisana lezbejka, i pretio učesnicima Europrajda."Ustaćemo svi protiv toga. Ja ću prvi. Prokleću svakoga ko ovo propoveda."- rekao je.
Jedan od organizatora Europrajda Marko Mihailović prijavio ga je policiji.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je 12. avgusta da je episkop Nikanor izjavama o premijerki i manifestaciji Europrajd "izvređao i sebe i SPC".
On je za televiziju Prva dodao da se još ne zna da li će Europrajd biti održan, da je to "pitanje bezbednosnih procena i mnogih drugih pitanja"
."

MrNapokon

Buduća legenda
Poruka
39.073
Pišite....
Velike sanse.
Jer kad Miletu vlasniku ugostiteljskog objekta, poznatom tradicionalisti i homofobu, budu poceli euro stranci, gejevi da pune objekat i vade novcanike, odjednom ce promeniti svoje visokooktanske moralne stavove i nabaciti ozbiljnu facu sa komentarima: jes jes hau ar ju, jes vi hev, pivo rakija, tjevap njam njam....

markocheda

Domaćin
Moderator
Poruka
4.424
Velike sanse.
Jer kad Miletu vlasniku ugostiteljskog objekta, poznatom tradicionalisti i homofobu, budu poceli euro stranci, gejevi da pune objekat i vade novcanike, odjednom ce promeniti svoje visokooktanske moralne stavove i nabaciti ozbiljnu facu sa komentarima: jes jes hau ar ju, jes vi hev, pivo rakija, tjevap njam njam....
Pa Mile vlasnik nije promenio mišljenje, samo ih toleriše dok ih ne opelješi, kad ostanu praznih dzepova, okreće Mile drugi list. :D

Em.

Buduća legenda
Poruka
26.453
Pišite....
Brighton monkeypox vaccine: Jabs run out in city a week after Pride weekend

Brighton has only had 69 cases of monkeypox, but that is still more than any area outside of London, which has become the epicentre for the outbreak.
It comes after a weekend of Pride celebrations from August 5 to 7, which is thought to have attracted 250,000 people.
61322415-11105663-image-a-39_1660302133797.jpg

_126169139_screenshot2022-08-02164528.png

Poslednja izmena:

MrNapokon

Buduća legenda
Poruka
39.073
Mile mora da plati kiriju, ne sudi mu tako surovo... :D
Placanjr kirije nema veze sa bahtoscu i agresijom. Takvi ljudi mi ni malo nisu simpaticni. Ono, nemam da platim kiriju pa mrzim gejeve. Treba mi jeres, da izadjem na ulicu i jurim motkom one koji mi nisu krivi za to, a kukavicki se sklanjam onima koji jesu, a na sve to se dicim po babu i dedovima kako sam neka gromada, ratnicka, junacka i moralna.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.