Prva zajednička vojna vežba Srbije i NATO kod Bujanovca do 23. maja

Milos 13

Poznat
Poruka
7.802
U bazi "Jug" i na poligonu "Borovac" kod Bujanovca počela je prva zajednička vojna vežba Srbije i NATO u kojoj je do 23. maja angažovano oko 600 pripadnika Vojske Srbije i oružanih snaga Italije, Rumunije i Turske.Taktičku vežbu pod nazivom "NATO - Srbija" organizuju Komanda Kopnene vojske i Komanda združenih snaga NATO iz Napulja, saopštilo je Ministarstvo odbrane.

1778600980436.jpeg

https://n1info.rs/vesti/zapoceta-prva-vojn/

https://www.mod.gov.rs/cir/23268/prva-zajednicka-vojna-vezba-srbije-i-nato-a

Danas i u narednih 11 dana biće vojna vežba Vojske Srbije i naših zapadnih prijatelja. Šta na ovo kažu oni koji su za NATO i evropske vrednosti, a šta Rusi, rusofili i ruski agenti na Krstarici AD?
 
U bazi "Jug" i na poligonu "Borovac" kod Bujanovca počela je prva zajednička vojna vežba Srbije i NATO u kojoj je do 23. maja angažovano oko 600 pripadnika Vojske Srbije i oružanih snaga Italije, Rumunije i Turske.Taktičku vežbu pod nazivom "NATO - Srbija" organizuju Komanda Kopnene vojske i Komanda združenih snaga NATO iz Napulja, saopštilo je Ministarstvo odbrane.
Daleko od toga da je prva. Samo je promenila naziv. To je Platiasti vuk koji se odžava od 2014 na istom tom poligonu

https://www.vs.rs/sr_lat/galerije/v...1E48CDC00163E135009/vezba-platinasti-vuk-2014

Redovno, svake godine, sa učešćem naše vojske, raznolikh američkih jedinica (nekad vojska, nekad nacionalna garda ohaja) i vojski okolnih NATO država.
Preskočili su samo '22. zbog početka rata u Ukrajini.
 
U bazi "Jug" i na poligonu "Borovac" kod Bujanovca počela je prva zajednička vojna vežba Srbije i NATO u kojoj je do 23. maja angažovano oko 600 pripadnika Vojske Srbije i oružanih snaga Italije, Rumunije i Turske.Taktičku vežbu pod nazivom "NATO - Srbija" organizuju Komanda Kopnene vojske i Komanda združenih snaga NATO iz Napulja, saopštilo je Ministarstvo odbrane.

Pogledajte prilog 1899175
https://n1info.rs/vesti/zapoceta-prva-vojn/

https://www.mod.gov.rs/cir/23268/prva-zajednicka-vojna-vezba-srbije-i-nato-a

Danas i u narednih 11 dana biće vojna vežba Vojske Srbije i naših zapadnih prijatelja. Šta na ovo kažu oni koji su za NATO i evropske vrednosti, a šta Rusi, rusofili i ruski agenti na Krstarici AD?
Blokirati :kafa:
 
U bazi "Jug" i na poligonu "Borovac" kod Bujanovca počela je prva zajednička vojna vežba Srbije i NATO u kojoj je do 23. maja angažovano oko 600 pripadnika Vojske Srbije i oružanih snaga Italije, Rumunije i Turske.Taktičku vežbu pod nazivom "NATO - Srbija" organizuju Komanda Kopnene vojske i Komanda združenih snaga NATO iz Napulja, saopštilo je Ministarstvo odbrane.

Pogledajte prilog 1899175
https://n1info.rs/vesti/zapoceta-prva-vojn/

https://www.mod.gov.rs/cir/23268/prva-zajednicka-vojna-vezba-srbije-i-nato-a

Danas i u narednih 11 dana biće vojna vežba Vojske Srbije i naših zapadnih prijatelja. Šta na ovo kažu oni koji su za NATO i evropske vrednosti, a šta Rusi, rusofili i ruski agenti na Krstarici AD?
A šta je poenta vežbe?
"Odlučan odgovor na napad vanzemaljaca"?
 
A šta je poenta vežbe?
"Odlučan odgovor na napad vanzemaljaca"?
Stojko, ti stvarno ne pratiš vesti.
Jel vidiš da Rusi oće nas napadaju?
I Ćinezi.
Da ne pominjem povampirene Austrougare.
Nema veze što su Ugari sad u Natu.
Austri nisu, oni su neutralni.
A takvi su najopasniji.
Zato smo i mi neutralni.
Najopasniji.
 
Stojko, ti stvarno ne pratiš vesti.
Jel vidiš da Rusi oće nas napadaju?
I Ćinezi.
Da ne pominjem povampirene Austrougare.
Nema veze što su Ugari sad u Natu.
Austri nisu, oni su neutralni.
A takvi su najopasniji.
Zato smo i mi neutralni.
Najopasniji.
Posle neutralne vežbe sa Natom da obavimo i po jednu neutralnu vežbu sa Rusijom i Kinom.
 
U bazi "Jug" i na poligonu "Borovac" kod Bujanovca počela je prva zajednička vojna vežba Srbije i NATO u kojoj je do 23. maja angažovano oko 600 pripadnika Vojske Srbije i oružanih snaga Italije, Rumunije i Turske.Taktičku vežbu pod nazivom "NATO - Srbija" organizuju Komanda Kopnene vojske i Komanda združenih snaga NATO iz Napulja, saopštilo je Ministarstvo odbrane.

Pogledajte prilog 1899175
https://n1info.rs/vesti/zapoceta-prva-vojn/

https://www.mod.gov.rs/cir/23268/prva-zajednicka-vojna-vezba-srbije-i-nato-a

Danas i u narednih 11 dana biće vojna vežba Vojske Srbije i naših zapadnih prijatelja. Šta na ovo kažu oni koji su za NATO i evropske vrednosti, a šta Rusi, rusofili i ruski agenti na Krstarici AD?
Nije prva.

Srbija sa NATO učestvovala u 150 vežbi od 2006.​


https://www.glasamerike.net/a/srbija-sa-nato-ucestvovala-u-150-vezbi-od-2006/4267149.html
 

Back
Top