PRVA VREMENSKA MAŠINA. Putovanje kroz vreme će biti moguće. Radi se na tome.

Jel ti znaš da ako putuješ brzinom koja je veća od brzine svetlosti da možeš da putuješ kroz vreme i biraš vreme - da je to dokazano još pre 50 i više godina?

to je tacno ako je brzina svetlosti konstantna (sto je osnova ajnstajnove teorije)..medjutim sve vise naucnih krugova tvrdi da brzina svetlosti nije konstanta (vec da svetlost usporava) i da je ajnstajn pogresio i i ako se to dokaze kompletna teorija relativiteta pada u vodu
 
Vidi, da ne zahebavam previše, to što je Ajnštajn uradio je samo jedna teorija koja ne mora da bude tačna. Uostalom svaki genije ima i prava da greši. Ali baš nijedni ozbiljni naučnici ne bi ovako mlatili pre nego što nešto zaista i ne urade. Nije pouzdano tačno ni da je mašina moguća niti da je nemoguća. Samo ne veruj previše Dsikoveriju. Ovo je mlaćenje prazne slame.
Ajnštajn je dileja!
Njega i ne treba shvatati za ozbiljno.
Ali je najveći naučnik svih vremena Nikola Tesla odavno rekao da je putovanje kroz vreme moguće, i to je i urađeno tokom tajnog eksperimenta pod nazivom "Filadelfija".
Tada je Tesla rekao da je putovanje kroz vreme moguće neograničeno u prošlost, ali da je u budućnost ograničeno...
 
Ajnštajn je dileja!
Njega i ne treba shvatati za ozbiljno.
Ali je najveći naučnik svih vremena Nikola Tesla odavno rekao da je putovanje kroz vreme moguće, i to je i urađeno tokom tajnog eksperimenta pod nazivom "Filadelfija".
Tada je Tesla rekao da je putovanje kroz vreme moguće neograničeno u prošlost, ali da je u budućnost ograničeno...

I onda je Gargamel napokon pojeo male plave kepece...
 
Mislim da je teoretski putovanje kroz vrijeme moguce kada se posmatraju Ajnstajnove formule teorije relativnosti.On je pomocu svojih formula dokazao da onome ko putuje velikom brzinom npr u svemirskom brodu vrijeme protice sporije nego onome npr na zemlji.To sporije prolazenje vremena za putnika u svemirskom brodu nazvano je vremenska dilatacija.Ajnstajnove formule su eksperimentalno provjeravali mnogi naucnici i bili su prisiljeni da konstatuju da su one ispravne.Prema toj formuli ako bi svemirski brod dostigao brzinu svjetlosti vrijeme bi stalo,a ako bi se kretao brze od svjetlosti vrijeme bi teklo unazad.Ajnstajn je time djelimicno poremetio Njutnove zakone fizike,ali ne u cjelosti jer Ajnstajnove formule vaze za brzine svemirskog broda bliske brzini svjetlosti dok za manje brzine i dalje vaze Njutnovi zakoni.Prema Ajnstajnovim formulama iste zakonitosti primijenjene za vrijeme mogle bi se primijeniti i za masu tj da bi s povecanjem brzine dolazilo i do povecanja mase.Zato je Ajnstajn izjavio da se nista ne moze kretati brzinom svjetlosti,a pogotovo ne vecom od nje tj da je brzina svjetlosti granica koja se ne moze preci.Prakticno je ovo sve neizvedivo jer mi na ovom stupnju razvoja nemamo razvijenu tehnologiju da bismo mogli konstruisati svemirski brod koji bi mogao razviti brzinu blisku brzini svjetlosti ili vecu od nje i cak kada bi to i mogli nismo rijesili problem povecanja mase.I sada bih rekao neke stvari koje meni nisu jasne i kad bi to sve bilo moguce.Ako bi npr neki svemirski brod mogao da se krece brzinom bliskoj brzini svjetlosti sta bismo mi koji ostajemo na zemlji vidjeli.Vidjeli bi da je brod sa putnikom(putnicima) u njemu sa zemlje otisao velikom brzinom u svemir i mogli zakljuciti da je,posto se krece ogromnom brzinom otisao negdje daleko u svemir.Pitanje je opet s druge strane kakva bi bila reakcija putnika tog svemirskog broda kada se vrate na Zemlju i shvate da je na Zemlji proslo 1000 ili vise godina iako je njima u svemirskom brodu proslo mozda nekoliko dana.Mislim da niko od nas ne bi volio otici na takvo putovanje.Meni je bio interesantan film snimljen 1960 godine prema romanu H.G.Welsa The time machine(Vremenska masina).Medjutim u ovom filmu putnik je u vremenskoj masini koja se ne krece nego se na njoj okrece rotor iza putnikovih ledja velikom brzinom dok se u toj masini koja jednostavno izgleda ispred putnika nalaze razni komandni mehanizmi pomocu kojih putnik regulise u koje vrijeme(godinu)ce otici tj u proslost ili buducnost.I posle putovanja kroz vrijeme putnik se nadje na istom mjestu ali u drugom vremenu i iako je putnik na istom mjestu ipak se razlikuje od prvobitnog prostora jer ga je oblikovalo vrijeme.Zato mi je to pomalo naivno jer bi na mjestu na kojem se nalazi vremenska masina npr za 1000godina moglo da bude jezero ili neki objekat,a to isto vazi kada bismo otisli u proslost.Film mi je bio interesantan,ali je ipak naucna fantastika.I da se malo vratim:Prema Ajnstajnu nista se ne moze kretati brzinom svjetlosti niti vecom od nje.Pa ipak postoje informacije iako ne znam koliko su zvanicne da su naucnici CERN-a otkrili cesticu nazvanu neutrin koja se krece brzinom vecom od brzine svjetlosti.I ako je ta informacija tacna mogla bi u pitanje doci Ajnstajnova teorija relativnosti iako ja mislim da ne bi bila srusena cjelokupna Teorija relativnosti nego samo onaj dio gdje se tvrdi da se nista ne moze kretati brzinom svjetlosti.Sta ce se dalje desavati ako su naucnici CERN-a zaista otkrili tu cesticu ostaje da se vidi.Po mom licnom laickom misljenju tesko je to mozda i neizvodivo pretociti u praksu.
 
Ni Ajnštajnu ja ne verujem baš 100% za sve. Ali da se putuje kroz vreme može. Slušaj mene malo o nauci kako ja razmišljam. Ljudi su nekad verovali da je Zemlja ploča. Ko kaže da zemlja nije ploča taj je bio onda glup. Pa su spaljivalji i vešali žene kad izbije kuga tako što je proglase za vešticu i okrive je da je kao veštica donela kugu. Onda idemo dalje sa naukom. Koliko godina dugo godina su ljudi verovali da je Pluton zadnja planeta u Sunčevom sistemu? Tek pre neku godinu otkrili su da u našem sunčevom sistemu postoji jedna ogromna planeta iza Plutona i dali su joj ime Tiha, a sve vreme smo učili kako u sunčevom sistemu postoji 9 planeta i tek pre neku godinu su otkrili desetu. Da li je čovek video šta ima makar na najbližoj planeti pored planete Zemlje? Nije još. Koliko ima sunčevih sistema i planeta u univerzumu oko kojih se vrte planete oko Sunca kao kod nas? Samo pogledaj nebo noću i vidi koliko zvezda ima na nebu. Te sve zvezde su kao naše Sunce oko kojeg se vrte ko zna koliko planeta. Zamisli čega tamo sve ima. Ja mislim da postoji zilion planeta u univerzumu, a mi ni do najbliže nismo stigli. Al bitno je da verujemo u Isusa Hrista i bibliju.

sinko, ako volis nauku ,a vidim da nalazis da je zanimljiva, onda znas da se naucne cinjenice zasnivaju na proverenim dokazima. putovanje kroz vreme je samo naucna teorija, jedna od mnogih, a ne proverena i prihvacena cinjenica, jer nije dokazana. a to sto kazu na TV-u bilo na pinku ili diskaveriju, manje veruj, ipak je to samo TV.
 

Back
Top