Прва економија света се буквално распада

Od 90tih, kada su Kinezi preuzeli veliki deo proizvodnje a Amerika se sve vise i vise zaduzivala...oni danas nista i ne proizvode sem ratova i dugova i kako i po cemu onda mogu biti ekonomska sila i to jos prva!
Па по томе, што све плаћају и одужују сопствено штампаним новчаницама... Све им џаба, и дуг и цуг

Кина ради, Америка се (у)гради
 
Америци одговара раст цене нафте, јер је сва трговина у доларима, тек ће сад да штампају паре без покрића, они од рата благују одавно
Ljudi ne razumiju mentalitet Amerikanaca

To je narod koji nema strpljenje niti tolernaciju nultu,ako im uskratis neke benefite ili ako je drzava u krizi,pa oni moraju manje da trose,a plus svi su tamo spremni svasta da naprave ako im drzava ne garantuje standard i njihovu kupovnu moc, nemaju oni tu solidarnost niti svijest da ako drzava jednog dana udje u ekonomsku krizu,da moraju biti skromni,da moraju manje da trose,stede,da moraju da se suzdrze od bilo cega


Tamo svako gleda sebe i da ima jak potrosacki nivo,a to sto drzava radi briga ih,problem je sto sada drzava njihova previse salje Izraelu uzima od poreskih obveznika,osjete po dzepu pa se ljute i bune


Nisu Amerikanci neko ko ce trpjet bilo koju vlast,zato sto im je ispran mozak i nece gladovati de glasati za bilo kog kao Balkanci


Oni hoce odmah da im se sve servira na veliko ako im to neko mjesec dana uskrati tamo bi izbio sukob izmedju ljudi ne bi se znalo ko koga tu bi unistio


Amerika mora brzo da im obezbjedi sve
 
Kina radi i Kina je ekonomska sila broj 1 Amerika je lipov penis.
Раде за Америчке папириће, којима увозе ресурсе, које извозе у Америку понајвише...

Разуми тај зачарани круг лихварског експлоатисања Америке целе планете
 
Svi propadaju Hrvatska, Amerika, EU, Rusija.

1000030763.jpg
 
ЕУ је због одрицања од јефтиних руских енергената у економском паду. Кина економски расте али имају демографску пропаст, а радници су им робље које ради од 9-21 шест дана у недељи. Русија је у свему не друга него трећа класа - средњи и мали бизнис им буквално умире, камате су 21 одсто, нема финансирања привреде, инфлација је просто експлодирала а порези расту.
Јужна Америка демографски пада. Индија, остатак Азије и Африке су нови ждерачи ресурса. Капитализам је превазиђен јер води планету ка пропасти. Време је за нешто ново.
samo da se u taj novi svet opet ne ugrade danasnji milijarderi...........ko u minulih pola milenijuma.
 
Od 90tih, kada su Kinezi preuzeli veliki deo proizvodnje a Amerika se sve vise i vise zaduzivala...oni danas nista i ne proizvode sem ratova i dugova i kako i po cemu onda mogu biti ekonomska sila i to jos prva!
strane direktne investicije u kini samo 2021 su iznosile 350 milijardi dolara
u kini rade oko 600.000 stranih kompanija
te strane kompanije zaposljavaju 15% ukupne radne snage kine
20% poreza koja kina ubire je od stranih kompanija
30% kineskog izvoza vrse strane kompanije
 
Сједињене Америчке Државе, наводно прва економија света се буквално распада. Држава грца у дуговима. Замисли да зарађујеш 1000 евра а трошиш 50 хиљада. То је Америка данас. Док САД воде туђе ратове по свету инфраструктура је у распадном стању

Сједињене Америчке Државе, наводно прва економија света се буквално распада. Држава грца у дуговима. Замисли да зарађујеш 1000 евра а трошиш 50 хиљада. То је Америка данас. Док САД воде туђе ратове по свету инфраструктура је у распадном стању:

Nije tako, ali da, treba da se oporezuju bogatasi i bogatcine jer bez Amerike ne bi nista imali.
Da ostanu kao milioneri, ipak su doprineli i razvoju samog sistema, kreditni sistem nisu vodili oni, i oni koji su ga vodili dobro su ga izveli.

Ili 250 godina Ustava i USA će nestati preko noći, a onda će biti i naplata, a to nije dobro za kontinent koji ima nuklearne glave...
 
Сједињене Америчке Државе, наводно прва економија света се буквално распада. Држава грца у дуговима. Замисли да зарађујеш 1000 евра а трошиш 50 хиљада. То је Америка данас. Док САД воде туђе ратове по свету инфраструктура је у распадном стању:

U tom video crnac priča šta se desilo sa glavnim gradom Misisipija -Džeksonom. Kaže, počelo je 70-tih kada je prestala segregacija pa su se belci jednostavno pokupili i otišli negde drugde napustivši svoje kuće. Oko 60.000 ljudi je otišlo noseći sa sobom i najveći deo prihoda koje je grad ubirao.

1774968411765.png
 
Сједињене Државе дугују саме себи. Њихов дуг је проблем повериоца а не дужника. Својевремено је министар финансија те државе изјавио: Долар јесте наша валута, али је ваш проблем. И сад је тако.

S tim što je kontra , nije njihova valuta a imaju problem .
 
Da I ja nesto kazem Ali ne iz no Ina tv I slicno vec iz Prve ruke jer zivim blizu SAD/USA.

Da li je USA prva ili druga ekonomija svijeta nemogu 100% tvrditi Ali sam debelo siguran da nije prva. Mislim da je Kina barem prije 10g izbila na 1vo mjesto.
USA zaista I strelovito srlja u propast 1 od dokaza vidi cio svijet....pokusava pljackasi ratovima da tu propast sprijeci.Naravno pljacka energenata je ponajvise vidljiva.
USA vise tesko da im moze pomoci I ono sto I'm je decenijama pomagali tj.stampanje $$$
USA zaista strasno lose stoji infrastrukturno....mostova ima oko 20.000 sto su dotrajali ceste slicno zeljeznice takodje.
USA vise ne prozvodi najvise inzinjera akademski skolovanih vec Kina 3 duplo vise
U USA vise ne trce talenti I pametni vec suprotno napustaju pa I bjeze

Ima Jo's ovih mnogo cinilaca kojima se moze do kazati da je USA imperija koja srlja u ponor.
Za sad toliko
 

Back
Top