Provaliti šifru.........

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
a koji je nivo zastite bio?
excel ima 3 nivoa zastite.
Prvi je da ne dozvoli pristup dokumentu uopste
drugi je da se zabrani prepravljanje dokumante (ali mozes da ga otvoris i gledas i koristis)
treci da se sakriju formule koje su koriscene u tabelama.
 
U principu skoro sve sifre se provaljuju brute force metodom ali to je jako sporo i cesto nemoguce ako je sifra veca od 7 karaktera sa kombinacijom malih i velikih slova, brojeva i specijalnih znakova.
E sad cini mi se da sam i ja citao o onome o cemu je red zmaj pisao ali stvarno ne mogu da se setim koji je program u pitanju.
Idi na google ili mozda bolje na www.astalavista.com i potrazi tamo u office toolsu programe za hackovanje.
Nacices sigurno.
Cak mi se cini da i ja imam taj program na nekom starom backup disku pa ako nista ne nadjes pogledacu.
 
:shock:
Da li to znači da malo "upućeniji" pojedinac može da gvirne u moj, lozinkom zaštićen od otvaranja, Word-ov fajl, ako mu je dostupan???
A ja sam bila obaveštena, od čika profesora, da je to nemoguće i da se od takvog fajla mogu oprostiti, ako zaboravim lozinku :rolleyes:
 
Lexa:
:shock:
Da li to znači da malo "upućeniji" pojedinac može da gvirne u moj, lozinkom zaštićen od otvaranja, Word-ov fajl, ako mu je dostupan???
A ja sam bila obaveštena, od čika profesora, da je to nemoguće i da se od takvog fajla mogu oprostiti, ako zaboravim lozinku :rolleyes:
Vremena se menjaju. Profesor ti je zastareo. Promeni profesora i sve će biti u redu. :-D :-D :-D
 
Lexa:
:shock:
Da li to znači da malo "upućeniji" pojedinac može da gvirne u moj, lozinkom zaštićen od otvaranja, Word-ov fajl, ako mu je dostupan???
A ja sam bila obaveštena, od čika profesora, da je to nemoguće i da se od takvog fajla mogu oprostiti, ako zaboravim lozinku :rolleyes:
e sad mi vec ne das mira. :) zivo si me zainteresovao da proverim.
Secam se da sam prosle godine naisao na jedan mnogo dobar program sa kojim sam isprovaljivao sifre koje sam sam zadao onako iz zezanja ali se vec ne secam da li je bio brute force metod ili neki drugi (ona famozna "rupa" u sigurnosti)
Potrazicu ga sad je vec sigurno sutra pa cu javiti.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top