Danny Elfman
Ističe se
- Poruka
- 2.533
Protesti u Hrvatskoj: Vlada optužena za veleizdaju Foto
Blic - Pre 22 minuta
ZAGREB - U više hrvatskih gradova danas su održani protestni skupovi povodom jučerašnje haške presude generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču, sa kojih su bivši i sadašnji članovi političkog vrha Hrvatske optuženi za veleizdaju.N a Trgu Bana Jelačića u Zagrebu, gde se prema procenama policije okupilo se desetak hiljada građana, protest je protekao mirno. Sa skupa je poručeno da je hrvatska vlada izdajnička i da mora da obustavi pregovore sa Evropskom unijom.
Organizatori su zatražili da se predsedniku Ivu Josipoviću zabrani svaki kontakt s Tadićem dok se on ne izvini za, kako su naveli, uvrede hrvatskom narodu i veteranima.
Jedan od organizatora Željko Sačić je zatražio prekid pristupnih pregovora s EU i da se Boris Tadić proglasi "personom non grata".
Prema policijskim procenama na vrhuncu skupa se okupilo oko 10.000 građana, koliko su procenili i novinari, dok su organizori naveli da ih je bilo oko 50.000. Jedan od organizatora Željko Sačić, nekadašnji Markačev zamenik, rekao je da je u petak u Hagu suđen hrvatski narod i 16.000 poginulih.
"Nećemo dozvoliti da od žrtve agresije naprave agresora. Oni su sotonskim planom bacili ljagu na Oluju i žele baciti jaram na našu decu", poručio je Sačić, dodajući da je današnji skup miran, ali da "više neće imati strpljenja ako se nepravda ponovi".
Pocepana je zastava Evropske unije, a uočeno je i nekoliko crnih zastava s natpisom "Za dom spremni" ali većih incidenata nije bilo.
"Svakom Hrvatu i Hrvatici je dosta hrvatske vlade i Jovana Josipovića (Iva Josipovića, predsednika države). U ovoj vladi stoluju (Slobodan) Uzelac, (Milorad) Pupovac, stoluju četnici, ova vlada stoluje i blaguje sa četnicima i dosta je bilo da Srbi vladaju nama", rekao je glumac Božidar Alić.
Okupljeni su nosili zastave Hrvatske i one protiv EU, a takođe su povezali i hrvatsku i američku zastavu transparentom s natpisom "Zajedno 1995", kao i slike Ante Gotovine.
Na jednom od transparenata je pisalo "Hoćemo suđenje (Stjepanu) Mesiću".
Uzvikivali su "Izdaja, izdaja", "Lopovi, lopovi", "Jaco odlazi" aludirajući na premijerku Jadranku Kosor, a govornici koji se smenjivali na bini navodili su da neće priznati osuđujuću presudu Haškog tribunala, jer je "žrtvu pretvorila u agresora". Na svako spominjanje haškog suda ili političara u Hrvatskoj okupljeni su zviždali i skandirali "Izdaja, izdaja".
Među demonstrantima je bio i pevač Marko Perković Tompson koji je otpevao jednu pesmu.
Okupljenima se obratio i biskup iz Gospića Mile Bogović koji je rekao da ga pogađa "nepravedna presuda", a pozdravio ih je šibenski biskup Ante Ivas. Protest su organizovali Udruženje hrvatskih veterana 1990-1996, pokret "Hrast" i politička inicijativa "Akcija za bolju Hrvatsku".
Organizatori skupa u predloženim zaključcima protesta navode da hrvatski branitelji nikad nisu bili niti jesu pripadnici zločinačke organizacije, već branitelji svojeg naroda i države. Slični skupovi podrške generalima održani su i Rijeci, Splitu, Osijeku i Požegi.
http://vesti.krstarica.com/?rubrika...a=2011&sifra=89e49a65346f5353406bf5c075af4b7c
Kao sto vidimo u hrvatskoj se zakuvava a hrvate 'vata ludilo. Ne bi me cudilo da hrvati besni zbog presude za proterivanje Srba uzmu i proteraju i ono malo sto ih je ostalo tamo sto sluze za ukras, cisto da dokazu da je presuda potpuno ispravna.
Blic - Pre 22 minuta
ZAGREB - U više hrvatskih gradova danas su održani protestni skupovi povodom jučerašnje haške presude generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču, sa kojih su bivši i sadašnji članovi političkog vrha Hrvatske optuženi za veleizdaju.N a Trgu Bana Jelačića u Zagrebu, gde se prema procenama policije okupilo se desetak hiljada građana, protest je protekao mirno. Sa skupa je poručeno da je hrvatska vlada izdajnička i da mora da obustavi pregovore sa Evropskom unijom.
Organizatori su zatražili da se predsedniku Ivu Josipoviću zabrani svaki kontakt s Tadićem dok se on ne izvini za, kako su naveli, uvrede hrvatskom narodu i veteranima.
Jedan od organizatora Željko Sačić je zatražio prekid pristupnih pregovora s EU i da se Boris Tadić proglasi "personom non grata".
Prema policijskim procenama na vrhuncu skupa se okupilo oko 10.000 građana, koliko su procenili i novinari, dok su organizori naveli da ih je bilo oko 50.000. Jedan od organizatora Željko Sačić, nekadašnji Markačev zamenik, rekao je da je u petak u Hagu suđen hrvatski narod i 16.000 poginulih.
"Nećemo dozvoliti da od žrtve agresije naprave agresora. Oni su sotonskim planom bacili ljagu na Oluju i žele baciti jaram na našu decu", poručio je Sačić, dodajući da je današnji skup miran, ali da "više neće imati strpljenja ako se nepravda ponovi".
Pocepana je zastava Evropske unije, a uočeno je i nekoliko crnih zastava s natpisom "Za dom spremni" ali većih incidenata nije bilo.
"Svakom Hrvatu i Hrvatici je dosta hrvatske vlade i Jovana Josipovića (Iva Josipovića, predsednika države). U ovoj vladi stoluju (Slobodan) Uzelac, (Milorad) Pupovac, stoluju četnici, ova vlada stoluje i blaguje sa četnicima i dosta je bilo da Srbi vladaju nama", rekao je glumac Božidar Alić.
Okupljeni su nosili zastave Hrvatske i one protiv EU, a takođe su povezali i hrvatsku i američku zastavu transparentom s natpisom "Zajedno 1995", kao i slike Ante Gotovine.
Na jednom od transparenata je pisalo "Hoćemo suđenje (Stjepanu) Mesiću".
Uzvikivali su "Izdaja, izdaja", "Lopovi, lopovi", "Jaco odlazi" aludirajući na premijerku Jadranku Kosor, a govornici koji se smenjivali na bini navodili su da neće priznati osuđujuću presudu Haškog tribunala, jer je "žrtvu pretvorila u agresora". Na svako spominjanje haškog suda ili političara u Hrvatskoj okupljeni su zviždali i skandirali "Izdaja, izdaja".
Među demonstrantima je bio i pevač Marko Perković Tompson koji je otpevao jednu pesmu.
Okupljenima se obratio i biskup iz Gospića Mile Bogović koji je rekao da ga pogađa "nepravedna presuda", a pozdravio ih je šibenski biskup Ante Ivas. Protest su organizovali Udruženje hrvatskih veterana 1990-1996, pokret "Hrast" i politička inicijativa "Akcija za bolju Hrvatsku".
Organizatori skupa u predloženim zaključcima protesta navode da hrvatski branitelji nikad nisu bili niti jesu pripadnici zločinačke organizacije, već branitelji svojeg naroda i države. Slični skupovi podrške generalima održani su i Rijeci, Splitu, Osijeku i Požegi.
http://vesti.krstarica.com/?rubrika...a=2011&sifra=89e49a65346f5353406bf5c075af4b7c
Kao sto vidimo u hrvatskoj se zakuvava a hrvate 'vata ludilo. Ne bi me cudilo da hrvati besni zbog presude za proterivanje Srba uzmu i proteraju i ono malo sto ih je ostalo tamo sto sluze za ukras, cisto da dokazu da je presuda potpuno ispravna.
Poslednja izmena:


