Protesti u Hrvatskoj- da li su Srbi u opasnosti?

Danny Elfman

Ističe se
Poruka
2.533
Protesti u Hrvatskoj: Vlada optužena za veleizdaju Foto
Blic - Pre 22 minuta

ZAGREB - U više hrvatskih gradova danas su održani protestni skupovi povodom jučerašnje haške presude generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču, sa kojih su bivši i sadašnji članovi političkog vrha Hrvatske optuženi za veleizdaju.N a Trgu Bana Jelačića u Zagrebu, gde se prema procenama policije okupilo se desetak hiljada građana, protest je protekao mirno. Sa skupa je poručeno da je hrvatska vlada izdajnička i da mora da obustavi pregovore sa Evropskom unijom.

Organizatori su zatražili da se predsedniku Ivu Josipoviću zabrani svaki kontakt s Tadićem dok se on ne izvini za, kako su naveli, uvrede hrvatskom narodu i veteranima.

Jedan od organizatora Željko Sačić je zatražio prekid pristupnih pregovora s EU i da se Boris Tadić proglasi "personom non grata".

Prema policijskim procenama na vrhuncu skupa se okupilo oko 10.000 građana, koliko su procenili i novinari, dok su organizori naveli da ih je bilo oko 50.000. Jedan od organizatora Željko Sačić, nekadašnji Markačev zamenik, rekao je da je u petak u Hagu suđen hrvatski narod i 16.000 poginulih.

"Nećemo dozvoliti da od žrtve agresije naprave agresora. Oni su sotonskim planom bacili ljagu na Oluju i žele baciti jaram na našu decu", poručio je Sačić, dodajući da je današnji skup miran, ali da "više neće imati strpljenja ako se nepravda ponovi".

Pocepana je zastava Evropske unije, a uočeno je i nekoliko crnih zastava s natpisom "Za dom spremni" ali većih incidenata nije bilo.

"Svakom Hrvatu i Hrvatici je dosta hrvatske vlade i Jovana Josipovića (Iva Josipovića, predsednika države). U ovoj vladi stoluju (Slobodan) Uzelac, (Milorad) Pupovac, stoluju četnici, ova vlada stoluje i blaguje sa četnicima i dosta je bilo da Srbi vladaju nama", rekao je glumac Božidar Alić.

Okupljeni su nosili zastave Hrvatske i one protiv EU, a takođe su povezali i hrvatsku i američku zastavu transparentom s natpisom "Zajedno 1995", kao i slike Ante Gotovine.

Na jednom od transparenata je pisalo "Hoćemo suđenje (Stjepanu) Mesiću".

Uzvikivali su "Izdaja, izdaja", "Lopovi, lopovi", "Jaco odlazi" aludirajući na premijerku Jadranku Kosor, a govornici koji se smenjivali na bini navodili su da neće priznati osuđujuću presudu Haškog tribunala, jer je "žrtvu pretvorila u agresora". Na svako spominjanje haškog suda ili političara u Hrvatskoj okupljeni su zviždali i skandirali "Izdaja, izdaja".

Među demonstrantima je bio i pevač Marko Perković Tompson koji je otpevao jednu pesmu.

Okupljenima se obratio i biskup iz Gospića Mile Bogović koji je rekao da ga pogađa "nepravedna presuda", a pozdravio ih je šibenski biskup Ante Ivas. Protest su organizovali Udruženje hrvatskih veterana 1990-1996, pokret "Hrast" i politička inicijativa "Akcija za bolju Hrvatsku".

Organizatori skupa u predloženim zaključcima protesta navode da hrvatski branitelji nikad nisu bili niti jesu pripadnici zločinačke organizacije, već branitelji svojeg naroda i države. Slični skupovi podrške generalima održani su i Rijeci, Splitu, Osijeku i Požegi.

http://vesti.krstarica.com/?rubrika...a=2011&sifra=89e49a65346f5353406bf5c075af4b7c

Kao sto vidimo u hrvatskoj se zakuvava a hrvate 'vata ludilo. Ne bi me cudilo da hrvati besni zbog presude za proterivanje Srba uzmu i proteraju i ono malo sto ih je ostalo tamo sto sluze za ukras, cisto da dokazu da je presuda potpuno ispravna.
 
Poslednja izmena:
Protesti u Hrvatskoj: Vlada optužena za veleizdaju Foto
Blic - Pre 22 minuta

ZAGREB - U više hrvatskih gradova danas su održani protestni skupovi povodom jučerašnje haške presude generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču, sa kojih su bivši i sadašnji članovi političkog vrha Hrvatske optuženi za veleizdaju.N a Trgu Bana Jelačića u Zagrebu, gde se prema procenama policije okupilo se desetak hiljada građana, protest je protekao mirno. Sa skupa je poručeno da je hrvatska vlada izdajnička i da mora da obustavi pregovore sa Evropskom unijom.

Organizatori su zatražili da se predsedniku Ivu Josipoviću zabrani svaki kontakt s Tadićem dok se on ne izvini za, kako su naveli, uvrede hrvatskom narodu i veteranima.

Jedan od organizatora Željko Sačić je zatražio prekid pristupnih pregovora s EU i da se Boris Tadić proglasi "personom non grata".

Prema policijskim procenama na vrhuncu skupa se okupilo oko 10.000 građana, koliko su procenili i novinari, dok su organizori naveli da ih je bilo oko 50.000. Jedan od organizatora Željko Sačić, nekadašnji Markačev zamenik, rekao je da je u petak u Hagu suđen hrvatski narod i 16.000 poginulih.

"Nećemo dozvoliti da od žrtve agresije naprave agresora. Oni su sotonskim planom bacili ljagu na Oluju i žele baciti jaram na našu decu", poručio je Sačić, dodajući da je današnji skup miran, ali da "više neće imati strpljenja ako se nepravda ponovi".

Pocepana je zastava Evropske unije, a uočeno je i nekoliko crnih zastava s natpisom "Za dom spremni" ali većih incidenata nije bilo.

"Svakom Hrvatu i Hrvatici je dosta hrvatske vlade i Jovana Josipovića (Iva Josipovića, predsednika države). U ovoj vladi stoluju (Slobodan) Uzelac, (Milorad) Pupovac, stoluju četnici, ova vlada stoluje i blaguje sa četnicima i dosta je bilo da Srbi vladaju nama", rekao je glumac Božidar Alić.

Okupljeni su nosili zastave Hrvatske i one protiv EU, a takođe su povezali i hrvatsku i američku zastavu transparentom s natpisom "Zajedno 1995", kao i slike Ante Gotovine.

Na jednom od transparenata je pisalo "Hoćemo suđenje (Stjepanu) Mesiću".

Uzvikivali su "Izdaja, izdaja", "Lopovi, lopovi", "Jaco odlazi" aludirajući na premijerku Jadranku Kosor, a govornici koji se smenjivali na bini navodili su da neće priznati osuđujuću presudu Haškog tribunala, jer je "žrtvu pretvorila u agresora". Na svako spominjanje haškog suda ili političara u Hrvatskoj okupljeni su zviždali i skandirali "Izdaja, izdaja".

Među demonstrantima je bio i pevač Marko Perković Tompson koji je otpevao jednu pesmu.

Okupljenima se obratio i biskup iz Gospića Mile Bogović koji je rekao da ga pogađa "nepravedna presuda", a pozdravio ih je šibenski biskup Ante Ivas. Protest su organizovali Udruženje hrvatskih veterana 1990-1996, pokret "Hrast" i politička inicijativa "Akcija za bolju Hrvatsku".

Organizatori skupa u predloženim zaključcima protesta navode da hrvatski branitelji nikad nisu bili niti jesu pripadnici zločinačke organizacije, već branitelji svojeg naroda i države. Slični skupovi podrške generalima održani su i Rijeci, Splitu, Osijeku i Požegi.

http://vesti.krstarica.com/?rubrika...a=2011&sifra=89e49a65346f5353406bf5c075af4b7c

Kao sto vidimo u hrvatskoj se zakuvava, ne bi me cudilo da hrvati besni zbog presude za proterivanje Srba uzmu i proteraju i ono malo sto ih je ostalo tamo sto sluze za ukras, cisto da dokazu da je presuda potpuno ispravna.

ne bi me cudilo da hrvati pocnu da organizuju atentate po evropi . Tonjima u opste nije strano . Samo nama su postavili bombu u bioskom 20 oktobar, pa onda u onaj avijon, koji je pao u Cehoslovackoj , de je prezivela samo neka VVesna Vulovic , pa na zeleznicku stanicu , gde je poginulo 11 ljudi s, sto je zataskano . Da ne pricam da su ubili Ulofa palmea . Sto se nasih odnosa tice , verujem da je za Srbiju najbolje da se odnosi potpuno prekinu .
Srbija nema nikakve koristi od bilo kakve saradnje sa hrvatskom ..... samo stetu.
 
Смириће се хрвати за пар дана, кад добију пацке од газда са запада због уништавања заставе ЕУ. До тада би оно мало Срба што је остало да живи тамо требало да се крију. Безбедност им је сигурно угрожена.
А ујкама ионако не треба много повода да чине злочине над Србима....
 
ne bi me cudilo da hrvati pocnu da organizuju atentate po evropi . Tonjima u opste nije strano . Samo nama su postavili bombu u bioskom 20 oktobar, pa onda u onaj avijon, koji je pao u Cehoslovackoj , de je prezivela samo neka VVesna Vulovic , pa na zeleznicku stanicu , gde je poginulo 11 ljudi s, sto je zataskano . Da ne pricam da su ubili Ulofa palmea . Sto se nasih odnosa tice , verujem da je za Srbiju najbolje da se odnosi potpuno prekinu .
Srbija nema nikakve koristi od bilo kakve saradnje sa hrvatskom ..... samo stetu.

Sta su radili po americi 80-tih, bili su prava napast sto se terorizma tice mislim.
 
EU ogorcena i sokirana postupkom hrvatskih gradjana.
Celnici EU u danasnjoj pismenoj dostavi vladi hrvatske ostro osudili skidanje a kasnije i paljenje zastave EU, koje se dogodilo na danasnji prosvijedima na trgu Bana Jelacica.
Njemacka i francuska komisija pri EU je ogorcena a ujedino i sokirana danasnjim postupkom cele hrvatske.
Prema rijecima njemackog kancelara Rohtera,hrvatska je sa danasnjim danom opasno poljuljala sve nade da će dobiti pristupnicu za ulazak u Evropu.
Kako navodi njemacki press on line,ovakvo divljacko ponasanje hrvatske se neće tolerisati u EU.
Iskreno smo sokirani postupkom cijelog hrvatskog naroda a i cijele vlade koja nije ništa poduzela prilikom tog vandalskog cina.
Mondo.
 
Pa bolje je za Srbe da trenutno se ne izalžu nekom preteranom hodanju.Svakako bezbednost može biti ugroiožena jer ovo sa zločinačkim poduhvatom i istinom o Hrvatskoj vlasti tokom rata,hrvatine će sam orazjariti da poonovo krenu sa nevidjenom mržnjom rpema srbima...

Šta su očekivali kada su avionima i artiljerijom gađali kolone izbjeglica koji su krenuli napuštati hrvatsku?


Dakle Srbi treba da obrate pažnju na bezbednost a svi koji su trebali ovih dana da putuju u HRvatsku da takodje obrate pažnju na to i na svoje registarske oznake...
 
sudeci po ponasanju jace mislim sa je ljubav otisla u nepovrat...:)

Pa ne bih rekao , Nasi i dalje mole za saradnju , koji smospremni da platimo ne samo ponizenjima neo i poklonima hrvatskoj . U dnevniku veceras je reklamirana saradnja izmedju Srbije i Hrvatsske u nekakvoj jugozoni . Pa zajednicki nastup na trecim trzistima ( samo ako hrvatska pristane ) , i sve tako kod nas . A na hrvatskoj telelviziji , cista antisrpska histerija .
 
Poslednja izmena:
ne bi me cudilo da hrvati pocnu da organizuju atentate po evropi . Tonjima u opste nije strano . Samo nama su postavili bombu u bioskom 20 oktobar, pa onda u onaj avijon, koji je pao u Cehoslovackoj , de je prezivela samo neka VVesna Vulovic , pa na zeleznicku stanicu , gde je poginulo 11 ljudi s, sto je zataskano . Da ne pricam da su ubili Ulofa palmea . Sto se nasih odnosa tice , verujem da je za Srbiju najbolje da se odnosi potpuno prekinu .
Srbija nema nikakve koristi od bilo kakve saradnje sa hrvatskom ..... samo stetu.

Naravno, Christer Pettersson je čistokrvni Hrvat. :lol:
 
Pane bih rekao , Nasi i dalje mole za saradnju , koji smospremni da platimo ne samo ponizenjima neo i poklonima hrvatskoj . U dnevniku veceras je reklamirana saradnja izmedju Srbije i Hrvatsske u nekakvoj jugozoni . Pa zajednicki nastup na trecim trzistima ( samo ako hrvatska pristane ) , i sve tako kod nas . A na hrvatskoj telelviziji , cista antisrpska histerija .

ljubav s one strane reke, otisla ...
 
Sad ce onaj nas lepotan odmah da ide da se izvini sto onu trojicu osudise onoliko i da trazi da im se smanje ili ukinu te presude,jer croati su divan narod proizvode vegetu a mi bez vegete nemozemo ziveti.A Srbi da su pametni svi da izidju odande njih isterati odavde zatvoriti na toj strani granice,pa ni avionom ih ne preletati jer njima i ptice istrenirane da biju srbe..
 
Protesti u Hrvatskoj: Vlada optužena za veleizdaju Foto
Blic - Pre 22 minuta

ZAGREB - U više hrvatskih gradova danas su održani protestni skupovi povodom jučerašnje haške presude generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču, sa kojih su bivši i sadašnji članovi političkog vrha Hrvatske optuženi za veleizdaju.N a Trgu Bana Jelačića u Zagrebu, gde se prema procenama policije okupilo se desetak hiljada građana, protest je protekao mirno. Sa skupa je poručeno da je hrvatska vlada izdajnička i da mora da obustavi pregovore sa Evropskom unijom.

Organizatori su zatražili da se predsedniku Ivu Josipoviću zabrani svaki kontakt s Tadićem dok se on ne izvini za, kako su naveli, uvrede hrvatskom narodu i veteranima.

Jedan od organizatora Željko Sačić je zatražio prekid pristupnih pregovora s EU i da se Boris Tadić proglasi "personom non grata".

Prema policijskim procenama na vrhuncu skupa se okupilo oko 10.000 građana, koliko su procenili i novinari, dok su organizori naveli da ih je bilo oko 50.000. Jedan od organizatora Željko Sačić, nekadašnji Markačev zamenik, rekao je da je u petak u Hagu suđen hrvatski narod i 16.000 poginulih.

"Nećemo dozvoliti da od žrtve agresije naprave agresora. Oni su sotonskim planom bacili ljagu na Oluju i žele baciti jaram na našu decu", poručio je Sačić, dodajući da je današnji skup miran, ali da "više neće imati strpljenja ako se nepravda ponovi".

Pocepana je zastava Evropske unije, a uočeno je i nekoliko crnih zastava s natpisom "Za dom spremni" ali većih incidenata nije bilo.

"Svakom Hrvatu i Hrvatici je dosta hrvatske vlade i Jovana Josipovića (Iva Josipovića, predsednika države). U ovoj vladi stoluju (Slobodan) Uzelac, (Milorad) Pupovac, stoluju četnici, ova vlada stoluje i blaguje sa četnicima i dosta je bilo da Srbi vladaju nama", rekao je glumac Božidar Alić.

Okupljeni su nosili zastave Hrvatske i one protiv EU, a takođe su povezali i hrvatsku i američku zastavu transparentom s natpisom "Zajedno 1995", kao i slike Ante Gotovine.

Na jednom od transparenata je pisalo "Hoćemo suđenje (Stjepanu) Mesiću".

Uzvikivali su "Izdaja, izdaja", "Lopovi, lopovi", "Jaco odlazi" aludirajući na premijerku Jadranku Kosor, a govornici koji se smenjivali na bini navodili su da neće priznati osuđujuću presudu Haškog tribunala, jer je "žrtvu pretvorila u agresora". Na svako spominjanje haškog suda ili političara u Hrvatskoj okupljeni su zviždali i skandirali "Izdaja, izdaja".

Među demonstrantima je bio i pevač Marko Perković Tompson koji je otpevao jednu pesmu.

Okupljenima se obratio i biskup iz Gospića Mile Bogović koji je rekao da ga pogađa "nepravedna presuda", a pozdravio ih je šibenski biskup Ante Ivas. Protest su organizovali Udruženje hrvatskih veterana 1990-1996, pokret "Hrast" i politička inicijativa "Akcija za bolju Hrvatsku".

Organizatori skupa u predloženim zaključcima protesta navode da hrvatski branitelji nikad nisu bili niti jesu pripadnici zločinačke organizacije, već branitelji svojeg naroda i države. Slični skupovi podrške generalima održani su i Rijeci, Splitu, Osijeku i Požegi.

http://vesti.krstarica.com/?rubrika...a=2011&sifra=89e49a65346f5353406bf5c075af4b7c

Kao sto vidimo u hrvatskoj se zakuvava a hrvate 'vata ludilo. Ne bi me cudilo da hrvati besni zbog presude za proterivanje Srba uzmu i proteraju i ono malo sto ih je ostalo tamo sto sluze za ukras, cisto da dokazu da je presuda potpuno ispravna.
Svet se menja, mi smo podebelo platili svoje grehe doslo je vreme pravde u kome ce i nasi tadasnji neprijatelji platiti svoje a vrlo brzo ce doci kada ce i sadanji neprijatelji na jugu nase zemlje platiti svoje......!
 
FOTO, VIDEO: U Zagrebu prosvjedovalo 10.000 ljudi.
Pogledajte kako su trgali zastavu EU!

europska_unija_zas_387219S1.jpg

http://www.jutarnji.hr/presuda-goto...vise-stotina-ljudi--slusaju-thompsona/939398/
 

Back
Top