Protest zbog zabrane prodaje pića

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=05&dd=11&nav_category=12&nav_id=511551
Protest zbog zabrane prodaje pića
Peticija na Fejsbuku poziva večeras na protest ispred hotela Palas u Beogradu protiv odluka gradske skupštine o zabrani prodaje alkohola nakon 22 sata.


Komunalna policija od 11. maja uveče počinje da piše kazne prodavnicama i kafićima koji ne budu poštovali ovu odluku, kao i propis o muzici i vremenskom radu kafića.

Beogradski kafići koji se nalaze u stambenim zgradama, na osnovu Odluke grada o radnom vremenu, moći će da rade samo do ponoći i puštaju muziku do 23 sata.

Petkom i subotom kafići će moći da rade nešto duže, do jedan čas posle ponoći, dok zabrana prodaje alkohola u kafićima, restoranima i prodajnim objektima važi od 22 uveče do šest časova ujutro.

Odbornici Skupštine grada usvojili su odluku o zabrani prodaje alkoholnih pića početkom februara. Međutim, gotovo istu odluku koju su donele gradske vlasti Novog Sada Ustavni sud Srbije utvrdio je kao neustavnu.

...................
...................
Подржавам људе који протествују....
Пустите народ да пије....
У овој држави, могу живети само пијани или дрогирани....
а алкохол је још увек јефтинији од дроге...
:per: :per: :per:
 
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=05&dd=11&nav_category=12&nav_id=511551
Protest zbog zabrane prodaje pića
Peticija na Fejsbuku poziva večeras na protest ispred hotela Palas u Beogradu protiv odluka gradske skupštine o zabrani prodaje alkohola nakon 22 sata.


Komunalna policija od 11. maja uveče počinje da piše kazne prodavnicama i kafićima koji ne budu poštovali ovu odluku, kao i propis o muzici i vremenskom radu kafića.

Beogradski kafići koji se nalaze u stambenim zgradama, na osnovu Odluke grada o radnom vremenu, moći će da rade samo do ponoći i puštaju muziku do 23 sata.

Petkom i subotom kafići će moći da rade nešto duže, do jedan čas posle ponoći, dok zabrana prodaje alkohola u kafićima, restoranima i prodajnim objektima važi od 22 uveče do šest časova ujutro.

Odbornici Skupštine grada usvojili su odluku o zabrani prodaje alkoholnih pića početkom februara. Međutim, gotovo istu odluku koju su donele gradske vlasti Novog Sada Ustavni sud Srbije utvrdio je kao neustavnu.

...................
...................
Подржавам људе који протествују....
Пустите народ да пије....
У овој држави, могу живети само пијани или дрогирани....
а алкохол је још увек јефтинији од дроге...
:per: :per: :per:

Немој тако.Будучност остаје на омладину.Или можда је лакше некоме коме су порасли деца......
naughty.gif
 
Ovo stvarno nije kul, u redu je maloletnicima zabraniti, ali se osecam glupavo kad odraslima to rade kao da smo maloumnici.

Што теби не забране да дишеш што се мене тиче. Капија,да те не видим !

Иначе,Торенте одлична идеја,какав је бре то начин,па не живимо у Америци тридесетих или Совјетској Русији.

Баш ми је била сестра у Аустрији и донела пакет Пауланер Дункела,да отворимо тачно испред скупштине у 22-01 . Багро !

08027463236202521.jpg
 
]Што теби не забране да дишеш што се мене тиче. [/B]Капија,да те не видим !

Иначе,Торенте одлична идеја,какав је бре то начин,па не живимо у Америци тридесетих или Совјетској Русији.

Баш ми је била сестра у Аустрији и донела пакет Пауланер Дункела,да отворимо тачно испред скупштине у 22-01 . Багро !

08027463236202521.jpg
Ju, al si ti neki netolerantan tip. Nije kuuuuul...:(
 
Подржавам људе који протествују....
Пустите народ да пије....
У овој држави, могу живети само пијани или дрогирани....
а алкохол је још увек јефтинији од дроге...

ko ce od punoletnih , odraslih ljudi da pije ili se drogira nije briga drzave, bez obzira na ekonomsku situaciju.
 
kad privatnu svojinu (kafane) proglase za javnu gde bi onda vazili zakoni za javna mesta, nastaje zesci problem.
nije pitanje ovde zdravlje ljudi, to je njnihova licna stvar, vec privatnost i privatna svojina, znaci, ako se kafana proglasi javnim mestom, jel to onda znaci da neko ko ima dozvolu da nosi oruzije na javnom mestu moze da udje u kafanu i kurci se pistoljcinama iako je privatni vlasnik protiv?
 
da, ali bas tako treba razlikovati maloletnike koji se maksimalno opijaju i razumne ljude koji kupuju pice iz drugih razloga.
A u koju to svrhu piće kupuju "razumni ljudi"? Mislim, ja ne znam nikoga ko kupuje alkohol u bilo koju drugu svrhu osim da se napije. :lol:
kad privatnu svojinu (kafane) proglase za javnu gde bi onda vazili zakoni za javna mesta, nastaje zesci problem.
nije pitanje ovde zdravlje ljudi, to je njnihova licna stvar, vec privatnost i privatna svojina, znaci, ako se kafana proglasi javnim mestom, jel to onda znaci da neko ko ima dozvolu da nosi oruzije na javnom mestu moze da udje u kafanu i kurci se pistoljcinama iako je privatni vlasnik protiv?
Pa kafana i jeste javno mesto, iako je u privatnom vlasništvu. Vlasnik može da određuje pravila i da ljude pušta odnosno ne pušta po svom nahođenju, ali postoje (i treba da postoje) neka krovna pravila.

Što se samog zakona o zabrani prodaje alkohola posle 22:00 tiče, to je takva retardiranost. U protest su trebali ubaciti i javno ispijanje alkohola. Odnosno da svako ponese koju limenku piva i da tako stoje i piju.
Mislim, nije smak sveta, možeš kupiti više alkohola pre 10 sati, ali mrzim ovakve debilne zakone koji samo služe da demonstriraju neku državnu silu.
 
Back
Top